škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

neden TSİ :)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar bizim godfather patron bey ankaraya gidip geldi bugün. gelirken ufak bir deneme yapayım demiş. arada 140 a kadar çıktığını genelde 100 km/s hız ile CC açık şekilde gittiğini söylüyor. tabi arada ankara içi çıkışı dur kalk falanda var.

araç 1,4 tsi passat ağırlık 1463 kg.

ilk marşa bastıktan varış noktasına gelene kadar ortalama 86 km hız ( yol bilgisayarına göre) ile 5,3 lt/100 km.

Bu duruma göre şöyle bir yorum yapıyorum. eğerki benim leon ile gitmiş olsa idi 130 kg lık ağırlık farkını düşünerek aynı şartlarda 5 lt altı mümkün olduğunu düşünüyorum.

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
süper bi rakam.gerçekten mükemmel.benim octi biraz önce 10 km de yol yaptım 100km 7.6 lt.üstelikde passat kadar ağırda değil.yazdığınıza göre passat 19,56 krş yakarken,benim octi 28 krş.acaib bi fark bu.neredeyse lpg gibi yakmış passat.eh bundan iyisi can sağılığı.
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Çok iyi değer be yav, şehir içi mahvediyor bizim memlekette arabaları. Valla güzel, tuttum tüketimi.

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
yanlız şöylebir şey var ben bu değerlere inemiyorum :D onu sadece peder beceriyor nasıl beceriyorsa. hem daha hızlı biniyor hem daha az yaktırıyor :)

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: mayham85;62269
yanlız şöylebir şey var ben bu değerlere inemiyorum :D onu sadece peder beceriyor nasıl beceriyorsa. hem daha hızlı biniyor hem daha az yaktırıyor :)

Yılların alışkanlığı, artık ezberlemişlerdir normal, bizimle aynı olacak halleri yoktu:hanz::hanz::hanz: aynısı burdada mevcut :D

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;62271
Yılların alışkanlığı, artık ezberlemişlerdir normal, bizimle aynı olacak halleri yoktu:hanz::hanz::hanz: aynısı burdada mevcut :D
aynen dediğin gibi ama çok fark oluyor yahu. peder aynı şekilde 68 lt benzin ile 1220 km gitti ben 1015 km de 63 lt yaktırdım hep 0,5 lt fark yiyorz depoda 100 150 km oynuyor :(

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Passat 1.4 TSI ve 2.0 TDI uzun yolda aynı yakıyor nerdeyse bizim 100 km CC açık sabitlersek 4.8 L yakıyor ara ara babam basıyor yol durumuna göre özellikle Bursa Çevre yolunda 190-220 arası gidiyor daha sonra tekrar 100-120 ile devam ediyor ve Balıkesir'e vardığımızda bakıyorum 4.8 L veya 5.0L yakmış oluyor ;) bazen CC açık bazen kapalı :D

Şehir içinde ise normal yolda 6L , az trafik 7 Lt , çok yoğun trafikte 7-9 L yakıyor...

TSI için mükemmel bir rakam bence...
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;62274
Passat 1.4 TSI ve 2.0 TDI uzun yolda aynı yakıyor nerdeyse bizim 100 km CC açık sabitlersek 4.8 L yakıyor ara ara babam basıyor yol durumuna göre özellikle Bursa Çevre yolunda 190-220 arası gidiyor daha sonra tekrar 100-120 ile devam ediyor ve Balıkesir'e vardığımızda bakıyorum 4.8 L veya 5.0L yakmış oluyor ;) bazen CC açık bazen kapalı :D

Şehir içinde ise normal yolda 6L , az trafik 7 Lt , çok yoğun trafikte 7-9 L yakıyor...

TSI için mükemmel bir rakam bence...

aynı yakıyorda arada biz alırken yaklaşık 25000 lira vardı :(

Çevrimdışı fenomen

• OCTAVİA 1.6 FSİ 115 PS
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
cc klimatronik klima demek mi,yoksa passta cc modelinden mi bahsediyorsunuz?
2005 OCTAVİA A5 ELEGANS 1.6 FSİ

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Alıntı yapılan: fenomen;62278
cc klimatronik klima demek mi,yoksa passta cc modelinden mi bahsediyorsunuz?

Cruise Control=Hız sabitleyici.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
bizim puntoyla cc ile 4 vites 90 km hız, 3500 devirde yol bilgisayarında 5,9 gördüm hava alanı yolunda.
Tüketim muhteşem:)

Çevrimdışı srcn09

• Turbocharged Direct Injec
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.passatturkiye.com
Arada ki fark bir uçurum o para ile araca komple tesisat döşerdim ancak babam yıllardır 2.0 motor kullanmış ve kafası hep 2.0 motorday dı hem az yaksın istiyordu hem performansı çok güzel olsun istiyordu 1.4 ün 7-DSG sine hayranım 2.0 ile kafa tutucak bir motoru ve hızlanması var gel görki onu babaya anlat :D ama 2.0 CRTDI motordan oldukça memnunuz bizi hiç üzmedi ve gerçekten perfortmans bakımından süper bir motor hızlanması gereken yerde kick down yaparak uçusa geçiyor :D
2008 VOLKSWAGEN PASSAT 2.0 TDI CR 140HP 6-DSG COMFORTLİNE REFLEKS GÜMÜŞ

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;62284
Arada ki fark bir uçurum o para ile araca komple tesisat döşerdim ancak babam yıllardır 2.0 motor kullanmış ve kafası hep 2.0 motorday dı hem az yaksın istiyordu hem performansı çok güzel olsun istiyordu 1.4 ün 7-DSG sine hayranım 2.0 ile kafa tutucak bir motoru ve hızlanması var gel görki onu babaya anlat :D ama 2.0 CRTDI motordan oldukça memnunuz bizi hiç üzmedi ve gerçekten perfortmans bakımından süper bir motor hızlanması gereken yerde kick down yaparak uçusa geçiyor :D

Tamamda sercan dostum sanırım baban fazla kullanmıyor şehir içinde o paraya bence donanıma vermek daha mantıklı olurdu 2.0 140 biraz az geliyor insanın gözüne nede olsa vergi avantajında yok iyi yoluyor devlet biliyosun :)

Çevrimdışı mayham85

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: srcn09;62284

2,0 benim hayallerimin motoru özellikle golfte :) golfüm pert olduğunda kasko aynısını vermek isteyince sırf bu yüzden vazgeçtm ama keşke alsaymışım alamadım sonra 2,0 yada 1,9 :(

ama aradaki fark cidden çok yüksek. comfortline passsat bile nerdeyse mükemmel donanım sunarken aynı donanımda 2,0 a 25000 vermek bize mantıklı gelmedi. naslsa o farkı çıkartma imkanımız yok satana kadar :)

bu arada bu konunun superb düşünen arkadaşlar için çok güzel bir bilgi kaynağı olacağını düşünüyorum. teknik verileri aynı çünkü passatla ağırlık ve performans.