škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Geri görüş kamerası için fikir.

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı acapunco

• Superbaby
  • Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;648095
3 arkadaş aldıydık arkadaşlardan biri vazcaydı sonra zaten, olmadı gitsin de ben 1 tane alırım kendime

Hocam naptınız geri görüş kamera işini. Halledebildiniz mi? Samsunda bu işi yapn bir usta yok mudur? Ben de ünyedeyim ama bu işlerden anlayan yok maalesef

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: acapunco;649094
Hocam naptınız geri görüş kamera işini. Halledebildiniz mi? Samsunda bu işi yapn bir usta yok mudur? Ben de ünyedeyim ama bu işlerden anlayan yok maalesef

merhaba, kameralar kaba duruyordu geri iade ettik. bagaj açma tuşuna takılandan alacağım

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;649328
merhaba, kameralar kaba duruyordu geri iade ettik. bagaj açma tuşuna takılandan alacağım

Hocam geri görüş kamerası montaj işini halledebildiniz mi?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hamemo;650849
Hocam geri görüş kamerası montaj işini halledebildiniz mi?

Yok üstad geri gönderdim, daha da almadım alixpress den alacaktım dolar çıktı falan derken kaldı öyle. Türkiyede satılan biraz kaba alixpressteki plaka aydınlatma ışığına monte ediliyor

Çevrimdışı hamemo

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;650892
Yok üstad geri gönderdim, daha da almadım alixpress den alacaktım dolar çıktı falan derken kaldı öyle. Türkiyede satılan biraz kaba alixpressteki plaka aydınlatma ışığına monte ediliyor

Anladım hocam. Kamera montajını halletmişsinizdir diye düşünerek size yazdım. Montaj işini hallettikten sonra tecrübelerinizi buradan paylaşırsanız sevinirim :)

Çevrimdışı gpolat

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Smtglr;623118
Normalde bagaj düğmesine takılacaktı fakat benim aracın bagaj açma düğmesinin yuvası küçük geldi Yen'i kamerali düğme sığmadı hatta başka octavia vardı onu tekrar söktü. Baktık ki benim aracın düğme yuvası küçük o yüzden ufak bi kamera koyduk. Kablo hiçbir şekilde görünmüyor. Torpido kısmındaki multimedian götürdüler kabloyu birde yazılım atıcaklardı. Ama yazılıma gerek kalmadı. güzel işçilikleri var. Nisan-mayıs ayından bu yana kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Yazılımsız çalıştı mı?

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Smtglr;623118
Normalde bagaj düğmesine takılacaktı fakat benim aracın bagaj açma düğmesinin yuvası küçük geldi Yen'i kamerali düğme sığmadı hatta başka octavia vardı onu tekrar söktü. Baktık ki benim aracın düğme yuvası küçük o yüzden ufak bi kamera koyduk. Kablo hiçbir şekilde görünmüyor. Torpido kısmındaki multimedian götürdüler kabloyu birde yazılım atıcaklardı. Ama yazılıma gerek kalmadı. güzel işçilikleri var. Nisan-mayıs ayından bu yana kullanıyorum hiçbir sıkıntı yaşamadım

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

merhaba istanbulun neresinde yaptırdınız bunu telefon varmı bende taktıracagım da

Çevrimdışı Mytonn

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;647874
Bu akşam fırsatını bulursam video çekip youtube a yükleyip burada paylaşayım. Ben negatif bir şey hissetmedim. Sadece genel manada şunu belirteyim orjinal kamera gibi yüksek görüntü kalitesi beklemeyin. Hem gündüz hem gece. Sonuç olarak ben 50tl ye aldım. Allah bilir maliyeti nedir ;) .şundan emin olabilirsin 50tl yi kesinlikle hak ediyor. Ayrıca tüm hattı çektikten sonra ileride canın sıkıldı değiştirmek istedin yada bozuldu bundan sonra yenilemek kolay iş.

2 sene önce galeriden aldığımda taktırmıştım geri görüş kamerasını. Sizinki gibi, bagaj açmanın yanına delik delerek takmışlar. Tazyikli sudan kaynaklı sanırım içi puslandı, artık net göstermiyor. Netten sipariş verip sadece kamerayı değiştirmek istiyorum. Bagaj kapısındaki plastiği sökmek bu işlem için yeterli mi yoksa farı vs. de sökmek gerekiyor mu?

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
sayın fabia kullanıcıları uzun zamandır piyasada geri görüş kamerası için araştırma yapıyorum sahibinden bir usta 500 tl yazmıs ve bagaj açma yerine takıyor aynı kamerayı aliexpreste 160 tl vergisi posta parası filan 200 tl birde bir kaç beklemek ve kendin takmak zorunda kalıyor insan linki aşağıda sizce 500 tl nasıl fiyat bilgi verebilirmisiniz;

https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-skoda-fabia-geri-gorus-kamerasi-arka-kamera-719041079/detay

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
o arkadaştan geçen sene fiyat almıştım 350 tl idi ancak kur farkını hesaba katınca ve montajın tıpkı orijinaldeki gibi olması sebebiyle verilebilir diye düşünüyorum.

montajdan kastım, bagaj açma düğmesine entegre olması. araç içindeki kablo montajı da iyi olmalı tabii ki ancak onu ben anlamıyorum. [MENTION=13291]yusuf28[/MENTION]

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;651873
o arkadaştan geçen sene fiyat almıştım 350 tl idi ancak kur farkını hesaba katınca ve montajın tıpkı orijinaldeki gibi olması sebebiyle verilebilir diye düşünüyorum.

montajdan kastım, bagaj açma düğmesine entegre olması. araç içindeki kablo montajı da iyi olmalı tabii ki ancak onu ben anlamıyorum. [MENTION=13291]yusuf28[/MENTION]

siz takdırdınızmı peki takdırdırsayınız nasıl oldu bilgi paylaşabilirmisiniz

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13291]yusuf28[/MENTION] hocam, ben taktırmadım. arabaya tam bir şey ekletecekken vazgeçiyorum hep. ne gerek var masraf yapmaya böyle de kullanıyoruz diyorum kalıyor öyle.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Doğru. Kamerayı 400-500 arası fiyata takıyorlar bagaj açma kapağına takılanları.

Kamera takma konusunda uğraştırıcı ve beceri gerektiren kısımlar; göğüste piano black kısmı söküp uygun soketlerle doğru yere görüntü kablolarını takıp sonrasında geri görüş kamerasının olduğu kısma kadar trimleri fazla esnetip gevşemesine sebebiyet vermeden çekebilmektir. Elektriği geri vites lambasından aldık. Bunun sebebi elektrik geri vitesten çıkar çıkmaz kesilmezse eğer zaman zaman park pilot hatası alırsınız. Bu ince bi detaydır. Hata alanlar mutlaka bu yöntemi kullanmalı. Ayrıca bagaj kapağının arkasında ki plastik kısmı da dikkatli sökmek lazım. Fazla kastırmadan çatallı trim sökme aparatlarıyla klipslerin olduğu yerden doğru bir şekilde müdahale etmek gerekiyor.

Tabi geri vitese takıldığında kameranın aktif hale gelmesi için vagcom'dan müdahale edilmesi gerektiğini unutmamak gerek.

Bunların hepsini arkadaşım yaptı. Gerçekten aracın trimleri orijinal esnekliğini kaybetmesin zarar görmesin diye çok uğraştı.

Çevrimdışı yusuf28

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
merhaba bugün
https://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-ses-goruntu-sistemleri-skoda-fabia-geri-gorus-kamerasi-arka-kamera-719041079/detay
dorukan elektronık küçükçekmede telefonda 400 tl anlaıştık lakin skoda 2016 senesinde bagaj kapagının açma yerini değiştirmiş ve ilandaki araba sıfır arabama imiş benim ki eski bagaj kapağı olduğudan montajı yaptı ve bana kamerayı verdi bagajı kestirmem gerektiğini söyledi bende anadolu yakasında libadiye de göçük düzeltme bosch car servisinte 150 tl anlaştım ve süper oldu ve dorukan elektorınıgın işçiliğide on numara bş yıldız sanki fabrikasyon gibi yaptı resimler linktedir benim orjınal bagaj kapağından cıkan ve kamera byuntdakı bagaj acma dugmesının resımlerını ekledım

https://hizliresim.com/mXN8QV

https://hizliresim.com/jqNY0J

https://hizliresim.com/BOb9J9

https://hizliresim.com/Z5z1vA