škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Octavia a7 şanziman hatalari

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar hepimizin bildiği gibi dsg şanzıman çok konforlu fakat aynı zamanda çok narin bir şanzıman ben octaviada şansıma bütün şanzıman hatalarını aldım

1 MEKATRONİK ARIZASI: Araç hareket halindeyken hata verir ve vitese geçmez hareket etmez boşda gibi hareket eder. yaklaşık 7000 lira bir maliyet iyi niyet şanzıman arızalarında 5 yıl geçerlidir. Aracınızın bakımlarına göre size çıkan fiyat 0 lira da olabilir 100-200 bandına düşebilir ya da yüksek de çıkabilir.

2 KAVRAMA ARIZASI: Benim aracımda çıktığı servis tarafından söylendi ne kadar tutar nedir bilmiyorum bilen varsa aydınlatırsa iyi olur.

3 VİTES MEKANİZMASI ARIZASI: Aracı P ye alıp terkedin uyarısı verir uyarı çok kısa ekranda görünür(bende 1 saniye) sürekli vermez hatayı ara ara verir. 3000 lira civarında bi bedel çıkıyor.

Arkadaşlar bu arızalar şanzımanda çıkan arızalar. Hepimiz buradan tecrübeleri paylaşırsak birbirimize yardımcı olabiliriz.

iyi forumlar

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15869]stuner[/MENTION] verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, dsg nedeniyle  garanti uzatma konusunda kararsızım, yıllık bakımları serviste yaptırmayı düşünüyorum.
Garantiyi uzatmalımıyım?
3 yıl için 3200 tl gibi fiyat isteniyor.

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mehmet 2016;623144
[MENTION=15869]stuner[/MENTION] verdiğiniz bilgiler için teşekkürler, dsg nedeniyle  garanti uzatma konusunda kararsızım, yıllık bakımları serviste yaptırmayı düşünüyorum.
Garantiyi uzatmalımıyım?
3 yıl için 3200 tl gibi fiyat isteniyor.
Hocam bakımları km'si gelmeden (bakım km'sinden 100-200 km önce) yaptırıp iyi niyetten faydalanabilirsin. İyi niyet garantisi çoğu zaman parçanın %100 ünü ödüyor bu 3 arıza başına gelse de toplamda ödeyeceğin işcilik fiyatlarının 3200 e geleceğini sanmam.

Ama sonuçta garanti herşeyi kapsıyor belki başka ufak tefek şeyler olur (mesela benim cam kumanda mekanizmam bozuldu) onlar garantiden değiştirilir o zaman her türlü garanti avantajlı olur. Aracını uzun yıllar kullanacaksan eğer garanti yaptır derim. Ama 1 yıl sonra sıkılıp satacaksan iyi niyeti bozma hem avantajlı olursun hemde satarken faydası olur.

Çevrimdışı hasanimben

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Çok geçmiş olsun. DSG ile ilgili bütün sorunları yaşamışsınız. Ben en masum olan 3. arıza ile karşılaştım. Dediğiniz gibi 1 saniye görünüp kayboluyor hatta bazen birkaç dakika bile arızayı verdiğin oldu.

Dikkatimi çeken bende uzun yol yapınca bu hata veriyor. Şehir içinde pek karşılaşmadım. Ama ne servise ne de ustaya gittim. Hata mesajı dışında herhangi bir sorun yok gayet iyi şu an. Yaklaşık bir yıldır böyle.

D5803 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Geçmiş olsun.
Aracınız kaç model ve kaç km de?
Arızaları kaç km de aldınız. Dsg kullanımıda dikkat edilmesi önerilen hususlara uyuyor musunuz?

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasanimben;623212
Çok geçmiş olsun. DSG ile ilgili bütün sorunları yaşamışsınız. Ben en masum olan 3. arıza ile karşılaştım. Dediğiniz gibi 1 saniye görünüp kayboluyor hatta bazen birkaç dakika bile arızayı verdiğin oldu.

Dikkatimi çeken bende uzun yol yapınca bu hata veriyor. Şehir içinde pek karşılaşmadım. Ama ne servise ne de ustaya gittim. Hata mesajı dışında herhangi bir sorun yok gayet iyi şu an. Yaklaşık bir yıldır böyle.

Teşekkür ederim. Hocam ben bunu özellikle sordum servise yaptırmayıp bu hata ile kullansam sorun olur mu diye aldığım cevap kısa vade de bir sorun olmasa bile uzun vadede daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz oldu. Ben senin yerinde olsam servisten fiyat alırım yaptırmayacaksan yine yaptırma ama fiyatı almış olursun zaten aracı bırakman gerekmiyor servisten randevu alıp derdini anlatınca onlar hemen anlıyorlar çünkü bu hataların hepsinin farkındalar.

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;623215
Geçmiş olsun.
Aracınız kaç model ve kaç km de?
Arızaları kaç km de aldınız. Dsg kullanımıda dikkat edilmesi önerilen hususlara uyuyor musunuz?

2014 model 71.000 km de dsg kullanımı forumu dikkatle inceleyerek mutabık kalınan yöntemleri uyguluyorum.arızaların hepsi 60.000 km den sonra oldu

Çevrimdışı hasanimben

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: stuner;623216
Teşekkür ederim. Hocam ben bunu özellikle sordum servise yaptırmayıp bu hata ile kullansam sorun olur mu diye aldığım cevap kısa vade de bir sorun olmasa bile uzun vadede daha büyük sorunlarla karşılaşabilirsiniz oldu. Ben senin yerinde olsam servisten fiyat alırım yaptırmayacaksan yine yaptırma ama fiyatı almış olursun zaten aracı bırakman gerekmiyor servisten randevu alıp derdini anlatınca onlar hemen anlıyorlar çünkü bu hataların hepsinin farkındalar.
Korkutma şimdi beni [emoji32] [emoji27] [emoji33]

Yakında periyodik bakım için gideceğim detaylı bir şekilde öğrenirim neymiş nekadarmış diye.

Arızanın tam olarak ne olduğunu nasıl etki ettiğini anlamadım. Çok kişi bu arızayı yaşamış ama sadece mesaj olarak. Mekanik bir sorun yaşamamış mı hiç kimse?

Hayırlısı artık...

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hasanimben;623221
Korkutma şimdi beni [emoji32] [emoji27] [emoji33]

Yakında periyodik bakım için gideceğim detaylı bir şekilde öğrenirim neymiş nekadarmış diye.

Arızanın tam olarak ne olduğunu nasıl etki ettiğini anlamadım. Çok kişi bu arızayı yaşamış ama sadece mesaj olarak. Mekanik bir sorun yaşamamış mı hiç kimse?

Hayırlısı artık...

Korkma hocam içini ferah tut sen yinede servise gittikten sonra bize de detaylı bilgi verirsen bizde aydınlanmış oluruz. Bakalım belki benim servis bana öyle demiştir:)

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İyi niyet 5 yıl geçerlidir konusu kesin mi ? Ben bunu sorduğumda araç servis bakımlı olduğu sürece iyi niyet garantisi oluyor diye biliyorum. Bana serviste öyle söylediler.Yani ismi iyi niyet adam iyi niyetli değilse 1. Yılda bile yapmayabilir :)))) şaka bi yana bana öyle söylendi araç servis garantili olduğı sürece. Hatta vag grubu araçlar çinde avrupada vs 9 yıl DSG şanzuman garantisiyle satılıyormuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı stuner

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cagri33;623232
İyi niyet 5 yıl geçerlidir konusu kesin mi ? Ben bunu sorduğumda araç servis bakımlı olduğu sürece iyi niyet garantisi oluyor diye biliyorum. Bana serviste öyle söylediler.Yani ismi iyi niyet adam iyi niyetli değilse 1. Yılda bile yapmayabilir :)))) şaka bi yana bana öyle söylendi araç servis garantili olduğı sürece. Hatta vag grubu araçlar çinde avrupada vs 9 yıl DSG şanzuman garantisiyle satılıyormuş.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Şanzıman grubu arızalarında 5 yıl yada 100.000 km diğer parçalarda 3 yıl diye söylendi. Malesef dediğin doğru dsg avrupada 10 yıl garantili. bizde keyfe keder.

Çevrimdışı mbdm

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
manuel vites aldım şanzıman konusunda kafam rahat.sürüş keyfi için her zaman manuel vitesten yanayım.  adamlar dsg şanzımana 10 bin tl ekstra para alıyorlar. sonra utanmadan dsg bozulabiliyor diyip korkutarak ekstra 3000 tl daha ücret alıyorlar. zaten baştan şanzıman sistemlerine güvenmediklerinden ekstra garanti süresi icat etmişler. bence yeni otomatik şanzıman araba alacaklar bunu da düşünerek almalı.
not: polemik açmak için yazmadım. herkesin kendi parası kendi keyfi. tek amacım yeni araba alacaklar için bu açıdan bakmalarını sağlamak.