škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Lastik hk.

SrTyS · 16 · 5937

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba,

2013 model fabia aracımın lastiklerini 4 yıldır kullanıyorum orjinal lastikleri hala üzerinde ama çok sertleştiler. Kış lastiklerim olmadığından dolayı kışında aynı lastikleri kullanıyorum aracım 43 binde. Lastikler yenmemesine rağmen çatlaklar oluştu buda beni korkutuyor. Bu kışta bu lastiklerle idare etsem muayene nisanda komple yenilesem diyorum lastikleri. Çok kararsız kaldım lastiklerin üretim tarihi 2013/6. ay. bu konuda yardımlarınız ve görüşlerinizi bekliyorum.
Saygılarımla.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba [MENTION=8087]SrTyS[/MENTION]

Lastik araçlarda en kritik şey zira çatlaklar oluşmaya başlamış az da kullansanız çokta kullansanız onlara güvenerek hareket ediyorsunuz bu nedenle en kısa sürede yenilemenizi tavsiye ederim.. beklemeyin muayene zamanını.

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.onuroktay.com
Alıntı yapılan: SrTyS;627191
Merhaba,

2013 model fabia aracımın lastiklerini 4 yıldır kullanıyorum orjinal lastikleri hala üzerinde ama çok sertleştiler. Kış lastiklerim olmadığından dolayı kışında aynı lastikleri kullanıyorum aracım 43 binde. Lastikler yenmemesine rağmen çatlaklar oluştu buda beni korkutuyor. Bu kışta bu lastiklerle idare etsem muayene nisanda komple yenilesem diyorum lastikleri. Çok kararsız kaldım lastiklerin üretim tarihi 2013/6. ay. bu konuda yardımlarınız ve görüşlerinizi bekliyorum.
Saygılarımla.

Selam hocam, 4 yıl bi lastiği hiç kullanmadım. Daha öncede FabiaI 'im vardı ondada kullanmadım. Kesinlikle değiştirin.

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bende de çatlak var ama kullanıyorum şu an 3 yaşında lastikler. Kullanmasak iyi de yazın satmazsam yeni lastik alacağım bakalım.

Kışın da kullanıyorsanız alın hocam ben pek kullanmıyorum şartlar gereği.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence de değiştirmeliyim abs anlamsızca devreye giriyor bu ara. lastik bakmaya başlasam iyi olacak. Teşekkürler yardımlarınız için.

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Selam yeniden hocam,

Geçen gün ABS devreye girmesine rağmen kaza yaptım öndeki hyundai'ye arkadan çarptım.

Sebebi ? : Kötü lastikler hocam. Kışlık lastikleri gidip 0 alacağım.

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Yeniden selamlar,

Petlas SnowMaster aldım.

düN Bolu 'da acayip kar yağışı vardı sürüş olarak şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

Kısa zamanda Karlı bir Video geliyor.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onuroktay;628382
Yeniden selamlar,

Petlas SnowMaster aldım.

düN Bolu 'da acayip kar yağışı vardı sürüş olarak şu ana kadar bir sorun yaşamadım.

Kısa zamanda Karlı bir Video geliyor.

Petlas'ta sorun olarak sadece sertleşme oluyor. Geri kalan haliyle iyi, ancak sertleşme de ciddi bir problem. Petlas için seneye konuşalım :)

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;628396
Petlas'ta sorun olarak sadece sertleşme oluyor. Geri kalan haliyle iyi, ancak sertleşme de ciddi bir problem. Petlas için seneye konuşalım :)

1 Sezon kullandıktan sonra iyi olmuyor diyorsun yani hocam :)

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onuroktay;628436
1 Sezon kullandıktan sonra iyi olmuyor diyorsun yani hocam :)

Arkadaşımın aracında vardı, oradan biliyorum. 1 sene içerisindeki fark çok fazla idi. Tabi o bir kış 15,000 km yol yapmıştı.

Yine de tecrübelerinizi bekliyorum :)

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun hocam güzel seçim. Yerli malı yurdun malı bende Petlas-Starmaxx kullanıyorum yazlık lastiklerde.
Reklamı yapılan gereksiz şişirilen markalara rağbet edilmesi taraftarı değilim lakin Petlas lastikleri biraz sert olur evet ama Türkiye şartlarına da bunlar münasip.

Çevrimdışı SrTyS

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: onuroktay;628309
Selam yeniden hocam,

Geçen gün ABS devreye girmesine rağmen kaza yaptım öndeki hyundai'ye arkadan çarptım.

Sebebi ? : Kötü lastikler hocam. Kışlık lastikleri gidip 0 alacağım.

Çok geçmiş olsun.

Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;628654
Hayırlı olsun hocam güzel seçim. Yerli malı yurdun malı bende Petlas-Starmaxx kullanıyorum yazlık lastiklerde.
Reklamı yapılan gereksiz şişirilen markalara rağbet edilmesi taraftarı değilim lakin Petlas lastikleri biraz sert olur evet ama Türkiye şartlarına da bunlar münasip.

Şuan benim aracımın üstündeki lastiklerden sert olamaz torpido titriyor içerde.
« Son Düzenleme: 29 Kasım 2017, 20:22:10 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: SKODAFABİA2;628654

Ben de bu Petlas'taki yerli ve milli anlayışını çözemiyorum. Lastik markası Starmaxx. Petlas'ın yeni çıkardığı kışlık lastiklerinin adı W651, W501 vs. Türkçemize "X, W" gibi harfler mi girdi? Nokian A4 gibi koy adını. T7 de ne bileyim bul bir şey. Marka için de çok güzel isimler bulunabilir.

Ayrıca lastik desenleri ve hamurlarını geliştirmeleri lazım. Lastikleri sert, kışlık kullananlar bir yıldan sonra şikayet ediyor.

Evet paramız ülke içerisinde dönsün ben de bundan tarafım, ancak herkes işi layığıyla yapsın. Nokian alıyorum 6 kış sıkıntısız kullanıyorum, Petlas kullanan arkadaşım 2.5 yıldan sonra değiştirdi.

Çevrimdışı onuroktay

• FabiaLovers
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;628807
Ben de bu Petlas'taki yerli ve milli anlayışını çözemiyorum. Lastik markası Starmaxx. Petlas'ın yeni çıkardığı kışlık lastiklerinin adı W651, W501 vs. Türkçemize "X, W" gibi harfler mi girdi? Nokian A4 gibi koy adını. T7 de ne bileyim bul bir şey. Marka için de çok güzel isimler bulunabilir.

Ayrıca lastik desenleri ve hamurlarını geliştirmeleri lazım. Lastikleri sert, kışlık kullananlar bir yıldan sonra şikayet ediyor.

Evet paramız ülke içerisinde dönsün ben de bundan tarafım, ancak herkes işi layığıyla yapsın. Nokian alıyorum 6 kış sıkıntısız kullanıyorum, Petlas kullanan arkadaşım 2.5 yıldan sonra değiştirdi.

/

bu isim muhabbetine kesinlikle katılıyorum hocam.

Petlas SnowMaster bile gereksiz. Kaldıki Lastik Serileri kesinlikle Tamamen gereksiz.

\

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;628807

1) Kesinlikle Türkçemize X, W, Q harfleri girdi! Türkçemiz korunamadığı için teknolojiyi ithal aldığımız için yeni ürünlerle birlikte yabancı ürün isimleri de  dolayısiyle İng. harflerde girdi. Ha bu ülkemizin gelişmemiş ülke sınıfına girdiğinden kaynaklanıyor. İngilizcesiz bir Türkçe şu anda tam anlamıyla imkansız malesef! Keşke Türkçemiz en yalın haliyle kalmış olsaydı bende isterdim. Ama iş işten geçt. Tabi bunlar siyasi, ekonomik ve uzak hedef ile alakalı konular; bu konu konuşmakla bitmez.
2) Starmaxx yurtdışı endeksli bir marka yani yurt dışında ülkemizi temsil eden bir çizgide satış yapmakta. Yurt dışında da Türkçe bir isim satış rakamlarını düşüreceği tasavvur edilip ingilizce isim konulmuş.
3)Bu kısımda size katılırım çünkü niteliğini biraz daha yükseltmeli. Şu an ki lastikleri iyi ama mükemmel değil. Kauçuk oranını biraz daha arttırarak tekerlerin hamurunu biraz daha yumuşak tutmalı.
« Son Düzenleme: 02 Aralık 2017, 22:10:32 Gönderen: SKODAFABİA2 »