škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sonunda: Fabia 1,0 TSI DSG 2017 Aldım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba
sonunda ilk aracım olan Fabia 1.0 TSI DSG style paketi 69100 TL ye aldım.
Rengim metalik kapuçino bej rengi.

Aracı dün aldım ve ilk gün 160km yol yaptım ve bugün ilk defa işe aracımla gittim :)

Bu arada şöförlüğüm yok sayılır daha önce 2-3 defa araba kullanmıştım fakat bu araba beni o kadar rahatlattı ki sürekli süresim geliyor. araba kullanmak çok güzelmiş.

Daha önce bir aracım olmadığından araçla alakalı bir performans yorumu yapamıyorum fakat araç donanım olarak atiklik olarak isteklerimi karşılıyor. kontrolü çok rahat ,çok atik hızlanması gayet güzel. konforu ve kliması da yerinde.

Aracımın fotoları da şöyle :)

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bu  arada aracı alır almaz 4lt benzin vardı. gidip fulledim depoyu 212tl ye PO dan dolu, şimdilik yakıt tüketimi gayet güzel. şehir içinde bir depo benzin işe git gel sağa sola git herhalde bana bi 20 gün yetecektir ki bu da ayda 600tl ye yakın taksi parası veren benim için gayet avantajlı bir durum.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hayırlı uğurlu olsun.

Allah kaza bela vermesin.

LG-H815 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı coxcomb

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hocam hayırlı olsun, size tavsiyem araca boya koruma tarzı bir işlem yaptırmanız. çünkü araçlarımızın boyası pek kaliteli değil :)

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: coxcomb;622231
hocam hayırlı olsun, size tavsiyem araca boya koruma tarzı bir işlem yaptırmanız. çünkü araçlarımızın boyası pek kaliteli değil :)

hmmm ne kadara patlıyor bunlar, seramik kaplama filan diyorlar 2500 tl diyorlar cok para :)

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: irfun4ever;622235
hmmm ne kadara patlıyor bunlar, seramik kaplama filan diyorlar 2500 tl diyorlar cok para :)

Seramik kaplama yaptıracagına 2000tl bana gönder nenem okuyup üfler aracın plakasını kaza bela haricindeki ufak hasarlardan korunmuş olursun 500tl paran da cebinde kalır. Seramik kaplama kadar gereksiz boyama koruma kadar anlamsız birşey yok araç için. Motor koruma iç döşeme koruma, klima sprey, yok plastık koruma vs hiçbirine para verme nenem bi Yasin ile halleder. Aracına yaptıracaksan en fazla ön kaput ve panjur koruma yaptır o kadar başka yaptıracagın hıcbırsey yok.

Kaput ve Panjur korumadan kastım film. Koruyucu film geriyorlar önden sıcrayan taş toz toprak vs ne varsa filmde kalıyor kaportana zarar vermıyor. Gerisi hikaye.

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;622236
Seramik kaplama yaptıracagına 2000tl bana gönder nenem okuyup üfler aracın plakasını kaza bela haricindeki ufak hasarlardan korunmuş olursun 500tl paran da cebinde kalır. Seramik kaplama kadar gereksiz boyama koruma kadar anlamsız birşey yok araç için. Motor koruma iç döşeme koruma, klima sprey, yok plastık koruma vs hiçbirine para verme nenem bi Yasin ile halleder. Aracına yaptıracaksan en fazla ön kaput ve panjur koruma yaptır o kadar başka yaptıracagın hıcbırsey yok.

ahahahaha :D

aracı teslim almadan galeri motor koruma yaptı kendisi ücretsiz. şimdilik bütçe sıfırı tükettiğinden başka da birşey yaptırmayı düşünmüyorum. durum yok  :)

Çevrimdışı Celalsn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;622236

neden böyle düşünüyorsunuz ? şuan kendi aracıma henüz yaptırmadım ama bundan önce 2 aracımada boya koruma işlemi yaptırmıştım. Ve bariz renk değişimi olduğu gibi boyanın yüzeyi daha kaygan bir hale geldi. Bilmiyorum ne kadar koruyordur tabi ama göründüğü kadarıyla koruyor gibi. Lekeler daha çabuk çıkıyor ve kolay kolay leke tutmuyor mesela.  

Bu arada aracı alan arkadaşa hayırlı olsun kazasız belasız binin inşaallah

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Celalsn;622240
neden böyle düşünüyorsunuz ? şuan kendi aracıma henüz yaptırmadım ama bundan önce 2 aracımada boya koruma işlemi yaptırmıştım. Ve bariz renk değişimi olduğu gibi boyanın yüzeyi daha kaygan bir hale geldi. Bilmiyorum ne kadar koruyordur tabi ama göründüğü kadarıyla koruyor gibi. Lekeler daha çabuk çıkıyor ve kolay kolay leke tutmuyor mesela.  

Bu arada aracı alan arkadaşa hayırlı olsun kazasız belasız binin inşaallah

Ben yaptırdım. Servisten cıkarken. 6 ay maximum. O da yaparken anlata anlata bitiremediler, yaptırdıktan sonra üzerinde kuş pisliği çam reçinesi vs toz toprak oldumu heme yika ama fırca kullanma kimyasal kullanma tazikli suyu cok yakından sıkmasınlar diye uyarılarda bulundular. Lan onlara dıkkat etsem niye yaptayım zaten. Bizim aracların boya kalıtelerı darbe ve cızıklerde ortaya cıkıyor. O da seramikle boya korumayla vs hicbir etkisi olmuyor. Yapılacaksa şeffaf kaporta filmi uygulanabilir o kadar. Onun dısındakılerın etkisi yok kayganlık vs de maxımum 6 ay. Bi de goya 3 yıl 5 yıl garantı verıyorlar hepsı hıkaye.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Kazasız belasız, güzel günlerde kullanın. Aracın piano black kısımlarına koruyucu film çektirin bence araçta çok fazla var o parçalardan .

Bu arada 1.0 TSI DSG olan aracı kullandım bizim 1.2 ye göre daha atık buldum . Galiba motor şanzıman konfigürasyonu farklı ayarlanmış . Motor sesi de güzel daha kibar sanki

Çevrimdışı trio

• Fabia I Combi Elegance
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun maşalllah renkte çok güzel yakışmış araca. Seramik kaplama falan gerek yok her yıl kaliteli cilasını atın yeter boya koruma çiziğe karşı korumaz vurmaya karşı korumaz güneşe karşı korur oda cila atın kalitelisinden  düzenli aynı şey. Kaput kaplama tarzı ürünlerde en kalitelisi olmadıkça yaptırmayın sökmek gereltiğinde verniğe zarar verir. Türkiyede kimse arabasını o fabrika boyasını eskitecek kadar kullanmıyor çok takılmayın. Kasko yaptırmayı ihmal etmeyin yeter.
« Son Düzenleme: 24 Ağustos 2017, 20:26:34 Gönderen: trio »

Çevrimdışı oktay1975

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı irfun4ever

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;622255
Kazasız belasız, güzel günlerde kullanın. Aracın piano black kısımlarına koruyucu film çektirin bence araçta çok fazla var o parçalardan .

Bu arada 1.0 TSI DSG olan aracı kullandım bizim 1.2 ye göre daha atık buldum . Galiba motor şanzıman konfigürasyonu farklı ayarlanmış . Motor sesi de güzel daha kibar sanki

teşekkür ederim Allah hepimize kaza bela göstermesin.
Piano black tercihim değildi aslında mat alacaktım ama beklemek istemedim. o kısımları kaplatacağım boş bi zamanımda.

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun, kazasız belasız kullanmanız dileğiyle...

Çevrimdışı remy

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Hayırlısı olsun güle güle kullanın.. bende araç alacağım zaman hep farklı,uçarı,böyle değişik olsun diye ugrasirim.. sizin renk seçiminizi de çok beğendim..
Bu arada benimde şahsi fikrim koruma folyo zırt pırt falan hiç uğraşmamak daha iyi..
Düzgün kullan varsın olan olsun..cizilecekte boya atması da olacak vs. Zaten kimse 10 sene araca binmiyor max 5 sene içinde degiseceksiniz o yüzden bence de gerek yok

Redmi 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi