škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

2 Senelik Araçta Vernik Dökülmesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Asurbanipal41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
İyi günler arkadaşlar 2 sene önce skoda kocaeli bayisinden 0 bir şekilde aldığım skoda fabia marka aracımda vernik dökülmesi yaşamaktayım , hemde öyle böyle değil. Yaklaşık bir aydır kocaeli yeni skoda bayisi beni merkezden cevap bekliyoruz diye oyalıyor ve nihayet aracı perşembe günü getirin cevabını alabildim. Araçta kaputta ve tavanda kimi yerlerinde bir el kadar vernik dökülmeleri var.Skodanın 3 yıl boya garantisi olduğundan dolayı kaputu ve tavanı garanti kapsamında komple boyatabilirim.Fakat ben yurt dışında yüksek lisansa gideceğimden dolayı aracı satmayıda düşünüyorum şu sıralar.Size soruma gelecek olursak , aracın tavan ve kaput kısmını boyattıktan sonra skoda bana bir belge verecek aracın şu şu nedenlerle şuraları boyanmıştır diye sizce aracı bu şekilde boyatmam aracı satarken bana zorluk yaşatırmı. İkinci olarak muhtemel bir şekilde oluşacak değer kaybını skodadan tazmin edebilir miyim ?*

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Boya kalitesi kötü deniyordu şimdi iyice tasdik oldu sanırım . Geçmiş olsun size

Çevrimdışı Asurbanipal41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;623685
Boya kalitesi kötü deniyordu şimdi iyice tasdik oldu sanırım . Geçmiş olsun size

Tesekkur ederim hocam , tavsiye edebileceginiz izleyebilecegim bir yol yada yöntem var mı acaba ?

Çevrimdışı unal43

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bugün bende aynı şikayetten rapid aracımı servise götürdüm kaput üzerinde avuç içi kadar vernik atması mevcut.fotograf çekip biz sizi ararız deyip yolladılar.bakalım ne olacak.bu durumda çok araç var sanırım.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
3 yıl değil 10 yıl paslanmazlık ve boya garantisi var diye biliyorum.

Çevrimdışı Asurbanipal41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;623688
3 yıl değil 10 yıl paslanmazlık ve boya garantisi var diye biliyorum.

Neler yapabilirim , ne tür haklarım var hocam bir fikriniz var mı ?

Çevrimdışı hknardru

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda ların maalesef boya kaliteleri kötü. Bende daha önceki 2015 Fabia aracımda ufak ufak boya dökülmesi sorunuyla karşılaştım. Çok ufak ufak olduğu için rötuş boyasıyla kapatmıştım dökülen yerleri.

Ben sizin yerinizde olsam ne belge verirlerse versinler aracı kesinlikle boyatmazdım. Satarken ne olursa olsun size sıkıntı çıkaracaktır. Çünkü alan kimse daha sonra elinden çıkaracağı bir arabanın tavanı kaputu boyalı olarak almayı tercih etmez. Aracın değerini de düşürür.

Aracın bu durumunu ayıplı mal olarak düşünürsek bunun tazmin talebini yoluna gidebilirsiniz. Arabanın boyanması değer kaybına yol açacağından mağduriyetinizi gidermeyeceğine göre ya ayıplı maldan dolayı zararı maddi olarak tazmin etmeye ya da size aksesuar, ücretsiz bakım,vs. hediye yoluyla çözülmesini isteyebilirsiniz. Tabi genel olarak servisler bu konuda olumlu yaklaşmayıp işi yokuşa sürmek isteyeceklerdir. İşi çözümleme yoluna gitmezlerse bir mahkeme süreciyle de uğraşabilirsiniz. Bunu ancak süreci yaşayarak görebilirsiniz.

Çevrimdışı Savas7090

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben de 2015 yılında aldığım sıfır aracımı geçen ay sattım fakat bende öyle bir problem olmadı. Bu araçların uzun süre boya ile ilgili garantisi var. Bu konunun üzerine gidin. Boyatmayı da düşünmeyin sonuçta alan adamın kafasında işaret olur tercih etmez. Ben daha önce bu sol taraftan gelen motor kulağı sesi için Çek Cumhuriyetiyle görüştüm kendileri beni Yüce Otoya sevk etmişti. Fakat yüce oto aramadı beni sonrasında sesin dsg den olduğunu neyseki anladım. Benim size tavsiyem katı olun ve yüce otoyla iletişime geçin ben çok adi boya kullanıldığını düşünmüyorum.

Çevrimdışı MATADOR

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Selam.
2015 model fabia'mda bir kaç noktada boya atması var. Boyutları mercimek ile nohut büyüklüğü arasında. Forumu sürekli takip ettiğimden bu durumun Skoda'nın SüperB sinden Fabiasına kadar tüm ürün gamında yaşandığını, servislerin ne kadar lakayıt cevaplar verdiğini ve malesef Yüce Oto'nun bu duruma duyarsız kaldığını görüyorum. Tüm zararı hem maddi hem manevi bize yüklüyorlar. Skoda son yıllarda görünüşte güzel araçlar üretmeye başladı. Ve kullanıcı şikayetlerinden anlıyorum ki gerçekten de sadece görünüşte. Aracımı severek kullanıyorum, o da sadece benim olduğu için fakat bir daha Skoda mı? Tövbe.
Sevgi ve saygılarımla.

Çevrimdışı Asurbanipal41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Yüce otonun bir ikinci el kismi var mi ? Rica etsem en azindan piyasa degerinin 1 2 bin tl altina alirlar mi ? Arabayi yurtdisima cikacagim icin acilen satmam lazim ve bu olay benim elimi kolumu bagliyor.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yapılması gereken tek şey gizli ayıplı mal kapsamjnda aracın güncel değerinde dava açmak olacaktır. 10 yıl garanti yazdıkları için bu durumdan sorumlular. Tabi bu garantiyi teyit edip hareket etmek lazım. Nasıl olsa siz haklı çıkacaksınız aracınızı kullanmaya devam edersiniz mahkemeyi de kazanırsınız.

Çevrimdışı Asurbanipal41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Up... Yardımcı olabilecek yok mu başka gerçekten zor durumdayım.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Firma kusuru kabul eder boyar ve teslim eder ama değer kaybını düşünmez bu sebeple mahkeme yolu ile değer kaybını saptanabilir ve Skoda dan alabilirsiniz .

Çevrimdışı Asurbanipal41

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;623800
Firma kusuru kabul eder boyar ve teslim eder ama değer kaybını düşünmez bu sebeple mahkeme yolu ile değer kaybını saptanabilir ve Skoda dan alabilirsiniz .

Usta aracı boyattıktan sonrada dava açabilir miyim aracın boyanması bana bir sıkıntı yaratmaz değil mi ? Çünkü yarın sabah için randevum var , aracı yarın sabah işleme alacaklar.

Çevrimdışı mistery

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
benim de 2016 model sifir aracimin kaputunda amblemin tam yaninda 5cm capinda bir vernik atma var. 3 4 aydir duruyor ama buyumuyor takip ediyorum. ben bunun ilerlemesini durdurmak icin ne yapabilirim kaput koruma film tarzi seylsr var mi bunun icin.

ve servis bana para teklif ederse ki ediyormus. ne kadar paraya tav olsam zararimi kapatirim.