škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

EPC ve Motor arıza ışığı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ventura

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bir süredir yaşadığım bir problemi size sormak istiyorum.

Aracım Skoda Roomster 1.2 htp motor benzin ve lpg li ilk aldığım sıralar bir problemim yoktu sadece yakıt tüketiminin fazla olduğundan şikayetçiydim. Aynı fazla tüketimi benzinde de yapıyor mu acaba diye lpg bittikten sonra gaz almadım Shell den aldığım benzin ile devam ettim. Tabi aynı gün arkadaşım yolda kaldığı için beni aradı ve takviye kablosu olmadığı için arabam çalışırken aküyü söktük arkadaşın arabaya taktık onun aküsünü de benim arabama taktık 5-6 km sonra tekrar aküleri değiştirdik. Ertesi gün işe gittim bir problem yok. Aynı günün akşamında arabayı çalıştırdım 2000 devire çıkınca EPC ve Motor arıza ışığı yanıp sönüyor ve araba silkeleme yapıyor vites yükseltince normale dönüyor ve yine aynı devirde aynı arıza şekli oluyor. Bir süre bu şekilde kullanınca araba normale dönüyor.

Bu gün gaz kelebeği kablolarını kontrol ettik.
Gaz kelebeğini temizledik.
Hava filtresi temizledik(pazar günü olduğu için yenisini takamadık)

Sorun devam ediyor. Araba ısınınca sorun yok gibi görünüyor ama araç ısındıktan sonra vites boştayken dip gaz yaptım ve 4000 devri geçmiyor. ve Rölantide hafif bir titreme oluyor. bu sorunu yaşayan var mı? yardımcı olursanız çok sevinirim.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Ventura

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;627054
Lpg den dolayı enjektör kurumuş olabilir

ÇÖZÜM???

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Uzun süre lpgde kullanmaktan olabiliyor enjektörler kurum bağlıyor würth marka enjektör temizleme için  benzin katkısı alın benzin ile uzun süre lpg ye geçmeden kullanın inşallah çözüm olur benim işime yaramıştı