škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Toyota Corolla Sonrası Octavia

iboo · 14 · 5976

0 Üye ve 2 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı iboo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

2015 model, 1.6 benzinli Toyota Corolla (otomatik) kullanıcısıyım. Aracımın yakıt tüketiminden memnun olmadığım için, 1.6 TDI Octavia (DSG) almayı düşünüyorum. (Tercihen 2016 kasa, sunroof'lu)

Skoda'nın web sitesini incelediğimde, Octavia'nın style pakettinde bile teknoloji adına çok az şey olduğunu gördüm. Hayal kırıklığı yarattı.

Şu an kullandığım Corolla, premium paket olduğundan;

- Ön / arka park sensörü
- Geri görüş kamerası
- Anahtarsız çalıştırma
- Anahtarsız kapıları açma / kilitleme (kapı koluna dokunarak)
- Otomatik park etme

gibi özellikleri bulunuyor. Ama ben bunları Skoda'da sadece Superb'nin Prestige paketinde bulabiliyorum.

2016 kasa bir Octavia aldığımda, en azından park sensörü ve geri görüş kamerasını serviste ORJİNAL olarak aracıma taktırabiliyor muyum? Daha önce böyle bir deneyimi olan var mı?

* Bayiden sıfır alındığında, fabrikada özel üretilerek geliyormuş. Yani istediğimiz özellikleri pakete dahil edebiliyormuşuz. Ama ben 2017 kasaların ön farlarını hiç beğenmediğim için 2016 kasalara bakıyorum.
« Son Düzenleme: 06 Aralık 2017, 21:35:26 Gönderen: iboo »

Çevrimdışı emreogut

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
octaviadaki park sensörü araç kamerasından daha iyidir. Corolladan sonra Octavia çok iyi gelecektir 1 hatta 2 üst segment bir araç havası verir corollaya göre.
ben 1.6tüplü corolla kullandım inanılmaz hantal yalıtım sıfır kalite sıfır uzak doğu bu işi hala beceremiyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Corolla'yı o kadar da gömmeyelim şimdi [MENTION=8501]emreogut[/MENTION] :) Benim eski şirket aracım Corolla idi, arkada 3 kişi çok rahat seyahat ediyor, çünkü shaft tüneli yok arabada. Arabanın konforu vs. baya iyi idi. Ayrıca kamerası da gayet başarılı çalışıyor, mesela alçak kaldırım ya da taş gibi nesneleri daha rahat görebiliyorsunuz.

Ben 1-2 segment üzeri olduğu konusuna katılmıyorum yani.

Ancak motor ve şanzıman performansı VW AG kadar başarılı değil Corolla'nın. Ama sorunsuz turbosuz motor, sıkıntısız şanzıman vardı. 1.6 TDI ve DSG yan yana gelince kavrama problemi yaşayabileceğiniz gerçeğini göz önünde bulundurun derim [MENTION=16400]iboo[/MENTION]. Ama Octavia alarak seri bir motor+şanzıman kullanacağınıza, daha geniş ve kolay yüklemeli bagaja sahip olacağınızı da unutmayın.

Ben iki aracı da kullanmış birisi olarak Octavia derim. Ön park sensörü ve kamera işini de Ender Elektronik filan yapıyor, servise o kadar para bayılmanıza gerek yok.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia'da arka park sensorü standart geliyor ve çok kullanışlı. Kamerayı aratmıyor.
Ben aracı alırken, orijinal anahtarsız giriş ve çalıştırma ile satın aldım. Arka park sensorü üstünde vardı, orjinal ön park sensörü de dışarıda taktırdım.

Octavia'ya geçersen asla pişman olmazsınız. Ben 2008 corolla d4d mmt kullandım 4 yıl, octavia alınca çok memnun kaldım.

Sizin corolla tam otomatik mi-4 vites mi? Veya S drive mi?

Çevrimdışı iboo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emreogut;629274
octaviadaki park sensörü araç kamerasından daha iyidir. Corolladan sonra Octavia çok iyi gelecektir 1 hatta 2 üst segment bir araç havası verir corollaya göre.
ben 1.6tüplü corolla kullandım inanılmaz hantal yalıtım sıfır kalite sıfır uzak doğu bu işi hala beceremiyor.

Corolla'nın özellikle ses yalıtımında kötü olduğu aşikar. Ama kalite konusunda o kadar da fark olduğunu düşünmüyorum        [MENTION=8501]emreogut[/MENTION]

Corolla Premium da kullandığım özelliklere sahip olmak için superb prestige paketi tercih etmek gerekiyor sanırım. :o Octavia gibi güzel bir aracı teknolojik olarak zayıf bırakmışlar malesef.

Alıntı yapılan: Levcho;629320
Octavia'da arka park sensorü standart geliyor ve çok kullanışlı. Kamerayı aratmıyor.
Ben aracı alırken, orijinal anahtarsız giriş ve çalıştırma ile satın aldım. Arka park sensorü üstünde vardı, orjinal ön park sensörü de dışarıda taktırdım.

Octavia'ya geçersen asla pişman olmazsınız. Ben 2008 corolla d4d mmt kullandım 4 yıl, octavia alınca çok memnun kaldım.

2017'den önceki modellerde fabrika çıkışı ön / arka park sensörü var mı ki? (Paket içerisinde) Ben sahibinden'de ilanlara baktığımda arka tamponda sensörleri göremedim ama? Bayiden sıfır almak istersem, fiyat farkını ödeyerek anahtarsız çalıştırma, park kamerası vs. taktırabiliyorum. Ama 2017 kasaların ön farlarını ikiye böldükleri için hiç beğenmiyorum.

Benim aracım 1.6 Multidrive S.
Siz kaç model kullanıyorsunuz acaba?         [MENTION=8231]Levcho[/MENTION]

Alıntı yapılan: Bilgic;629284
Corolla'yı o kadar da gömmeyelim şimdi       [MENTION=8501]emreogut[/MENTION] :) Benim eski şirket aracım Corolla idi, arkada 3 kişi çok rahat seyahat ediyor, çünkü shaft tüneli yok arabada. Arabanın konforu vs. baya iyi idi. Ayrıca kamerası da gayet başarılı çalışıyor, mesela alçak kaldırım ya da taş gibi nesneleri daha rahat görebiliyorsunuz.

Ben 1-2 segment üzeri olduğu konusuna katılmıyorum yani.

Ancak motor ve şanzıman performansı VW AG kadar başarılı değil Corolla'nın. Ama sorunsuz turbosuz motor, sıkıntısız şanzıman vardı. 1.6 TDI ve DSG yan yana gelince kavrama problemi yaşayabileceğiniz gerçeğini göz önünde bulundurun derim [MENTION=16400]iboo[/MENTION]. Ama Octavia alarak seri bir motor+şanzıman kullanacağınıza, daha geniş ve kolay yüklemeli bagaja sahip olacağınızı da unutmayın.

Ben iki aracı da kullanmış birisi olarak Octavia derim. Ön park sensörü ve kamera işini de Ender Elektronik filan yapıyor, servise o kadar para bayılmanıza gerek yok.

Çok teşekkürler       [MENTION=12348]Bilgic[/MENTION].
1.6 TDI DSG'de kronik bir sorun mu var? Diğer şanzımanlara göre daha fazla mı arıza çıkarıyor acaba?

Aslında ağırlıklı olarak İstanbul'da şehir içinde kullanıyorum.
Dizel yerine 1.0 benzinli otomatik sizce mantıklı bir seçim olur mu?

.
« Son Düzenleme: 07 Aralık 2017, 23:44:20 Gönderen: iboo »

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Toyota'nın en full arabalarından biri olan 2010 model Toyota Avensis 2.0 MultiDriveS Premium'dan sonra 1.2 Tsi Octavia Style Dsg aldım.

Anahtarsız giriş ve çalıştırmaya alıştıktan sonra anahtarı cebinizden çıkarmak gerçekten zor geliyor. İlk başlarda bu özelliğin eksikliğini hissetsem de sonrasında asla Avensis'i aramadım. Octavia bir çok konuda optimum dizayn edilmiş bir araç.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bildiğim kadarıyla arka kamera sipariş edilemiyor. Fabrikasyon yok yani.
Anahtarsız giriş ve çalıştırma sipariş ile alınıyor.
Arka park sensoru 2012-2016 arası standart ti.
Makyaj sonrası nasıldır bilmiyorum.
Octavia nın en önemli sorunu ön direklerden rüzgar sesi almasıdır. Ancak diğer tüm ekstraların yanında bu olay göz ardı edilebilir

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=16400]iboo[/MENTION] yapacağınız km'ye bağlı. Ben yılda 11,000 km yaptığım için benzinli aldım. Benzinin rahatlığı çok çok daha iyi.

Dsg şanzımanda en fazla arıza tespiti 1.6 tdi lerde oluşmuş.

Çevrimdışı iboo

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ederim. Skoda bayisinden 2017 Style paketi alındığında ek olarak neyi fabrika çıkışı olarak taktırabileceğimizin listesini aldım. Buradan da paylaşayım, belki birilerinin işine yarar.

Listeyi buradan görebilirsiniz.

.
« Son Düzenleme: 08 Aralık 2017, 20:45:33 Gönderen: iboo »

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;629320

ön park sensoru nerden ne kadara taktırdınız ?bende dusunuyorum da

Çevrimdışı Okan.e

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: keyifci;629478
ön park sensoru nerden ne kadara taktırdınız ?bende dusunuyorum da

İstanbulda ender elektronik takıyor internet sitelerinde fiyatlarda var.

Alıntı yapılan: mahony;629334
Toyota'nın en full arabalarından biri olan 2010 model Toyota Avensis 2.0 MultiDriveS Premium'dan sonra 1.2 Tsi Octavia Style Dsg aldım.

Anahtarsız giriş ve çalıştırmaya alıştıktan sonra anahtarı cebinizden çıkarmak gerçekten zor geliyor. İlk başlarda bu özelliğin eksikliğini hissetsem de sonrasında asla Avensis'i aramadım. Octavia bir çok konuda optimum dizayn edilmiş bir araç.

Bende 2 hafta önce skoda octavia 1.2 tsi optimal aldım, şirkette renault megane yeni kasa orta paket kullanıyorum, Octavia'da eksikliğini hissettiğim tek şey anahtarsız giriş, onun haricinde iç ferahlığı, bolero ekran, bluetooth bağlantı ve tabiki bagaj kapağı bu eksikliği fazlasıyla karşılıyor.

Çevrimdışı snapdragon

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Her ikisini de kullanan biri olarak izlenimlerim belki yardımcı olur. 2016 1,4 dizel corolla manuel ve 2014 1,6 dizel dsg Octavia yı günlük kullanmaktayım. Öncelikle  corolladan bahsedeyim. Motor ve şanzıman çok güzel, şehir içinde kullanımı ve seriliği hoşuma gidiyor. Yalıtım zayıf, iç malzeme kalitesi ve konfor Octavia ya göre zayıf. Octavia şehir içinde dsg ile çok seri değil. Manuel kullanınca daha hoşuma gidiyor. Anahtarsız giriş ve çalıştırma güzel bir özellik. Geri görüş kamera güzel ama park sensörü olmadan bazen aldanıyorsunuz. Yağmurlu havalarda çamur kaplandığı için sıkıntılı. Dikkatimi çeken bir nokta Bluetooth bağlantıda bolero daha kullanışlı. Corollada cep tl dan video izlerken ses ve dudak hareketlerinde senkronizasyon problemi var. USB de müzik parçası bulma boleroda daha kolay. Bakım konusunda corolla 10.000 km, Octavia 15.000 km. Servis konusunda Toyota yı daha çok beğeniyorum. Yardımcı olabildiysem ne mutlu. Herkese kazasız günler dilerim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı memet-tr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2005 corolla hb sonra aldım 2016 octavia optimal 1.2 tsi. Bi daha japon arabasına binmem. O kada diyeyim. Boşuna sürünmüşüm yıllarca. Lpg mpg hikaye 1.2tsi yakıt tüketimi çok az ve mtv düşük.araba süper ötesi.

Çevrimdışı darkbloodshed

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bende 2011 Comfort modelinden  2015 Octavia optimal pakete geçtim
güneşlik aynalarında ışık otomatik katlanan aynalar Dijital  klima vb bir çok eksiklikle aldım Dijital klima var diye aldım yokmuş alırken nasıl dikkat etmediğime çok pişmanım
Toyota yı 7 sene boyunca hiç sanayiye ve servise götürmedim araba tık demedi
Octavia yı alalı 3 ay oldu Yok devirdaim pompası  Yok elfreni tokası sanayiden çıkmaz oldum  
Satıp üst modelini alacam Sadece yola gidişi çok iyi