škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bakım zamanı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;627150
Bugün yetkili servisi aradım ilk bakım için.Karta 750 tl,nakide ise 700 tl fiyat verdiler.Çarşamba kasım ayı başlıyor kampanya olurdu dedim.Onlarda Aralık veya Ocak ayında oluyor buyük olasılıkla diye söylediler.Randevu aralığı 3 ila 7 gün arasıymış...

Dizel aracamı verdiler bu teklifi. Sanırım benzinlilerin bakımı biraz daha ucuz oluyor. Yakın zamanda 1.4 TSI benzinli için ilk bakım yaptıran oldumu
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2017, 20:04:44 Gönderen: bosphorus »

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.tekbamatbaa.com
Alıntı yapılan: bosphorus;627155
Dizel aracamı verdiler bu teklifi. Sanırım benzinlilerin bakımı biraz daha ucuz oluyor. Yakın zamanda 1.4 TSI benzinli için ilk bakım yaptıran oldumu

Dizel fiyatı,Yapılacak işlem :yağ ve komple filtreler

Çevrimdışı bosphorus

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;627157
Dizel fiyatı,Yapılacak işlem :yağ ve komple filtreler

Ana değişen kalemler belki bunlar görünüyor ama. Skoda periyodik bakım tablosuna bakılırsa çoğu sadece kontrol edilmesini gerektiren 20 den fazla kalem var.  Servis elemanı normal olarak elindeki bakım tablosuna göre tek tek bunları kontrol ediyor. Normalse tik atıp geçiyor. Değişmesi gerekenler varsa rutin bakım bedeline doğal olarak bunlar da ekleniyor.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bakım zamanı için 1 ay ve 1500 km kadar opsiyon olsa da, bu yola pek girmemek lazım. Sonra iyi niyet garantisinde falan yan çiziyorlar. Kümülatif olarak biriken bu farklar bir kaç yıl sonra ciddi yekün tutuyor. Örneğin, 4. yılda bakım kilometresi 65000'e gelirse "5000 km geçtiniz" deyip "iyi niyet" garantisine almıyorlar. Bir yerlerde okumuştum. Uzatılmış garantide durum nedir bilmiyorum ama ortada yazılı bir opsiyon olmayınca durum ortada kalıyor.

Aracım dsgli ve uzatılmış garantim yok. İlk bakım 15700, ikincisi 31600'de oldu. 3. bakıma 45000'de gireceğim, neme lazım.

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: bosphorus;627155

bence iyi fiyat almışsınız. 30 bin bakımını ben geçen ay yaptırdım. 1.4 tsi dsg. 695 tl. 6 taksit yaptılar.

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kolgezer;627175
bence iyi fiyat almışsınız. 30 bin bakımını ben geçen ay yaptırdım. 1.4 tsi dsg. 695 tl. 6 taksit yaptılar.

Sizinki pahalı olmuş.Dizelle benzinli arasında % 30 fiyat farkı oluyor.Önceki aracım Benzinli Octavyaydı buradan biliyorum.Ben sıkı pazarlıkcıyım meslek icabı,bunlada alakalı olabilir..:)

Çevrimdışı kolgezer

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;627179
Sizinki pahalı olmuş.Dizelle benzinli arasında % 30 fiyat farkı oluyor.Önceki aracım Benzinli Octavyaydı buradan biliyorum.Ben sıkı pazarlıkcıyım meslek icabı,bunlada alakalı olabilir..:)

düşündüğünüz gibi değil. Bizim araçların dizeli ile benzinlisinin bakım fiyatları arasında 100 tl ya oynar ya oynamaz.

Çevrimdışı Hipek

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Benim araç 16.000 km ve önümüzdeki ay 2. bakıma gireceğim. 900TL civarı tutar dediler.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
eylül 27 de tam bir yıl oldu aracı alalı.bulunduğum şehirde bayii yok . bakım için gideceğim şehirde de 24 kasımda işim var.gitmişken bakımı da yaptırayım diyorum.iki aya yakın bir süre gecikmiş olacağım.sorun yaparlar mı sizce.km şu anda 14.300 de.planlarıma göre bakıma girdiğimde 15.000 km nin altında bir rakam olacak

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;627378
eylül 27 de tam bir yıl oldu aracı alalı.bulunduğum şehirde bayii yok . bakım için gideceğim şehirde de 24 kasımda işim var.gitmişken bakımı da yaptırayım diyorum.iki aya yakın bir süre gecikmiş olacağım.sorun yaparlar mı sizce.km şu anda 14.300 de.planlarıma göre bakıma girdiğimde 15.000 km nin altında bir rakam olacak

Bu durumu sizin değil Skoda'nın çözmesi lazım. Belki bulunduğunuz şehirdeki yetkili VW servisi bu işlem için kullanılabiliyordur. Yüce Auto'yu arayarak durumu sorun bence. Sonuçta sizi belli bir km götürmeleri saçmalık.

Samsun'da yaşıyormuşsunuz, en yakın sanırım Çorum'daki servis. İşiniz olmasa git gel belki ₺ 100-150 yakıt masrafınız olacak.

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
dört ay kadar daha samsunda olmayacağım.Normalde Samsunda bayii var

Çevrimdışı SuperBahadır

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben 31 Ekimde Skoda Superb 1.6 TDI 60.000 bakımı yaptırdım . Yağ ve filtreler dışında ekstra bir şey değişmedi 922 TL - And Oto Ankara'da

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;627150
Bugün yetkili servisi aradım ilk bakım için.Karta 750 tl,nakide ise 700 tl fiyat verdiler.Çarşamba kasım ayı başlıyor kampanya olurdu dedim.Onlarda Aralık veya Ocak ayında oluyor buyük olasılıkla diye söylediler.Randevu aralığı 3 ila 7 gün arasıymış...

Dün ilk bakımı ( 15 000 km )yaptırdım.Farklı bir bayide tek çekim 650 tl.İlgi alaka beni fazlasıyla memnun etti.Randevu saatıne ve verilen sürede arac teslimi on numara.Böyle bayiilerin oiması marka ve satışı ciddi oranda artırır.Yalniz antifiriz ekleme ve cam suyunu servise gitmeden siz tamamlayın.Aksi takdırde bunların fiyatı faturaya tuzlu olarak yansıyor.Ben öyle yaptım.Ekstre ödeme çıkmadı.

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ringcep;627568
Dün ilk bakımı ( 15 000 km )yaptırdım.Farklı bir bayide tek çekim 650 tl.İlgi alaka beni fazlasıyla memnun etti.Randevu saatıne ve verilen sürede arac teslimi on numara.Böyle bayiilerin oiması marka ve satışı ciddi oranda artırır.Yalniz antifiriz ekleme ve cam suyunu servise gitmeden siz tamamlayın.Aksi takdırde bunların fiyatı faturaya tuzlu olarak yansıyor.Ben öyle yaptım.Ekstre ödeme çıkmadı.

Hocam selamlar, ben de önümüzdeki ay 2. bakıma sokacağım; hangi servise gittiniz acaba ?

Çevrimdışı ringcep

• Yüzbaşı
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Tekirdağ Skoda Bayii.İşle alakalı Çorluda görüşmem vardı,O tarihe Servisten randevu aldım,her ikiside aynı gün aradan çıkmış oldu.Tüm bakımlarla birlikte elektronik park freni güncellemesi,varsa şikayet çözümü,test sürüşü ve komple araç iç dış yıkama  temizliği ve araç teslimi..Şikayet olarak Araç blouth özelliği var dendiğini satıcı bayi tarafından, fakat bu özelliğin olmadığını bunun çözümlenmesini istedim,onlarda 2016 modellerde opsiyonel olduğunu,bununla birlikte aracımdaki otomatik kapanan dış aynalar ve kendiliğinden kararan iç dikiz aynasının artı versiyon olduğunu belirterek şuan ki Active versiyonlarda blouthun standart olduğu fakat diğer iç ve dış aynaların opsiyonel olduğunu belirttiler.Bende an itibariyle yapacak başka bişey olmayacağını düşünerek İstanbula döndüm.