škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;624729
Dizel şaka gibi 4.66 olmuş.

Bu gece 4.80 olacak.

Çevrimdışı clutter

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracım 1.4 tsi active. 3 yetişkin 1 çocuk ve zor kapanan bir bagajla (!), yol boyu açık klima ile bir İstanbul yolculuğu yaptım. Mükemmel olduğunu düşündüğüm bir değer yakaladım.
473 km yapılan yol
5.1 lt ortalama tüketim
104 km/h ortalama hız
880 km kalan menzil

« Son Düzenleme: 27 Eylül 2017, 10:02:55 Gönderen: clutter »

Çevrimdışı Stasdemir

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar bu kadar dusuk degerleri nasil yapiyorsunuz anlayamiyorum. Benim aracim 2016 1.6 tdi dsg. 20000 de suan. Sehir disi ortalama hiz 115 iken( yol bilgisayarinda yazan degerleri yaziyorum) 5.6-5.9 arasi. Sehir ici 7.5-8.0 arasi kisin da 9 civarindaydi.sehir ici kisa mesafe kullaniyorum ama daha dusuk olmasini beklerdim. Agresif bi surucu degilim ayrica

Çevrimdışı erhun1988

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hocam gerçekten çok iyi nası kullandınız cc ile sabitleyip mi kaça sabitlediniz.
Ankara istanbul(avrupa yakası) 110-130 arası hız ve 1.6 tdi dsg ile 5.0 yakabiliyorum. Böylesi değerleri gördükçe keşke bnzinli alsaydım diyorum :)

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
 bu siteyi uzun süredir takip ediyorum, paylaşımlar ve görüşler son derece faydalı.
 Bende artık bir skoda süperb sahibi olarak hemen üyeliğimi gerçekleştirdim ve ilk sorumu sormak istiyorum.
 Arabam Skoda süperb 3 1,6 tdi manuel vites ve bugün itibari ile 900 km de. Ankara nın dikmen semtinde oturuyorum ve arabam ortalama yakıtta 9,3 LT gösteriyor şehir içinde. Motor henüz yeni olduğu için de arabayı hiç sıkıştırmıyorum, sizce bu 9,3 lt şehir içi yakıt tüketim değeri motorun henüz yeni olmasından mı kaynaklı? Zamanla bu ortalama yakıt değeri 7 lt gibi rakamlara düşecek mi?
 Yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Çevrimdışı fatihatilla

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • https://www.youtube.com/otodunyam
Alıntı yapılan: DOĞUSER;625147
Arkadaşlar öncelikle herkese merhaba,
 bu siteyi uzun süredir takip ediyorum, paylaşımlar ve görüşler son derece faydalı.
 Bende artık bir skoda süperb sahibi olarak hemen üyeliğimi gerçekleştirdim ve ilk sorumu sormak istiyorum.
 Arabam Skoda süperb 3 1,6 tdi manuel vites ve bugün itibari ile 900 km de. Ankara nın dikmen semtinde oturuyorum ve arabam ortalama yakıtta 9,3 LT gösteriyor şehir içinde. Motor henüz yeni olduğu için de arabayı hiç sıkıştırmıyorum, sizce bu 9,3 lt şehir içi yakıt tüketim değeri motorun henüz yeni olmasından mı kaynaklı? Zamanla bu ortalama yakıt değeri 7 lt gibi rakamlara düşecek mi?
 Yardım ve görüşleriniz için şimdiden teşekkür ederim

Hoş geldiniz , aracınız hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.
900Km de normal ortalama. Zamanla 7-8 araligina dusersiniz sehirici. Ben de 3 aylık superB kulllanicisi olarak uzun yolda da minimum 5.2 ye düştüm 105-120 hiz araliginda.

Çevrimdışı Erenklncc

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Göreme kahramanmaraş arası gidiş geliş superb 1.4 tsı 125 active yakıt  tüketimi sizce nasıl arkadaşlar değerli yorumlarınızı bekliyorum
« Son Düzenleme: 03 Ekim 2017, 08:17:37 Gönderen: Erenklncc »

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hafta sonu Saruhanlıdan Bursaya gittik. Bursa içinde bir kaç km dur kalk da dahil 5.5 lt ortalama ile yolculuğu bitirdik. dönüşte 120km/h ile döndük 6.5 yaktı.

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: fatihatilla;625218
Hoş geldiniz , aracınız hayırlı olsun kazasız belasız inşallah.
900Km de normal ortalama. Zamanla 7-8 araligina dusersiniz sehirici. Ben de 3 aylık superB kulllanicisi olarak uzun yolda da minimum 5.2 ye düştüm 105-120 hiz araliginda.

Çok teşekkür ederim bilgilendirme için. Sizin de aracınız hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın

Çevrimdışı clutter

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: erhun1988;625104
Hocam gerçekten çok iyi nası kullandınız cc ile sabitleyip mi kaça sabitlediniz.
Ankara istanbul(avrupa yakası) 110-130 arası hız ve 1.6 tdi dsg ile 5.0 yakabiliyorum. Böylesi değerleri gördükçe keşke bnzinli alsaydım diyorum :)

Merhaba,
Yakaladığım değere ben de şaştım açıkçası. CC ile 120'ye sabitledim ve yolun büyük bir çoğunluğunu CC ile gittim. Ankara-Kemerburgaz arası yolculuk bayram tatili olması nedeniyle yoğun trafik ve dur-kalk yaşanmadan tamamlandı. Ancak araç oldukça yüklüydü ve klima yolun tamamında açıktı. İlginç bir tüketim değeri ancak test tüketim verilerini aşağı yukarı destekliyor. Pompa sonucuna bakma imkanım olmadı ama yol bilgisayarını pompa ile tutarlı olup olmadığına da bakacağım. Bu araca eğer yüklenmezseniz sarfiyatı gerçekten oldukça düşük ve performansı da gayet tatmin edici. Şehir içinde de 7-7.5 lt civarında tüketimim. Kış lastiği ile kış tüketiminin de en fazla 8.5 lt civarında olacağını düşünüyorum. Saygılar

Çevrimdışı DOĞUSER

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
Arabam 1,6 dizel manuel.Yakıt deposu göstergesindeki ibre, özellikle şehir içi dur-kalk trafikte arabayı kullandığımda hızlıca düşüyor ve bu baya moral bozuyor, sonrasında fazla dur-kalk olmayan trafikte ilerlediğimde o düşen yakıt deposu ibresi tekrar yükseliyor.
Bu durum sizlerde de böyle mi?? Eğer sizlerde de öyle ise bu bir özellik gibi birşey mi ??
Değerli görüşlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.4 tsi 150 bg
40.000 km oldu, ilk kez şehir dışı denedim. Bir depo ile toplamda 1.910 km gösterdi. Ortalama 3.9 l/100km. Klima kapalı. Arabada sadece ben vardım. Şehir dışı verilerini takip etmek için sonuna kadar videoya çektim. Bence gayet iyi veriler. https://youtu.be/4DLsBqdZWAg

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
75-80KM Hızla elde edilmiş değerler. o hızlarda daha da az yaktığı doğru fakat o kadar uzun süre normal trafik akış hızının altında yolculuk etmek sabır işi. 90-110 hızlarda 5.5-6.0 yakıyor. bu da çoğu zaman yeterli. 4 kişi biraz bagaj klima açık.
 sizinki ekstrem kullanım örneği.
 dizel pejo 307 ise 1400-1500km yol kateden biri vardı yıllar önce onu hatırladım. klima kapalı 70km hızla yolculuk yapmış. sizin de 85 km hızda hız uyarınız var.

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: emre1802;625875
1.4 tsi 150 bg
40.000 km oldu, ilk kez şehir dışı denedim. Bir depo ile toplamda 1.910 km gösterdi. Ortalama 3.9 l/100km. Klima kapalı. Arabada sadece ben vardım. Şehir dışı verilerini takip etmek için sonuna kadar videoya çektim. Bence gayet iyi veriler. https://youtu.be/4DLsBqdZWAg

Bu aracın bildiğim kadarıyla şehir dışı fabrika verisi 4,4. Karma yakıt verisi 5 litre. Fabrika verilerinin ideal sürüş koşullarında ölçüldüğü varsayılırsa sizin veride bir tuhaflık yokmu. Bu araçların depoları verilen değerlerden biraz fazla yakıt alıyor. Bundan kaynaklanan bir hesap hatası olabilirmi

Çevrimdışı emre1802

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;625883
75-80KM Hızla elde edilmiş değerler. o hızlarda daha da az yaktığı doğru fakat o kadar uzun süre normal trafik akış hızının altında yolculuk etmek sabır işi. 90-110 hızlarda 5.5-6.0 yakıyor. bu da çoğu zaman yeterli. 4 kişi biraz bagaj klima açık.
 sizinki ekstrem kullanım örneği.
 dizel pejo 307 ise 1400-1500km yol kateden biri vardı yıllar önce onu hatırladım. klima kapalı 70km hızla yolculuk yapmış. sizin de 85 km hızda hız uyarınız var.

arabada tek başına, bagaj yok, şehirler arası yolda yapılmış değerler. sabır herhalde herşeyden önemlisi.

Alıntı yapılan: bosphorus;625893
Bu aracın bildiğim kadarıyla şehir dışı fabrika verisi 4,4. Karma yakıt verisi 5 litre. Fabrika verilerinin ideal sürüş koşullarında ölçüldüğü varsayılırsa sizin veride bir tuhaflık yokmu. Bu araçların depoları verilen değerlerden biraz fazla yakıt alıyor. Bundan kaynaklanan bir hesap hatası olabilirmi

Fabrika verisi evet 4,4. Tahmin ediyorum CC ile sabit bir hızda tutularak, kızak vs üstünde alınan değerler. Frenden ayağınızı çektiğinizde değer 0,0 oluyor. Sabit ortamda gitmiyorum. Rampayı verimli çıkıp aşağı inerken viteste inerseniz ortalamayı çok düşürüyor. Ama dediğiniz üzere aldığım yakıt miktarına baktım. 69,13 lt gözüküyor. Aslında depo 66 lt (fabrika verisi).