škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Arabada onden gelen ses

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, uzun zamandir roomsterimda on takimdan ses geliyor. Baya tok bir ses metalin metale vurmasi gibi degil, nasil tarif etsem; lokur-lokur, guluk-guluk genelde yokus asagi giderken artiyor. Bazen cukur ve tumseklerden gecerkende yapiyor. Bugun ayagimi frenden cekerkende duydum sanki fren pedalinda titresimide hissettim.

Bir ustaya dinlettim surdu arabayi, biliyom biliyom deyip Z rotlari degistirdi ama degisen hic birsey olmadi ses hala net birsekilde geliyor.

Bir fikri. cozumu olan var mi, roomsterinda ayni tecrubeyi yasiyan?

Tesekkurler.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Once bir rot balansciya gidicen, rot, rotil, salincak burclari, z rotlar, amortisor, aks kolu ve bilyalari, ve amortisorler ile helezon takozlari kontrol edilecek. Buyuk ihtimalle frende titriyor ise tabla takozlari.

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler yani tek tek parca degistirmekle olmaz, komple on takim elden gecmeli diyorsunuz :)

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Gelismeleri belirtmek icin tekrar yaziyorum arkadaslkar.

Onden gelen sesler iyice artis olmustu ve hic konfor alamaz oldum arabamdan. 1 aydir da feci tak tuk vurma sesleri basladi.

Skoda yetkili servise goturdum ve onde amortisorlerin yaninda Z rotlari degistirdiler. Araba on duzeninden gelen butun sesler kesildi. Resmen konfor artti. Z rotlara burda stabilizator kolu gibi birsey deniyormus. Kesinlikle sabitleyi ve dengeleyici bir parca. :)

Umarim sizede yardimci olmusumdur.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayirli olsun, ancak ilk mesajinizda z rotlar degisti ama duzelmedi demistiniz. Nasil oldu bu is.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de merak ettim. İlk değiştiren usta ses kesilmediğinden değiştirdiklerini (z rotları) geri mi söktü?

Çevrimdışı axener

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun bendede var şöför tarafından loklok ses geliyo özellikle motor soğukken daha çok yapıyo sanki. Amortisör takozlarından şüpheleniyorum.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sorunları ne yaptınız arkadaşlar.. 6 aydır romiciler kayıp olmmuş