škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kodiaq Yakıt Tüketim Değerleri-Ana Konu

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bundan sonra Kodiaq yakıt tüketim değerleri tecrübeleri ve yakıt tüketim değerleri ile ilgili soruları bu başlık altında paylaşalım lütfen. Konu sabitlenecektir. Bu şekilde faydalı ve dinamik bir veri sağlanmış olacaktır. Bundan sonra tüketim ile ilgili bu başlık haricinde açılacak konular direkt olarak kilitlenecektir.

Konunun amacına uygun ilerlemesi için; tüketim değerleriyle ilgili olarak yakıt türü ve markası, güzergah, trafik durumu, mesafe, trafikte geçirilen zaman, ortalama hız(ayrıca bubortakamı oluşturan kısmi yavaş kısmi sürstli kullanım bilgileriniz, araçtaki yük durumu, lastik marka ve modeli vb. bilgileri de paylaşalım lütfen.

Ayrıca konunun zaman içinde akaryakıt fiyatlarındaki değişim nedeniyle anlamsız hale gelmemesi için tüketim verilerini litre bazında paylaşalım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: memory42;634766
Başka değerlendirecek yok mu ?
Araç 28 bine geldi 1.4 TSI 4x4.

Şehir içinde az yaksın diye özenle kullanılırsa 7.0 - 7.5 civarı ortalama tüketim yakalanıyor.

Dikkat etmeden zaman zaman seri kullanıldığı zaman ise rahatlıkla 9 litre civarı oluyor.

Şehir dışında ise hızı 110-120 aralığında sabitleyince 6.3 ortalamayı görebildim.

Ancak şu ana kadar kesinlikle 6 litrenin altını görmedim :)

Çevrimdışı memory42

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
O cüsseye göre verdiğiniz değerler gayet iyi gerçekten..

Çevrimdışı ali_aras2002

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar, 1.4 TSI DSG Kodiaq(150 hp) aracım ile Ankara şehir içinde  toplamda 51 km yol yaptım,  5.6 lt/100 km yakıt ortalamasıni yakaladım. Araçta 3 kişi vardı. 51 km nin 13 km si hep 3-4 km olacak şekilde kısa mesafeyi. Kısa mesafede ortalama 7 lt /100 km idi. Sonra yoğun akıcı trafikte 70-80 km/h ortalama hız ile 38 km yol yaptım, toplam 51 km nin ortalaması 5.6 lt/100 km oldu. Yol bilgisayarınin resmini çektim, isteyen olursa paylaşabilirim.

Not: Arac 23.000 km de, 2.nci 15 bin bakımına 4 bin km kaldı. Tahminim bakım sonrası yakıt biraz daha düşebilir. (İlk bakımı yıldan dolayı 12.000 km de yapıldı)
« Son Düzenleme: 28 Nisan 2019, 23:33:23 Gönderen: ali_aras2002 »

Çevrimdışı kirmiziaraba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
2018 model Karoq bakıyorum yakıt tüketimi şehir içi 5.8 yazmışlar ama doğru mudur acaba bana biraz imkansiz geldi?

Çevrimdışı lrfan

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.skodaturkey.com
2018 model Karoq bakıyorum yakıt tüketimi şehir içi 5.8 yazmışlar ama doğru mudur acaba bana biraz imkansiz geldi?

Şehrine de bağlı tabi, İstanbul'da ş. içi o değerler mümkün değil. Benzinli Karoq için yazdım

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Bende 2 tane araç var Supeb III dizel ve 1.0 otomatık karog.Her iki aracıda İstanbul şehir içinde kullanıyorum Karog Superb den 1 lt fazla yakıyor.Superb 6,5 civarı Karog 7,5 larda..Son akaryakıt fiyatlarına göre benzinle dizel neredeyse aynı oranlara denk geliyor.Uzun yolda ise bu fark 0,5 lt kadar düşüyor max hız 120 ve altı..Karog alalı yaklaşık 3 ay oldu kullanımı,motor ve yakıtı beni çok şaşırttı..İmkanı olanlara tavsiyem olur