škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kumanda paneli

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Aranıza yeni katıldım. Forumun bana birçok şey katacağı konusundaki inancım tam.
2. El 1.2 tsi dsg şanzımanlı bir fabia aldım. Aracın vites geçişleri vs oldukça iyi problem Yok.
Ama şöyle bir şey var. Bilmiyorum ayarı var mı?
Arabayı park ettim ve stop ettim. Tam inecek iken arka camın açık kaldığını gördüm. Ama Kumanda paneli aktif değildi.
Ben de arabayı çalıştırdım oyle kapattım. Bunun çözümü var mıdır?

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.onuroktay.com
Merhabalar, hoşgeldiniz. İlk önce kendinizi tanıtsaydınız sanırım daha makbule geçerdi Forum için.

Sorduğunuz konuya gelecek olursak.

Benim aracım Fabia 1.4 Ambiante 4 Cam Tam Otomatik. Aracı park edip Stop ettikten sonra bile 4 camı istediğim gibi indirip kaldırabiliyorum. Bunun bir süresi var bildiğim kadarıyla. Bi 5 dk geçtikten sonra aynısını yapamıyor olursunuz o ayrı.

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba. Evet atlamışım:)
Adım ömür. İzmitte yaşıyorum ama Azerbaycan'da çalışıyorum. 2.el 1.2 dsg fabiayı Yeni aldım.
Açıkçası az önce oldu bu. Arabayı park ettim ama cami kapamayı unutmuştum. Bastlm düğmeye kapanmadı. Mecburen arabayı çalıştırdım ben de.

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.onuroktay.com
Alıntı yapılan: Ömür27;627251
Merhaba. Evet atlamışım:)
Adım ömür. İzmitte yaşıyorum ama Azerbaycan'da çalışıyorum. 2.el 1.2 dsg fabiayı Yeni aldım.
Açıkçası az önce oldu bu. Arabayı park ettim ama cami kapamayı unutmuştum. Bastlm düğmeye kapanmadı. Mecburen arabayı çalıştırdım ben de.

Bu bir sorun gibi görünmüyor aslında Ömür. Herkeste olan bir şey. Aracı ilk stop ettiğinde camlar inip kalkar ama bir süre sonra anahtar takılıda olsa araç kilitli olmasa da camlar inip kalkmaz. O süre de sanırım 5 dk falan.

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onuroktay;627252
Bu bir sorun gibi görünmüyor aslında Ömür. Herkeste olan bir şey. Aracı ilk stop ettiğinde camlar inip kalkar ama bir süre sonra anahtar takılıda olsa araç kilitli olmasa da camlar inip kalkmaz. O süre de sanırım 5 dk falan.

Evet dediğiniz gibi 5 dk filan olsa problem değil aslında da, direkt Kumandaya bastığım için problem gibi geldi. Bu arada anahtarız giriş var araçta.

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
siz anahtarın bulunduğu kumanda dan mı bahsediyorsunuz ömür bey ?

Çevrimdışı Ömür27

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sanırım çözdüm. Frene basıp düğmeye bastığımda(kontak) araba direkt çalışıyor. Ama frene basmazsam araç çalışmıyor.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Sizin otomotikte farklı bir çalışma prensibi var galiba. Manuel de fren davası yok hocam.
Kaça aldınız bu arada aracı, hayırlı olsun aramıza hoş geldiniz.

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Motoru stop ettikten sonra genellikle kapılar açılmamışsa bir süre camlar açılıp kapatılabilir.