škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Favorit İle Uzun Yola Çıkmadan Önce

Ziyaretçi · 14 · 70341

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Her ihtimale karşı yanınıza yedek fan müşiri, bolca ve her değerdeki sigortalardan ve bir iki anahtar tornavida falan alın. Gözünüzü de hararet ibresinden ayırmayın.

Bir de küçük, etkili ama pek de akla gelmeyen iki adet ipucu:

1- Ola ki hararet yüksek seyrediyor, fan devreye girmiyor. Aracınızı güvenli bir yerde durdurun kaputu açın. Radyatörün altındaki fan müşirinin fişlerinden birisini çıkartın ve içindeki metal kısmı bir başka metale (mesela şarj dinamosunun vida uçlarından birisi) dokundurun.

Eğer bu durumda fan çalışmıyorsa sigortası atmış demektir. Sigortayı yenileyince çalışmaya başlayacaktır. Ancak sigortanın tekrar atma ihtimaline karşı temkinli olmalısınız. Sigortayı attıran neden tekrarlayabilir.

2- Ola ki hararet yüksek seyrediyor, fan devreye girmiyor. Aracınızı güvenli bir yerde durdurun kaputu açın. Radyatörün altındaki fan müşirinin fişlerinden birisini çıkartın ve içindeki metal kısmı bir başka metale (mesela şarj dinamosunun vida uçlarından birisi) dokundurun.

Bu durumda fanın pervanesi dönmeye başlıyorsa, müşir fana kumanda edemiyor demektir. Fan müşirinin üzerindeki, fişlerin takıldığı kısımları, ataş, iğne, ...vb. bir şeyle temas halinde olmasını sağlayın ve tekrar fişleri üzerine takın. Artık fanı direkt bağlamışsınızdır. Fan müşirden bağımsız olarak sürekli çalışacaktır. Bu en azından bir tamirciye veya servise kadar sizi götürebilir.

Yanımda yedek müşir var değiştirebilirim diyorsanız da fan müşirini sökebilmek için yanınızda 32 numara anahtar olması lazım.

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Yalnız bu anlattıklarımı yaparken çok ısınmış bir motor ve ekipmanlarını bulacaksınız karşınızda. Ellerinizi yakmamak için çok dikkatli olun. Mümkünse eldiven tarzı bir şey giyin ellerinize.
!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Çevrimdışı aymanlı

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim fan manuel.ben kirmiziya yaklaştiği vakit elimle açiyorum.gerçi genelde kisa mesafa gidiyorum ev ve okulun arasi 3 km fan acmaya gerek kalmiyor.fakat şehir trafiğine girdiğimde yükseliyor bende fani açip hemen sicakliği düşürüyorum.

Çevrimdışı Mesdi

• ST Aile Ferdi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.seatclubturkey.com/plaka/plaka_olustur.php?text=34+UDD+63
ugur abi teşekkürler.benim favoritim yok ama yola çıkmadan önce neredeyse saydıgın herşeyi bende yapıyorum ve yanıma alıyorum.
2006 GOLF PLUS

www.hobi.forummum.com

Çevrimdışı demir_01

• O şimdi asker
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
ugur abı bılgıler ıcın tesekkurler ama bız bı kaza atlattık ve radyator degıstı kazadan sonra uzun yola cıktım hareretle ılgılı hıc sorun yasamadım sehır ıcınde bıle fan calısmıyor bende hayretler ıcersınde kalıyorum bazen

Çevrimdışı teyo58

• Dağların Çocuğu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
fan için en güzel çözüm manuel bir anahtar çekmek aracın içine biz öyle yaptık fan genelde açıyor lakin uğur abiminde dediği gib bazen sorunlar çıkıyor bu durumda hararet yükselir ve fan açmazsa manuel olarak içerdeki bir anahtardan devreye sokuyoruz

Çevrimdışı turker

• TDI
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.ilkerturker.com
Vay beee...

Ben direk çıkıyorum haa. Gerçi daha 1 kere uzun yol yaptım.

Ugur A.

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: demir_01;8102
ugur abı bılgıler ıcın tesekkurler ama bız bı kaza atlattık ve radyator degıstı kazadan sonra uzun yola cıktım hareretle ılgılı hıc sorun yasamadım sehır ıcınde bıle fan calısmıyor bende hayretler ıcersınde kalıyorum bazen
Termostat düşük dereceli, fan müşiri de yüksek dereceliyse kolay kolay girmiyor devreye.;)

Çevrimdışı gokcen59

• \"Keyif Adamı\"
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Teşekkürler favoritin sorunu hararet zaten aracın dilinden anlıyosunuz güvenlik açısından uygulamak şart.
-------------------------------------------------

Çevrimdışı eRay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bilgiler için teşekkürler
94 ten bu yana hiç hararet sorunu olmadı maşallah
inşallah bundan sonrada olmaz...

Çevrimdışı tanner1973

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ALLAH ın izniyle bakımlı bir favoda kesinlikle hararet olmaz.

Çevrimdışı kübana

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
cam sileceklerinin aralıklı çalışmamasının nedenlerini bilen varmı? Teşekkürler araç favorit.

Çevrimdışı Engin E

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Aralıklı çalışmayı sağlayan role arızalı olabilir, o roleye bağlı sigorta atmış da olabilir.
Dünyalılardan tiskiniyorum.(G.O.R.A.)

Ugur A.

• Ziyaretçi
Fasılalı çalışması için sıfır konumundan bir aşağı konuma almak gerekiyor. Bazan diğer araçlarla karıştırılabiliyor. Yine de çalışmıyorsa röle, kol, ...vs. tek tek kontrol edilmeli.

Çevrimdışı mustafa_sen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar  benim felicia  surekli conta yakiyo motor  yeni rektefiye ama  bir  turlu cozemedik belki 7 oldu bugun itibari ile lutfen  bi cozum.motor  daha  40 bin yapti surekli ayni  sorun