škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2 Senelik Araçta Vernik Dökülmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı ruzgar

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de de var bir iki yerde servise ilk basvuranlardanım..Antalya yetkili servisi taş izi deyip başından savdı.Kınıyorum.

Çevrimdışı Fatih1

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar, aynı sorundan ben de muzdaribim. Amblemin yanında ve kaputun başka yerinde soyulma var. Bu işi nasıl çözüme kavuşturabiliriz. Siz neler yaptınız bu konuyla ilgili şu ana kadar.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Böyle bir konuyu ilk gördüm, sadece benim başıma geldi sanıyordum.

Eylül-Ekim gibi kaputta 1cm genişliğinde 8-10 cm uzunluğunda bir vernik atması fark ettim. Kasım ayında And Oto ya gittim, gösterdim ve 21 Aralık a randevu verdiler.

Randevuda üretim hatası olduğunu ve ücretsiz boyayabileceklerini belirttiler. Servis kâğıdını paylaşmayı deneyeceğim şimdi:

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;631532
Böyle bir konuyu ilk gördüm, sadece benim başıma geldi sanıyordum.

Eylül-Ekim gibi kaputta 1cm genişliğinde 8-10 cm uzunluğunda bir vernik atması fark ettim. Kasım ayında And Oto ya gittim, gösterdim ve 21 Aralık a randevu verdiler.

Randevuda üretim hatası olduğunu ve ücretsiz boyayabileceklerini belirttiler. Servis kâğıdını paylaşmayı deneyeceğim şimdi:
Servis müşteri formu çıktısı

Sent from my E5803 using Tapatalk

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kendi garanti uzmanlarının elle yazdığı bir tutanak var idi onu almayı akıl edemedim; sorunun kullanıcı hatasından kaynaklanmadığını ve garanti kapsamında tüm kaputun ücretsiz boyanabileceğini ama ikinci el değer kaybının asgari düzeyde kalması için müşterinin kasko şirketinden mini onarım kapsamında lokal boya yaptırabileceği yönünde bir açıklama vardı.

Sonrasında ben Yüce Oto ile çağrı merkezi üzerinden değer kaybını tazmin etmeleri için görüştüm, döneceklerini söylediler; sonra da And Oto aracılığı ile döndüler ve 1 düzenli bakım hediye edebileceklerini söylediler.

Ben de dalga mı geçiyorsunuz dedim, lütfen teklifi hiç mantıklı bulmadığımı İstanbul a iletin dedim ve ilçe hakem heyetine başvurdum yanıt bekliyorum şimdi.

Kaportanın delinmeye, korozyona ve paslanmaya karşı 12 yıl garantisi varmış. Ancak bizim sorunumuz böyle bir şey değil. Bizim ki daha önce Yargıtay kararlarına göre Skoda tarafından 3 yıl olarak belirlenmiş.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;631538
Kendi garanti uzmanlarının elle yazdığı bir tutanak var idi onu almayı akıl edemedim; sorunun kullanıcı hatasından kaynaklanmadığını ve garanti kapsamında tüm kaputun ücretsiz boyanabileceğini ama ikinci el değer kaybının asgari düzeyde kalması için müşterinin kasko şirketinden mini onarım kapsamında lokal boya yaptırabileceği yönünde bir açıklama vardı.

Sonrasında ben Yüce Oto ile çağrı merkezi üzerinden değer kaybını tazmin etmeleri için görüştüm, döneceklerini söylediler; sonra da And Oto aracılığı ile döndüler ve 1 düzenli bakım hediye edebileceklerini söylediler.

Ben de dalga mı geçiyorsunuz dedim, lütfen teklifi hiç mantıklı bulmadığımı İstanbul a iletin dedim ve ilçe hakem heyetine başvurdum yanıt bekliyorum şimdi.

Kaportanın delinmeye, korozyona ve paslanmaya karşı 12 yıl garantisi varmış. Ancak bizim sorunumuz böyle bir şey değil. Bizim ki daha önce Yargıtay kararlarına göre Skoda tarafından 3 yıl olarak belirlenmiş.
Daha önceki Yargıtay kararı:

Sent from my E5803 using Tapatalk

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bu arada aracımı teslim aldığım tarih 3 Ocak 2015

T. Hak. Heyetine başvuru tarihim 2 Ocak 2018

Araç 2014 Kasım üretim ve trafik tescil tarihi 2 Ocak 2015 ama garanti hukuken teslim aldığım tarihte başlıyormuş.

Daha önce yaşadığım sorunlarla ilgili tecrübelerime de şu linkten ulaşabilirsiniz:
http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=31091
« Son Düzenleme: 15 Ocak 2018, 01:05:47 Gönderen: Ozan SARAÇ »

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
konuyu takip ediyorum. bence değer kaybının tamamen karşılanması ya da buna eş değer bir hediye verilmesi gerekir. henüz servise başvuramadım iş yoğunluğundan bir türlü vakit bulamadım.

Çevrimdışı ARP55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 10 yıl garanti veriyorlar diye biliyordum şuan çok şaşırdım ve sizin adınıza çok üzüldüm..hiç hoş bir durum değil..fotoğraf paylaşma imkanınız varmıdır acaba?

Çevrimdışı ugurcan_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Son durum nedir acaba bende de aynı durum var distribütör boyanmasını söyledi kabul etmedim. Sizin şı anki durum nedir acaba?

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı Stigmata

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Vernik atmasından kastınız bu aşağıdaki linkteki konudaki fotoğraftaki aynı durum mudur acaba?

http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=38719

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Bire bir aynı, benim ki kaputta; yıkattım arabayı foto paylaşmayı deneyeceğim şimdi.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı batuhanerbay

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hocam geçmiş olsun, eve gidince daha detaylı bakacağım yargıtay kararına. Ancak kanaatimce biraz daha arayıp sıkıştırırsan hatta ve hatta bir “fake” dava dilekçesiyle bir tık daha kendilerini zorlasan tahminimce verilen yargıtay kararına uygun olarak rahatlıkla bu araçla alakalı değer kaybını alabilirsin. Eğer ödemeyecek olurlarsa da hediye isteyebilirsin ancak baktın olmuyor yapıştır gitsin davayı değmez.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi