škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb II Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan sonra Superb II yakıt tüketim değerleri tecrübeleri ve yakıt tüketim değerleri ile ilgili soruları bu başlık altında paylaşalım lütfen. Konu sabitlenecektir. Bu şekilde faydalı ve dinamik bir veri sağlanmış olacaktır. Bundan sonra tüketim ile ilgili bu başlık haricinde açılacak konular direkt olarak kilitlenecektir.

Konunun amacına uygun ilerlemesi için; tüketim değerleriyle ilgili olarak yakıt türü ve markası, güzergah, trafik durumu, mesafe, trafikte geçirilen zaman, ortalama hız(ayrıca bubortakamı oluşturan kısmi yavaş kısmi sürstli kullanım bilgileriniz, araçtaki yük durumu, lastik marka ve modeli vb. bilgileri de paylaşalım lütfen.

Ayrıca konunun zaman içinde akaryakıt fiyatlarındaki değişim nedeniyle anlamsız hale gelmemesi için tüketim verilerini litre bazında paylaşalım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İlk paylaşımı ben yapayım:
Güzergah: Sabah/Ankara Dikmen-Kavaklıdere; Akşam Kavaklıdere-Dikmen
Toplam mesafe: 274 km.
Toplam süre: 14 saat 40 dakika
Ortalama hız: 19 km/saat
Tüketim: 10 lt/100km
Notlar: Genelde sakin sürüş, zaman zaman fazlasıyla sıkıştırmaca; sabahları zaman zaman akıcı zaman zaman dur-kalklı trafik; akşam yoğun trafik
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı Sinful

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Her sabah, Arcadium önündeki caddeden çıkıp beytepe köyü Hacettepe teknokent istikametine yol alıyorum, yakıt ort. 9.5 Mazotu aspavanın ordaki bp den alıyorum. Sabahları dur kalklı yoğun trafik oluyor. Ayrıca egr doldu ve enjektör şakırtısıda başladı, araba açılsın diye, hafta sonları çevre yolunda basıyorum kendine geliyor. Sürekli trafikte kullanım için bence dizel bir avantaj değil. İş yerine geldiğimde anca motor tam randımanlı ısınmış stabil hale geliyor ben kontağı kapatıyorum.  Önceden eryaman tarafında oturduğum için sürekli çevre yolunu kullanıyordum ve sabahları 30 35km yapıyordum ibre 120 130 dan inmiyorda o zaman ki ortalamam 7 civarında oluyordu ve araba yağ gibiydi.

Trafikten nefret ediyorum.

Çevrimdışı Suha

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bir paylaşım da benden olsun, konu fakir kalmış.
Araç 2010 180k km.de 1.4 tsi
Güzergah: Denizli Çakmak - 15 Temmuz Meydanı arası.
Öğleyin 12 civarı evden işe gidişim iniş ve az yoğun trafik. Gece 12 işyerinden eve gidişim aynı yoldan trafik olmadan. Lakin 10 km.lik mesafede 10 - 11 tane trafik ışığına denkgeliyorum. Hepsinde neredeyse dur kalk yapıyorum.  
Ortalama hız: 25 km/saat
Tüketim: 7,2 lt/100km
Notlar: Sakin kullanırım, ama can sıkıcı durumlarda ara gazlamalardan da çekinmem yaparım. Aracımda halen kışlık lastikler var.

Çevrimdışı Robinson_Crusoe

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Klima sürekli açık 8 LT aşağı düşmüyor 1,6 dizel prestij paket,