škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Cam filmi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba. Arabamda mevcut llumar cam filmi var. Ben bu filmin üzerine tekrar film çektirebilirmiyim. Rengini biraz daha koyulaştırmak için. Birisi camın yada alttaki filmin çizilebilecegini söyledi ama oda pek hakim değil konuya. Bir cevabı olan varmı?

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba.
Film üstüne film uygulaması pek yapılan birşey değildir. He yapılmaz mı yapılır. Ama yapan yer dahi "abi biz buna garanti veremeyiz" der. Onun yerine işçiliği kaliteli olan bir yerde eskileri söktürüp yenileri taktirmaniz daha mantıklı.

Bir de not. Her ne kadar artık trafik polisleri film için ceza yazmıyor ve filmi sokturmuyor olsa da TÜVTÜRK muayenesinde film hala hafif kusur sayılıyor. Ondanda geçen sertifikalı uygulamalar varmış. İsterseniz arastirirsiniz.

Ama özetle zaten bir film uygulaması işçilik ve malzeme kalitesine göre dayanikliyken iki kat yapıp dayanıklılığı azaltmayin. kalınlık artacağından kalkma kabarma riskide artacaktır. Zaten filmciler de yapmak istemeyecektir.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı AHMET14

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
bu arada arka cam filmini söktürürken rezinstansalar zarar vermeden cikarttirmaniz lazım unutmayın.Çoğu film çeken anlamiyor.

Çevrimdışı macrostr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: muratladikli;622396
Arkadaşlar merhaba. Arabamda mevcut llumar cam filmi var. Ben bu filmin üzerine tekrar film çektirebilirmiyim. Rengini biraz daha koyulaştırmak için. Birisi camın yada alttaki filmin çizilebilecegini söyledi ama oda pek hakim değil konuya. Bir cevabı olan varmı?

Eski filmin üzerine daha ucuz bir film çektirmek istiyorsunuz sanırım. Yoksa llumarlarda renk tonuna göre fiyat değişmiyor bildiğim kadarıyla.

Olmaması için bir neden yok ama ucuz filmlerde açık ton bulmanız zor, orta tonlar bile üst üste gelince simsiyah olacaktır.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı muratladikli

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Çok teşekkur ederim. Ustüne çektirmemeye karar verdim. Tatil icin uzun yola gideceğiz. Bebegimiz camlarda film olduğu halde çok rahatsız oluyor sırf bu yüzden yaptıracaktım. Artık başka bir yol bulmam gerekiyor. Tekrar teşekkür ederim.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Vantuzlu fileler var. 3-5 lira bisey. İkili paketlerde. Al her zaman lazım oluyor. Bende hem film var hemde bu fileden. İşi bitince katlayıp koltuk arkası cebine koyuyorum yerde kaplamıyor. Heryerde bulabilirsin.

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Cam filminde son durum ne oldu acaba? Yasal düzenleme yapıldı mı?

Çevrimdışı erdener6

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;635475
Cam filminde son durum ne oldu acaba? Yasal düzenleme yapıldı mı?
Henüz yapılmadı. Yetkililer 3 maymunu oynuyor nedense bu konuda. Oysa ki çok basit bir düzenleme.

m2 note cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben acik ton filmli camlarimla muayneden gectim 1 ay once. Cok koyu olmadigi surece birsey demiyorlar. Bir de on camda film kesinlikle yasak

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;635500
Ben acik ton filmli camlarimla muayneden gectim 1 ay once. Cok koyu olmadigi surece birsey demiyorlar. Bir de on camda film kesinlikle yasak
Sizin araçtaki filmler kaç numara? Bilginiz var mı?

Çevrimdışı rduran

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;635500

Muayeneden zaten hafif kusur olarak geçiyordu ki? İşin sıkıntılı kısmı taslak düzenlemede ön yan camlarda ışık geçirgenliği cam + film birlikte en az %75 olacak diyor. Ön camlara Llumar ATR50 bile yaptırsanız bu düzenlemeye uymayacak.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rduran;635665
Muayeneden zaten hafif kusur olarak geçiyordu ki? İşin sıkıntılı kısmı taslak düzenlemede ön yan camlarda ışık geçirgenliği cam + film birlikte en az %75 olacak diyor. Ön camlara Llumar ATR50 bile yaptırsanız bu düzenlemeye uymayacak.

Cam filmi yasaklandığı haberi çıktığı an filmler muaynede ağır kusur olarak sayıldı. Hatta TUV-TURK istasyonlarının tümünde "Cam filmleri Ağır Kusur Olarak Sayılmaktadır" şeklinde duyurular asıldı. Bu dönemde babamın aracını muayneye götürdüğümüzde filmlerin kontrol edildiğini, ve filmli araçların kaldığını gördük.

Bu iş çok tepki topladığında, geçirgenlik meselesi çıktı. Benim istasyonda öğrendiğim, ister ön cam ister diğer camlar olsun içerisini göstermeyen filmlerin ağır kusur olduğu. Yine ön camda film olduğunda ağır kusur veriyorlarmış.

Benim filmler açık ton olduğu için bir sorun çıkmadı. Ama filmlerimin ton derecesini maalesef bilmiyorum.