škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

superb yoğun koku

RoLaN · 19 · 4085

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
selamlar,arkadaşlar 0  aldığımız araçtan son 2-3 gündür özellikle stop-start esnasında  rahatsız edici kimyasal bir gaz yayılıyor araç içine.gaz derken kokusuz bir gaz yani lpg mazot gibi bir koku değil ve bir müddet sonra baş ağrısı yapmaya başlıyor.tarif edilecek benzetilecek bir koku yada rengi yok ama hissediliyor,karşılaşan var mı benzer bir durumla?

1-klima gazı olabilir mi?
2-kaloriferden olabilir mi?
3-araç yeni olduğu için parçaların alışma sürecinden kaynaklanıyor olabilir mi?

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Koku deseniz anlarım, 0 araçta egzosdan yanık kokusu gelir ve bir müddet kullanımdan sonra kesilir. Ancak siz kokusuz bir gazdan bahsediyorsunuz. Klima gazı olamaz zira sistemde kaçak olsa basınçlı gaz hemen boşalır ve klima soğutmaz. Kaloriferden ise böyle bir sorun zaten yaşanmaz. Sorununuzla ilgili olarak servise danışmanızı tavsiye ederim.

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Araciniz dizel mi ? Kışın dizel araçlarda böyle olur. Yağ sıcaklığı düşük olduğu için ısınana kadar böyle yapar. Özellikle kapalı alanda ise çok daha hissedilir bu koku. Tüm dizel araçlarda bu koku vardır bir gün denk gelirse görürsünüz zaten.

Çevrimdışı RoLaN

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: DEA2302;631525
Araciniz dizel mi ? Kışın dizel araçlarda böyle olur. Yağ sıcaklığı düşük olduğu için ısınana kadar böyle yapar. Özellikle kapalı alanda ise çok daha hissedilir bu koku. Tüm dizel araçlarda bu koku vardır bir gün denk gelirse görürsünüz zaten.

evet araç dizel binanın altında kapalı otoparkta ve sanırım dediğiniz gibi yağ kokusu olabilir.

Çevrimdışı YuNurs23

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı MUZKENTLİ

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
trafikte giderken, dur kalk esnasında ndeki araçtan çıkan egzoz gazı havalandırma yardımı ile içeriye geliyor olabilir.
aracın motoruna temizleme amaçlı herhangibir kimyasal uyguladıysanız onun da havalandırma yardımı ile içeriye geliyor olabilir.
aracımı alalı 2 ay oldu dediğiniz şekilde enteresan bir koku duymadım.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: MUZKENTLİ;631639
trafikte giderken, dur kalk esnasında ndeki araçtan çıkan egzoz gazı havalandırma yardımı ile içeriye geliyor olabilir.

Bizim araçlarda hava kalite sensörü var. Trafikte egzoz dumanı geldiğinde otomatik olarak iç sirkülasyona geçiyor. Az bilinen ama güzel bir özellik...

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;631644
Bizim araçlarda hava kalite sensörü var. Trafikte egzoz dumanı geldiğinde otomatik olarak iç sirkülasyona geçiyor. Az bilinen ama güzel bir özellik...

Mi MIX 2 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

üst donanımlarda mı var bu özellik.ilk duydum inanamadım

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Emin değilim, Octavia'da olduğunu biliyorum, ama hangi donanım seviyesine kadar konuyor bilmiyorum. Climatronic denen özelliğin bir alt bileşeni olabilr.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;631687
üst donanımlarda mı var bu özellik.ilk duydum inanamadım

Climatronic klima

Hava kalitesi sensörü sayesinde, elektronik kontrollü çift bölgeli Climatronic klima sistemi, dışardan alınan hava kalitesini yetersiz bulduğunda otomatik olarak kabin içindeki havayı sirküle etmeye başlar. Örneğin, bir tünelin içinden geçerken veya yoğun trafikte beklerken, sistem, dışarıdaki hava kalitesi istenen seviyeye gelene kadar hava girişine imkan vermez.

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: macrostr;631689
Emin değilim, Octavia'da olduğunu biliyorum, ama hangi donanım seviyesine kadar konuyor bilmiyorum. Climatronic denen özelliğin bir alt bileşeni olabilr.
Ben de yok bu özellik, bu özelliği biliyorum ve olmasını da çok isterdim ama maalesef. 2014 Elagance bu arada..

Sent from my E5803 using Tapatalk

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Harika bir özellik.Bizim araçlarda da varmı ?

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;631754
Harika bir özellik.Bizim araçlarda da varmı ?

Valla enteresan özellikler var, Dizel Superb III'lerde motor ısınana kadar radyatörün önünü kapatan flaplar varmış mesela, Kendi otomatik olarak kapatıp açıyormuş. Biz de millet gazete mukavva falan kapatıyor ya kışın, o hesap.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de kötü bir özelliğinden bahsedeyim. Motor soğukken bile ısıtmaya ayarladığınızda buz gibi hava üflüyor kabin içine. Daha önce kullandığım marealarımda, vectra b ve c araçlarımda, stilomda motor soğutma suyu harareti 50 dereceyi bulmadan havalandırma çalışıp içeriye hava üflemezdi. Bmwyi ayrı geçiyorum onun motor sıcaklığı saklama özelliği vardı. Anında sıcak hava üflerdi en soğuk günde bile.