škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Triger kayisi veya seti

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaslar,

Bugun Roomster arabami 220.000 kmde periyodik servise goturdum. Bu aralarda meydana gelen bir sorunuda soyledim.
Sabahlari arabayi calistirdigimda bir dakika kadar 1000 devirde calisiyor, ve sonra rolantiye giriyor dedim.
Sizdede ayni sorun var mi yoksa bu normal birsey mi?

Servisteki ustaya bundan bahsettim bakalim dedi. Triger kayisi 70.000 km once degismis sorun orda dedi. Tamam degistirelim degincede 2500 TL ye yakin masraf olur dedi.

Bu nasil bir fiyattir arkadaslar, butun setin fiyati bu olabilir mi?
Gerekli malzemelerin listesini bilen varsa benimle paylasabilir mi?

Simdiden Tesekkurler.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Liberecte fiyatlari bilemiyoruz maalesef. Ama turkiyeden daha ucuz olmasi lazim. Burda 2500 tl ye 6-7 tane set alinir. 250 de iscilik verilir.
« Son Düzenleme: 18 Ağustos 2017, 22:30:39 Gönderen: mdindas »

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alppiah;621893
Merhaba arkadaslar,

...
Sabahlari arabayi calistirdigimda bir dakika kadar 1000 devirde calisiyor, ve sonra rolantiye giriyor dedim.
Sizdede ayni sorun var mi yoksa bu normal birsey mi?

Servisteki ustaya bundan bahsettim bakalim dedi. Triger kayisi 70.000 km once degismis sorun orda dedi. Tamam degistirelim degincede 2500 TL ye yakin masraf olur dedi.
...

Triger/ekzantrik kayışında sorun diş atması ya da gevşeme/uzama olması tabi ki çalışmayı etkiler. Fakat soğuk motorun ilk çalıştırmadaki otomatik  jigle dolaysıyla 1000-1100 devirde çalışması tüm benzin/dizel/lpg/cng vb. tüm patlamalı fosil yakıtlı motorlar için geçerlidir. Hem sürüşe hazırlanmada motora güç binmeden tüm aksamın yağlanmasını sağlıyor hem de bir nebze ısınmayı sağlıyor. Spor yapanların hareketlere başlamadan önce kaslarda bir zorlanma olmaması için önce yapılan esnetme/ısınma hareketlerine benzetebiliriz.

Trigger/Eksantrik kayışı ise zincir ya da kayış olmasına göre ve de tam set olarak (genelde) değişmesine göre fiyat değişecektir. Google amcaya sorunca 300-500 arası bir fiyat çıkıyor. 200 TL de işçilik koysan olacağı 700 TL nireee 2500 TL nireeee?:blm:

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Tesekkurler beyler degerli bilgiler icin, fiyat karsisinda bende sok olmus durumdayim. Sorup sorusturmaya devam edicem.