škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb III Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan sonra Superb III yakıt tüketim değerleri tecrübeleri ve yakıt tüketim değerleri ile ilgili soruları bu başlık altında paylaşalım lütfen. Konu sabitlenecektir. Bu şekilde faydalı ve dinamik bir veri sağlanmış olacaktır. Bundan sonra tüketim ile ilgili bu başlık haricinde açılacak konular direkt olarak kilitlenecektir.

Konunun amacına uygun ilerlemesi için; tüketim değerleriyle ilgili olarak yakıt türü ve markası, güzergah, trafik durumu, mesafe, trafikte geçirilen zaman, ortalama hız(ayrıca bubortakamı oluşturan kısmi yavaş kısmi sürstli kullanım bilgileriniz, araçtaki yük durumu, lastik marka ve modeli vb. bilgileri de paylaşalım lütfen.

Ayrıca konunun zaman içinde akaryakıt fiyatlarındaki değişim nedeniyle anlamsız hale gelmemesi için tüketim verilerini litre bazında paylaşalım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
YB ye göre 4.7 lt mazotun altina inemedim. DSG 3900 km de aracim. Eco modda normal moda göre daha çok yakiyor sanki.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
YB na göre uzun yolda 4.0 Lt değeri yakaladım hızım 90 km ile 100 km arasında sabit 1 saat gittim aracım menzili ise 1450 km gözüküyordu şehir içinde 5.0 lt ile 6.5 lt arasında gidip geliyorum Aracım 1.6 TDI Manuel  uzun yollarda 1200 km yol yaptıktan sonra mazot ışığım yanıyor şehir içi 900 km ile 800 km arasında oluyor oda kullanıma bağlı olarak  yakıt konusunda memnunum aracımdan 100tl lik bir dolumla 500 km yol alabiliyorum

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
4 kişi , bagaj tam dolu, Kütahya Beylikdüzü Kartal 4.2 yaktım. Antalya Kumluca - Salda Gölü Burdur - Bursa - İstanbul arası ise 4.8
Kütahya - Pamukkale Ören yeri arasında ise 3 kişi olacak şekilde 3.9 lt. yakmıştım ki rekorum budur.  Şehir içindeyse 6.5 - 7 arası yakıyorum. Uzun dönem ortalamam 6 lt idi. (Gerçek karma tüketim.)

Bugün Duster 4x4 yakıt tüketimini inceledim. 5 lt altına düşen yok. Uzun yolda en az yakan 5.2 yakmış. O da 90 km.'ye sabitlenmiş şekilde düz yolda. Şehir içi 7  - 7.5'lardan bahsediliyor.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;623246
Almanla Fransız bir olmaz. :)

Superb'den önceki aracım 2012 model 1.6 e-hdi Auto6r yarı otomatik dizel Peugeot 508'di ve Ankara şehir içinde 5-5,5 litre civarında tüketimim vardı.

Şu an ise 1.4 tsi Superb aracımla benzer tüketimi görüyorum. O da 5,5-6 litre seviyelerinde yakıyor.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
İŞTE kendiniz diyorsunuz biri dizel biri benzinli aynı rakamı yakalamışsınız. Alman gene daha iyi.

Çevrimdışı eren1977

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;623267
İŞTE kendiniz diyorsunuz biri dizel biri benzinli aynı rakamı yakalamışsınız. Alman gene daha iyi.

Teknik verileri incelerseniz Fransızların daha iyi olduklarını görebilirsiniz.

Fransızlar dizel motorlar konusunda daha başarılıdır, ayrıca Peugeot grubu yılda 3 milyon adet üretim kapasitesi ile dünyanın en büyük dizel motor üreticisidir.

Dünyada dizel motoru seri üretimde ilk kullanan marka yine Peugeot'dur.

1.4 tsi motora gelince o da VW grubunun başarısıdır. Bu ikisini birbiriyle karıştırmamak gerekir.
« Son Düzenleme: 08 Eylül 2017, 13:56:06 Gönderen: eren1977 »

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;623023
YB na göre uzun yolda 4.0 Lt değeri yakaladım hızım 90 km ile 100 km arasında sabit 1 saat gittim aracım menzili ise 1450 km gözüküyordu şehir içinde 5.0 lt ile 6.5 lt arasında gidip geliyorum Aracım 1.6 TDI Manuel  uzun yollarda 1200 km yol yaptıktan sonra mazot ışığım yanıyor şehir içi 900 km ile 800 km arasında oluyor oda kullanıma bağlı olarak  yakıt konusunda memnunum aracımdan 100tl lik bir dolumla 500 km yol alabiliyorum

1 yıldır dediğiniz hiç bir değeri yakalayamadım. şehir içinde 6.8 ortalamanın altına daha hiç düşemedim. 100 TL lik yakıt ile maksimum 300 km yol alabiliyorum. şehir dışı yakıt ortalamam ise min 6.0 lt

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Celalsn;623323
1 yıldır dediğiniz hiç bir değeri yakalayamadım. şehir içinde 6.8 ortalamanın altına daha hiç düşemedim. 100 TL lik yakıt ile maksimum 300 km yol alabiliyorum. şehir dışı yakıt ortalamam ise min 6.0 lt

Celal bey kaç bin devir aralığında kullanıyorsunuz, aracınızın yol bilgisayarında ki vites atış önerilerine uyuyor musunuz  , ben genellikle yol bilgisayarına uyarım bundan dolayı bu yakıt değerlerini yakalıyorum

Çevrimdışı Cagri33

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14103]Celalsn[/MENTION]

Valla abi Anamurdan Kayseriye gece yolculuğu Torosları da bilen bilir aşması dert. Otobanda 5 kişi bagaj ayak önleri full gece bastım radar olmaz diye otobanda 130 dan aşağı gişeler hariç düşmedim Kayserideki tanıdığımızın otoparkına parkedip tüketime baktığımda 5.3 litre gösteriyordu.Bu son 1500 kilometrede ise araç sadece ilçe içinde çok kısa mesafeler ve dur kalk ile çalışıyor ortalama bu sebepten 6.9-7 litre. Ancak bizim araç dsg sizinki manuelse yüksek ihtimalle kullanımdandır.Ben Superb ile en sıkışık trafikte bile şehir içi 7.5 ten üstünü göremedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Forever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araci antalyadan alip konyaya donuste 1000m rakim farkini tirmanarak 125hp tsi ile rampa ve virajlarda hic hiz kesmeden konyaya dondum, tuketim rodajda olmasina ragmen 6.5 idi. Dun konyadan antalyaya captiva ile geldim 1000m rakim inmeme ragmen tuketim 10,5 lt.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
captivanın bakımlarını aksatmışsınız sanki.
 3.0 dizel opel vectra c sw aracımın %90 şehir içi ağırlıklı tüketimi 9.0 litre idi.

Çevrimdışı chemistcool

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
1.6 tdi manuel ile 6 litrenin altına düşemedim.. Geçen sene 1.4 tsi sahibiydim o da 6 - 6.5 arasında yakıyordu.. Ekonomik olacağını düşünüp dizel aldım ama beklediğim kadar düşmedi..

Çevrimdışı gokberk611

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
uzun yolda nasıl 5 altı değerleri yakalıyorsunuz helal olsun. trabzon-bilecik/bozüyük arası (1010km) 110-120 arası 4kişi+full bagaj+19 jant+sunroof 5.5 altına inemedik. şehir içi hiç dikkat etmeden 7.5larda geziyoruz. yaktığı helali hoş olsun, araç bizi mutlu ettikten sonra önemli değil 3-5 kuruş fazlası