škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sol arka kapı cam fitili hatası

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam Arkadaşlar;

Samsun'da 2015 model 1,2 TSI DSG Fabia III araca sahibim ve sıfır kilometre aldım. Aracımı aldıktan bir süre sonra aracımın sol arka cam fitilinin üst köşe kısmından yırtıldığını fark ettim.Hemen servise götürerek durumu izah ettim. Onlarda malzeme hatası olabileceğini söyleyip cam fitilini yenisi ile değiştirdiler, fakat bir süre sonra bu fitil de aynı yerden yırtıldı. Tekrar servise gittik bu sefer cam hareket motorunu kontrol ettiler ve yeniden cam fitilini değiştirmek için sipariş verdiler, yeniden fitil değişti ve tekrarlanmayacağını söyleyip bizi gönderdiler.Değişen hiç birşey olmadı fitil yeniden yırtıldı ve bu sefer aracın garantisi de bitmek üzere iken tekrar sipariş verildi ve tekrar değişecek. Aranızda böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Muhtemelen bu sorunu yine çözemeyecekler diye düşünüyorum. Konu ile ilgili paylaşımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: red vıper;629701
Selam Arkadaşlar;

Samsun'da 2015 model 1,2 TSI DSG Fabia III araca sahibim ve sıfır kilometre aldım. Aracımı aldıktan bir süre sonra aracımın sol arka cam fitilinin üst köşe kısmından yırtıldığını fark ettim.Hemen servise götürerek durumu izah ettim. Onlarda malzeme hatası olabileceğini söyleyip cam fitilini yenisi ile değiştirdiler, fakat bir süre sonra bu fitil de aynı yerden yırtıldı. Tekrar servise gittik bu sefer cam hareket motorunu kontrol ettiler ve yeniden cam fitilini değiştirmek için sipariş verdiler, yeniden fitil değişti ve tekrarlanmayacağını söyleyip bizi gönderdiler.Değişen hiç birşey olmadı fitil yeniden yırtıldı ve bu sefer aracın garantisi de bitmek üzere iken tekrar sipariş verildi ve tekrar değişecek. Aranızda böyle bir sorunla karşılaşan var mı? Muhtemelen bu sorunu yine çözemeyecekler diye düşünüyorum. Konu ile ilgili paylaşımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.
Ayni sorun surekli tekrarladigi icin garantinin bitmis olmasi bir anlam ifade etmez. Sonuc olarak gecmisten gelen bir sorun cozulememis. Bu durumu servise izah ederseniz daha iyi olur kanaatindeyim.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;629705
Ayni sorun surekli tekrarladigi icin garantinin bitmis olmasi bir anlam ifade etmez. Sonuc olarak gecmisten gelen bir sorun cozulememis. Bu durumu servise izah ederseniz daha iyi olur kanaatindeyim.

Bilgilendirme için teşekkürler, bununla birlikte yapılan işlemlerim tamamı aynı serviste yapılıyor. Buna rağmen konuşma esnasında bu tip işlemler için malzeme garantisi sadece 6 ay gibi bir açıklama yapıldı. Şimdi yapılacak yeni değişim için beklemedeyim eğer sonuç alamazsam ardından konuyu daha yukarıya Doğuş ve Yüce Auto'ya aksettireceğim.

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam fotoğraf paylaşmanız mümkün mü acaba? tam olarak hangi noktadaki fitil yırtılıyor?

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: red vıper;629707
Bilgilendirme için teşekkürler, bununla birlikte yapılan işlemlerim tamamı aynı serviste yapılıyor. Buna rağmen konuşma esnasında bu tip işlemler için malzeme garantisi sadece 6 ay gibi bir açıklama yapıldı. Şimdi yapılacak yeni değişim için beklemedeyim eğer sonuç alamazsam ardından konuyu daha yukarıya Doğuş ve Yüce Auto'ya aksettireceğim.
Yeni degisim yapilmadan taşıyın bence neden durmadan bununla ugrasacaksiniz ki.

Çevrimdışı kavih

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: red vıper;629701
Selam Arkadaşlar;

sizin durum aynı mıdır bilmiyorum fakat ben de şöyle bir şey yaşamıştım. yıkamada tazyikli su doğrudan fitilin üzerine yakından geldiğinde epey bir yırtabiliyor duruma göre. yıkamada filan yapmış olabilirler, benim de fitilin birinde uzun süre sebebini anlamadığım tahripler vardı. bir gün kendim araç yıkarken fark ettim bundan kaynaklandığını. yıkamacı yıkarken rezil etmiş fitili

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Fitilin fotoğrafını atma şansınız var mı?  Servis raporlarınızı saklayın ilerde lazım olabilir. Garantiden sonra arızayı halletmediklerinde belgeleri gösterip bu sorun için 3-4 kez geldiğinizi sorunun bi türlü çözülemediğini beyan edebilirsiniz.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Harun Bey [MENTION=8256]red vıper[/MENTION] fotoğraf atarsanız iyi olacak gibi. Sizin bahsettiğiniz camın üzerindeki iç kapı fitili sanırım, bizim anladığımız dış kapı fitili :)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı sarac67

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Benim araçtada sağ arka cam fitili köşeden yırtılmış.Bende servise götürecek yakın bir zamanda

Çevrimdışı Agronom

• Kıdemli Fabialog
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kavih;629714
sizin durum aynı mıdır bilmiyorum fakat ben de şöyle bir şey yaşamıştım. yıkamada tazyikli su doğrudan fitilin üzerine yakından geldiğinde epey bir yırtabiliyor duruma göre. yıkamada filan yapmış olabilirler, benim de fitilin birinde uzun süre sebebini anlamadığım tahripler vardı. bir gün kendim araç yıkarken fark ettim bundan kaynaklandığını. yıkamacı yıkarken rezil etmiş fitili

Benim de bir önceki aracımda dış cam fitili üzerinde pençe şeklinde bir iz vardı. Sanki maket bıçağı ya da anahtarla kasıtlı çizilmiş gibi. Bir sabah gördüm ve umarsızca sövdüm öyle böyle değil. Yani bir insan neden cam fitiline çizik atar diye. Taaa ki sonra aracı satarken adam farketti bende durumu izah ettim. Skoda servis çalışanıymış. Hiç olur mu öyle şey güzel kardeşim bu tazyik yüzünden olmuş dedi, çok yakından sıkma aracını yıkarken dedi ve bir anda dınk etti kafam. Çok mantıklı gelmişti. O gun bu gündür asla yakın mesafeden yıkamıyorum aracımı.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yorumlarınız için çok teşekkür ediyorum bununla birlikte ilk defa, bu arabada  böyle bir sorunla karşılaşıyorum. Bunun basınçlı su ile araç yıkatmakla alakası olmayabilir. Böyle bir hasar verebilmek için yıkayan kişinin aynı noktaya çok uzun süre yıkama tabancasını tutması gerekiyor.
   Bu sorun cam kapatılırken normalden 5-7 mm fazla yukarı çıkması ve neticesinde camın üst kısımındaki fitili zorlayarak ek yerlerinden yırtması. Bu sebeple servisle yeniden bir görüşme yaptım. Aracı 1 gün süre ile misafir edeceklerini hem yeni cam motoru hem yeni cam kızağı hem de yeni fitili deneyip sorunu gidermeye çalışacaklarını belirttiler.
  Ayrıca bazı arkadaşlarım sorunun içerideki kapı fitilinde olduğunu düşünmüşler,sorun tamamen aracın dışından da gördüğünüz dış fitilden kaynaklanıyor. Ya becerip doğru dürüst takamıyorlar yada nasıl çözeceklerini bilmedikleri için aynı parçayı isteyip isteyip duruyorlar. En kısa sürede sizlerle ilgili resim veya resimleri paylaşacağım.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=8256]red vıper[/MENTION]  Samsun servisi bu konularda çok bilgisiz, bende tıkırtı sesleri yüzünden götürdüm aracı buna bişey yapamayız dediler yapcak bişey yok dediler kendim başımın çaresine baktım.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;629882
[MENTION=8256]red vıper[/MENTION]  Samsun servisi bu konularda çok bilgisiz, bende tıkırtı sesleri yüzünden götürdüm aracı buna bişey yapamayız dediler yapcak bişey yok dediler kendim başımın çaresine baktım.

Kesinlikle haklısınız, genelde bu tür sıkıntılarda yapabileceğimiz bir şey yok diyerek savuşturuyorlar. Bir araştıralım veya bir üst makama danışalım,bir çözüm bulmaya çalışalım demiyorlar. Arabamı çok sevmeme rağmen servisin bu tutumu beni markadan soğutuyor.

Çevrimdışı red vıper

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar nihayet aracımın cam fitili problemi servis tarafından halledildi. Açıklama ise aynen şöyle: " Cam kriko motorunun kaldırma sensörü hatalı, cam kriko motoru yenisi ile değiştirildi ve sorununuz çözüldü." Allah kabul etsin bana çok inandırıcı gelmedi ama sorun ortadan kalkmış görünüyor.