škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Photon ampul uygulaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;624460
selamlar,

bende Phlips RacingVision ve Philips XtremeVision arasında kaldım, internette araştırdığıma göre RacingVision, XtremeVision'a göre daha kısa ömürlü olduğu belirtilmiş (neredeyse yarı yarıya)
 Aracımda kısalar Bixenon uzunlar halojen... bu ampulleri uzunlar için tercih ettiğimde hangi modeli seçmeliyim model isimlerini bilmiyorum. uzunlar H4 mü H7 mi yada başka bir şey mi?

İkisinin de H7 olması lazım, yine de kullanım kılavuzuna bir bakın.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;624460
selamlar,

bende Phlips RacingVision ve Philips XtremeVision arasında kaldım, internette araştırdığıma göre RacingVision, XtremeVision'a göre daha kısa ömürlü olduğu belirtilmiş (neredeyse yarı yarıya)
 Aracımda kısalar Bixenon uzunlar halojen... bu ampulleri uzunlar için tercih ettiğimde hangi modeli seçmeliyim model isimlerini bilmiyorum. uzunlar H4 mü H7 mi yada başka bir şey mi?

Philips'in aşağıda linkini paylaştığım kendi sitesinde aynen dediğiniz gibi racing vision için yaklaşık 200 saat, x-treme vision için ise 400 saatin üzerinde kullanım ömrü olduğu bilgisi verilmiş.

https://www.philips.co.uk/c-m-au/car-lights/headlight-bulbs/halogen

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: eren1977;624465
Philips'in aşağıda linkini paylaştığım kendi sitesinde aynen dediğiniz gibi racing vision için yaklaşık 200 saat, x-treme vision için ise 400 saatin üzerinde kullanım ömrü olduğu bilgisi verilmiş.

https://www.philips.co.uk/c-m-au/car-lights/headlight-bulbs/halogen

X-Treme Vision çok başarılı, benim araçta var. Normal Osram halojenlerden sonra şifa gibi geldi :D

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
benim için önemli olan iyi aydınlatma sağlaması uzun farlara takacağım için kullanım ömrünün kısa olması çok önemli değil.
 uzun farlar için de sanırım H7 olacak değil mi?

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Forumda deneyen vardi sanirim. Orjinal ledli xenon farlar active donanimda calismiyor, canbus desteklemiyormus. Bende arkasinda kocaman fani olan ledlerden aldim fakat superbin far grubunda ampulu sikistirmak icin eski telli sistem yok. Vidali birseyler yapmislar ve arkadaki fandan dolayi farin arka kapagi tam kapanmiyor. O yuzden monte etmedim. Siz montaji nasil yaptiniz.

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Forever;624493
Forumda deneyen vardi sanirim. Orjinal ledli xenon farlar active donanimda calismiyor, canbus desteklemiyormus. Bende arkasinda kocaman fani olan ledlerden aldim fakat superbin far grubunda ampulu sikistirmak icin eski telli sistem yok. Vidali birseyler yapmislar ve arkadaki fandan dolayi farin arka kapagi tam kapanmiyor. O yuzden monte etmedim. Siz montaji nasil yaptiniz.

photon ampullerde uzunların yeri daha kolay ulaşılabilir olduğu için far teli ile bi şekilde yapabildik. Ancak kısa farların yeri biraz daha sıkıntı olduğu için yapıştırmak zorunda kaldık ampulun kendi yuvasını. Ayrıca kullandığım ampulunde arkasında kocaman fanı olmasına ragmen kapak çok rahat kapanıyor. Sizde neden öyle bi sorun olduki.
Bu arada orjinal far taktığımızdada active donanımda farın arkasına bir modül bağlandığında orjinal ledli xenon farlar çaılışıyor. Daha önce uygulaması mevcut. Bi bulabilsek çıkmasını yapıcaz ama piyasada tam takım halinde olanını bulamıyoruz.

Çevrimdışı Alegat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;624435
arabam active paket olduğu için xenon değil halojendi. sadece ampulleri değiştirdim. Çok uzun zamndır pert araçtan çıkma baktım. farları değiştireyim diye ancak bulamadık. Yenileri serviste aşırı pahalı. Böyle bi çözüm bulduk . Şimdilik fena değil. Bakalım.

Gündüz farlarını nasıl yaptınız onlar sarımı kaldı onlarıda led le değişebilsek bende değiştirecem ama bu ampuller çıkmaz değişmez diyorlar

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alegat;624676
Gündüz farlarını nasıl yaptınız onlar sarımı kaldı onlarıda led le değişebilsek bende değiştirecem ama bu ampuller çıkmaz değişmez diyorlar

İşlemi yapan usta davlumbazı çıkarıp gündüz farlarınıda takalım dedi. yok dedim. emin olamadım.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;624643
photon ampullerde uzunların yeri daha kolay ulaşılabilir olduğu için far teli ile bi şekilde yapabildik. Ancak kısa farların yeri biraz daha sıkıntı olduğu için yapıştırmak zorunda kaldık ampulun kendi yuvasını. Ayrıca kullandığım ampulunde arkasında kocaman fanı olmasına ragmen kapak çok rahat kapanıyor. Sizde neden öyle bi sorun olduki.
Bu arada orjinal far taktığımızdada active donanımda farın arkasına bir modül bağlandığında orjinal ledli xenon farlar çaılışıyor. Daha önce uygulaması mevcut. Bi bulabilsek çıkmasını yapıcaz ama piyasada tam takım halinde olanını bulamıyoruz.

Uzunları nasıl monte ettiniz? Tel yok , döndürmeli vida sistemi var

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: icarus;624754
Uzunları nasıl monte ettiniz? Tel yok , döndürmeli vida sistemi var

usta yaparken gördüm. eski renaultlarda kullanılan far telini bizim araçlarda ampullerin yanında iki tane vidanın altına sıkıştırdı. ve vidaları sıktı. çokta sağlam oldu. biraz uydurma oldu ama gayet basarılıydı bence. şuan sıkıntı yok

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar kolay gelsin. Bende 2011 superb elegans + prestige araç var. farlar xenon uzun ve kısalar birlikte beyaz. uzun yaktıgım zaman kucuk h3 lambalar var onlar halojen ve uzunda sarı lambda da iç içe yanıyor. Bunu da led yapmak istiyorum ne yapmam lazım?

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;624832
Arkadaşlar kolay gelsin. Bende 2011 superb elegans + prestige araç var. farlar xenon uzun ve kısalar birlikte beyaz. uzun yaktıgım zaman kucuk h3 lambalar var onlar halojen ve uzunda sarı lambda da iç içe yanıyor. Bunu da led yapmak istiyorum ne yapmam lazım?

Photon marka led xenon ampuller yapılabiliyor. Sadece ampullerini değiştiriyosunuz.

Çevrimdışı a_beyda_06

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: oprdrhvs;624918
Photon marka led xenon ampuller yapılabiliyor. Sadece ampullerini değiştiriyosunuz.

Cevabınız için çok tşkler. Takılacak olan led ampul için link model bilginiz varmıdır ?

Çevrimdışı oprdrhvs

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: a_beyda_06;624928
Cevabınız için çok tşkler. Takılacak olan led ampul için link model bilginiz varmıdır ?

http://www.photonturkey.com/photon-supreme-6200-lumens-h7-
bizim araçlardaki uzun ve kısa ampuller H7 olduğu için bunu aldım. siz kendi aracınızdaki hangi tip ampulse onu alabilirsiniz