škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

ön konsoldan gelen cızırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

özellikle bozuk yollarda ön konsoldan cızırtı şeklinde bir ses geliyor.
neredendir nasıl giderilir fikri olan var mı?

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
....ön sağ direğin konsolla birleştiği yerden mi?

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
abi daha çok şöför mahallindenmiş gibi geliyor tam tespit edemiyorum yerini.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;625146
abi daha çok şöför mahallindenmiş gibi geliyor tam tespit edemiyorum yerini.
Octavia'nin kronik iki trim sesi noktası var.
Biri, şöför emniyet kemeri makarası içinden gelen tıkırtı sesi. İçeriden çok net duyuluyor.
Diğeri, ön sağ direğin konsolla birleştiği yerden.
Kaynağı tespit etmek için, araçtaki torpidoda ve tüm ceplerdeki (kapılardaki dahil) ıvır zıvırları çıkarın ve bir süre öyle sürün aracı, ceplere her hangi bir şey koymayın. Bazen torpido içinde veya ceplerde nesnelerden ses gelebiliyor.
Hatta, bir defasında, kapı içindeki pet su şişesinden sesler geliyor.

Çevrimdışı Octablue

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Özellikle tdi larda titreşim çok fazla olduğundan dolayı arkadaşların dediği trim bağlantılarından gelmekte o bahsedilen sesler ayrıca pet sişe olayına katılıyorum, her nekadar kapı içindeki cepler halı kaplı olsada kapı ceplerini koruyan plastik çıplak bırakıldığı için çok fazla birşey fark etmiyor yine ses yapıyor :( şu araç ne kaybediyorsa yalıtımdan trim sesinden kaybediyor malesef :(

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
ilk başta hiç yoktu. yeni yeni gelmeye başladı. Sanki dediğiniz yerler değil de havalandırma veya ön konsoldan gelen cok cılız bi cızırtı... çözene kadar kalır aklımda.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;625181
ilk başta hiç yoktu. yeni yeni gelmeye başladı. Sanki dediğiniz yerler değil de havalandırma veya ön konsoldan gelen cok cılız bi cızırtı... çözene kadar kalır aklımda.
Öncelikle sesin geldiği bölgeyi tespit etmeniz gerekiyor. Devamında, bölgeye baskı uygulayarak veya esneterek sesin gidip-gitmedğini tespit edecek siniz.

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Sol camdaki kartlığı söktürdüm, sağ ve soldaki direğin konsolla birleştiği yere bantlı sünger yerleştirdim, torpidonun oynadığı klipse silikon sprey sıktım sesler kesildi sizde bir bu dediklerimi kontrol edin

Çevrimdışı matmual

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
würth silikon spray genelde bu tip sorunları çözüyor. tek problem 2-3 ayda bir tekrar uygulamanız gerekiyor. ama zaman alan zor bişeyveya maliyetli bişey değil.

Çevrimdışı mesuttt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
benim aracında şoför emniyet kemerinin içinden trrrr sesi geliyor biraz uğraştım ama olmadı. bir döşemeciye gidip baktırmak istedim. zamanım olmuyor.  kendim yaparsam öneriniz ne olur. teşekkürler. slikon spreyi nereye sıkacağımı bilmiyorum. :)

Çevrimdışı Sequenc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bahsettiğiniz ses gelirken şüphelendiğiniz noktalara baskı uygulayıp sesi dinleyip saptamaya çalışın, büyük ihtimalle göstergelerin olduğu bloğun altından geliyordur.

Çevrimdışı vitruvius

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bu ses bariz sag on konsoldan geliyor ama yerini tespit edemiyorum kalorifer cikisini el ile inceledim sunger filan yerlestirdim ama sesin kaynagi orasi degil sanki kapi a stunu arasi bi yerden geliyor

Çevrimdışı fatihmercan

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende de benzer bir durum olmuştu. hafif titrek yollarda cızırtı geliyordu. 2-3 gün sesi dinledim ve en sonunda gelen sesin gözlük bölmesinde bulunan gözlükten kaynaklandığını öğrendim.

Çevrimdışı Giunti

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
ya aracım daha 3 aylık. bende de şöför mahalinden, sanki havalandırmanın olduğu yerden, sanki bozuk para gibi ses geliyor. kötü yollarda geliyor. yeni bşladı. neden oluoyor acaba?

Çevrimdışı ismail91

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Giunti;635148
ya aracım daha 3 aylık. bende de şöför mahalinden, sanki havalandırmanın olduğu yerden, sanki bozuk para gibi ses geliyor. kötü yollarda geliyor. yeni bşladı. neden oluoyor acaba?

Sürekli mi geliyor yoksa sadece havalandırma açıkken mi? Havalandırma açıkken geliyorsa A/C aktif durumdayken mi geliyor? 3 aylık araçta trim sesi olmaması lazım. Klimadan gelen tiz bir ses problemini ben de yaşıyorum. Bu sebeple sordum.