škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Farları led yapmak.

gabomb · 47 · 12757

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;644924
Samet Hocam farklı bir konuda far muhabbeti yapmıştık buradan devam edeyim dedim.

Öneri üzerine Philips X-treme Vision H7 halojen ampülü aldım 7-10 gün önce. Gelir gelmez akşam karanlığında sürücü tarafını taktım. Sonra tam sürücü tarafına başlayacaktım ki işim çıktı hafta sonuna erteledim. Hafta sonu da yoğun geçti derken kaldı. Akşam malum iş çıkışı karanlık oluyor. Bir türlü elim değmedi. Sürücü orijinal, yolcu Philips olarak takılıyorum akşam yola çıktığımda. Sürücü tarafı daha güçlü olduğunu hissettiriyor fakat sürücü tarafı da ben çok zayıfım demiyor bu da bir gerçek. Renk olarak orijinalden bir tık daha açık sarı, bariz açık sarı değil yani. Sürücü tarafını da taktıktan sonra güzel bir aydınlatma verimi elde edeceğimi düşünüyorum. Son ampülüde taktıktan sonra yine görüşümü iletirim.

Şimdi gelelim asıl meseleye; beyaz halojen bence iyi bir fikir değil. Yağmurda görüş sıfıra düşeceği kanısındayım. Çok çok güçlü bir beyaz aydınlatma olmadığı sürece beyaz renk iyi bir sonuç vermeyecektir. Çok çok güçlü beyaz aydınlatmayı da halojen değil de en pratik led sağlayabilir.
.

Fotoğraf var mı hanifi :)

bende furkanla konuşmamiza istinaden bugün photon h7 diamond visiyon xenon effect 5000K beyaz ampul aldım 54 tl idi. denemeye değer diye düşündüm. yarın gelir muhtemelen bende denerim. ampulü nasıl degistirdigini video cekseydin keske fikir olurdu değişmek isteyenler için. Valla stok far kadar aydınlatsın benim için yeterli. ben biraz daha görüntü için istiyorum :D

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.skoda-motorsport.com/
Alıntı yapılan: smtcglr;644930
.

Fotoğraf var mı hanifi :)

bende furkanla konuşmamiza istinaden bugün photon h7 diamond visiyon xenon effect 5000K beyaz ampul aldım 54 tl idi. denemeye değer diye düşündüm. yarın gelir muhtemelen bende denerim. ampulü nasıl degistirdigini video cekseydin keske fikir olurdu değişmek isteyenler için. Valla stok far kadar aydınlatsın benim için yeterli. ben biraz daha görüntü için istiyorum :D
Bugün işteyken hanım aradı lastik basınç uyarısı verdi diye. Akşam yemekten sonra petrole gittim hangisinin havası azalmış onu kontrol ettim ve stepne ile değiştirdim. Hazır arabayla uğraşırken ampülde kalan işi halledeyim dedim ve biraz uğraştırdı ama sonunda değiştirdim sürücü tarafını. Video çektim umarım fikir verir.

Ayrıca ampülü yuvadan sola çevirip çıkarıyorsun. Soketle beraber çıkmış oluyor. Ampulü de soketten ampülü tutup asılarak çıkarıyorsun. O kadar sıkı ki çıkarmak hem yordu hemde elimde kalır mı korkusuyla güç uygulattırdı bana

https://youtu.be/1nKRHJX6s4s

Hanifi GÜNDÜZ - Škoda Fabia III 1.0 TSI 110 Hp 200 Nm DSG Style 2017

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Merakla bekliyorum ampülleri ama gelmedi hala :D  [MENTION=16036]hanifi[/MENTION]  Farların dışarıdan görüntüsü ve araç içinden yol nasıl gözüküyor foto çektin mi

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;644980
Merakla bekliyorum ampülleri ama gelmedi hala :D  [MENTION=16036]hanifi[/MENTION]  Farların dışarıdan görüntüsü ve araç içinden yol nasıl gözüküyor foto çektin mi

Bende çok bekledim gelecek takacam diye. Kaç gün kargoda bekledi. Çok isteyince zor geliyor :D

Bence foto yada video sağlıklı kanıtlar değil. Kameralarında ışığa hassasiyetleri var sonuçta. Arada büyük fark görmediğim için hiç çekim yapma girişiminde bulunmadım. Neden dersen araç kameram stok ampülün bile süper aydınlattığı yönünde beni ikna edecek görüntüler sunuyor :D

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hanifi;644982
Bende çok bekledim gelecek takacam diye. Kaç gün kargoda bekledi. Çok isteyince zor geliyor :D

Bence foto yada video sağlıklı kanıtlar değil. Kameralarında ışığa hassasiyetleri var sonuçta. Arada büyük fark görmediğim için hiç çekim yapma girişiminde bulunmadım. Neden dersen araç kameram stok ampülün bile süper aydınlattığı yönünde beni ikna edecek görüntüler sunuyor :D

hadi ya stok a geri dönüş yolu gözüküyor desene :D:D

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;644983
hadi ya stok a geri dönüş yolu gözüküyor desene :D:D

Yo ben geri dönmem. Yeniler bi tık daha iyi. Ama benim bahsettiğim; kameranın normalden daha iyi gösterebiliyor oluşu ve kamera görüntülerinin çok itibar edilecek şeyler olmadığı.

Daha çok kullanma fırsatım olmadı sonuçta. Bi uzun yol yapmak lazım ki tam verimi anlayabileyim. Şehir merkezi hep aydınlatılmış olduğu için belki de verimi tam hissedemiyorum ;)

Senin beyazlar konusunda hala fikrim değişmedi. Yağmur yağdığında sana baya eziyet olacak düşüncesindeyim. Asıl yorumlar senin ampüller takıldıktan sonra :D

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
en kısa sürede takıp fotoğraf çekip yorumları toplayacağım :D

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Photon 5000k beyaz ampülleri taktım toplam 15-20 dk sürdü.  yolcu tarafı çok kolay fakat sürücü tarafı biraz uğraştırıcı oldu. Bu işi bu kadar zor hale getirenlerin kulağını çınlattım iyice. akşam bi test edelim bakalım yarın fotoğrafları atarım.

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim ön sol far bozulduğunda usta takmıştı, direksiyonu sol tarafa çevirince adam hiç zorlanmamıştı. Eli alışık olduğundan da olabilir tabii ama hangi yön değişecekse direksiyonu o yöne çevirmek lazım.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: UgurUgurlu;645232
Benim ön sol far bozulduğunda usta takmıştı, direksiyonu sol tarafa çevirince adam hiç zorlanmamıştı. Eli alışık olduğundan da olabilir tabii ama hangi yön değişecekse direksiyonu o yöne çevirmek lazım.

O eli alışık olduğundandır, bende dün zorlandım ama sonra 2 dk sürmedi söküp takmak. :ok:

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar Photon H7 5000K Xenon effect ampülleri daha önce almıştım dün taktım akşam vakti az buçuk test ettim.

Öncelikle ürün 54 tl ve  linki,  https://urun.n11.com/ampul/photon-h7-diamond-vision-5000k-xenon-efect-beyaz-isik-P295833463

Görseller,

eski hali

yeni hali

*Not: Fotoğrafta aracın sol farı daha kısa o sizi yanıltmasın ufak bi kaza geçirmiştim tampon far a baskı yaptığı için aşağı bakıyor biraz, en kısa sürede kaportacıya hallettircem.

eski hali

yeni hali

Sürüşte ışık olan yerlerde far çok belli olmuyor ama karanlık yerlerde beyaz ışık gayet güzel görünüyor arabanın havası değişti resmen :gaz:  Ampülleri nasıl değiştirdiğim ile alakalı video çekemedim akşam olduğu için. Tripot siparişi verdim gelsin en kısa sürede çekeceğim.

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
Duvarda kesilme çizgisi nasıl görünüyor merak ettim, bir de yağmurlu havalarda performansını...  ;)

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;645264
Duvarda kesilme çizgisi nasıl görünüyor merak ettim, bir de yağmurlu havalarda performansını...  ;)

Akşam çekerim duvarda kesilme çizgisini. yağmurda performans tırt bence :D ışıklı cadde de giderken far var mı yok mu pek belli değil yada gözüm sarıya alıştığı için öyle geldi :o

Çevrimdışı UgurUgurlu

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yağmurlu havada standart far da tırt değil mi ya? Bizim araba da yağmur yağıp yer ıslandığı zaman kör oluyor resmen. 20-30 liralık standart far var arabada.

Çevrimdışı hanifi

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Daha faydalı olur diye bende fotoğraf yerine video çektim :)

Yağmurlu havada Philips X-treme Vision

https://youtu.be/yqigKavOl28
Alıntı yapılan: smtcglr;645265
Akşam çekerim duvarda kesilme çizgisini. yağmurda performans tırt bence :D ışıklı cadde de giderken far var mı yok mu pek belli değil yada gözüm sarıya alıştığı için öyle geldi :o

Hanifi GÜNDÜZ - Škoda Fabia III 1.0 TSI 110 Hp 200 Nm DSG Style 2017