škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Kapılardan gelen Gıcırtı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı berkedis

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba Arkadaşlar,

Rapidlerde ortak sorun olarak kapılardan gelen gıcırtı sesi özellikle kasislerden geçerken esnemeye bağlı olan ses için kapı fitillerine vazelin sürdüm. 3 hafta geçti ve araç iki kere yıkandı ve hala ses gelmemekte. Sorunu yaşıyan arkadaşlara tavsiye ederim.

İyi yolculuklar :wax:

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Gıcırtıyı geçti sağ ve sol kapıdan çok fazla tıkırtı gelmeye başladı bu problem için başka ilde olan servise aracımı götürdüm garantim bitmeden problemi halletiklerini söyleyip gönderdiler ve hiçbirşeyde halletmediler yolda yineses geliyordu artık bıltım dinlemekten müziğin sesini az daha açarak kullanıyorum aracı

Çevrimdışı LaPKaN

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_tncy;621222
Gıcırtıyı geçti sağ ve sol kapıdan çok fazla tıkırtı gelmeye başladı bu problem için başka ilde olan servise aracımı götürdüm garantim bitmeden problemi halletiklerini söyleyip gönderdiler ve hiçbirşeyde halletmediler yolda yineses geliyordu artık bıltım dinlemekten müziğin sesini az daha açarak kullanıyorum aracı

Merhaba Arkadaşlar

Ben Bu Kapılardan gelen ses Özelikle Şöför tarafından gelen ses için ilk 15bin bakımında belirtmeme rağmen ses hala gelmekteydi geçen hafta 28binde aracımı tekrar götürdüğümde aracımın kapısından özelikle şöför tarafından sesin geldiğini hatta kendi kontrolum neticesinde fark ettiğim kapının bağlantı noktasından kökünden oynadığını farkettim ve servis sorumlusuna gösterdim tamam dedi bakımdan sonra aracımı teslim alırken birlikte kontrol edelim istedim aracın tüm kapı içlerini bilmediğim bir yağla yalandığını fark ettim kapıyı yarım açık şeklinde yukarı doğru kaldırdığımda o boşluğu tekrar fark ettim servis sorumlusuna gösterdim abi o olur dedi nasıl olur dedim servisten çıkarken benim arabamın aynısındani gördük ona bakalım dedim o benimkindende kötü oynuyor abi olur dedi o zaman gel sıfır arabaya bakalım dedim onda oynama yok bu sefer abi o sıfır araba dedi benimki'de sıfır ayarında dedim ve bu sorunumun düzelmesini istiyorum dedim ama dememle kaldım.Arkadaşlar Servislerin durumu belli çok yoğun çalışıyorlar ve hakikaten benim nazarımca uzmanlar yok insanların şikayetleri gerçekten de önemseyerek kontrol etmiyorlar.ezbere iş yapıyorlar saygılar

Not:Tüm Rapid Sahipleri Özelikle Kendi Şöför Kapılarını yarım açıkken yukarı hafifçe kaldırsın ve o boşluk varsaki bence vardır bu kronik bir sorun Bu kapılar ilk 15bin kilometreden sonra hafif sıkılsa bu sorun olmaz bence saygılar.

Çevrimdışı Tropikal

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar eğer kapı fitillerinden ses geliyorsa arkadaşın dediği gibi vazelin ya da wurth sprey sürünce halloluyor. Birde gözden kaçan nokta kapı pencere yuvaları... Burası tozlaninca inanılmaz rahatsız edici ses geliyor. Bununda çözümü pencereleri komple açın temiz ve nemli bir bez ile pencerenin oturduğu yuvaya nemli bezi bastırarak temizleyin.

Kapı fitili ve pencerelerden gelen sesi karıştırmayın. Kapı fitillerinden gacir gucur diye ses çıkarır. Pencere yuvaları tıkırtı, titreşim şeklinde ses çıkarır. Ayırt etmek için Arnavut kaldırımda giderken pencereyi açtığınızda ses kesiliyor/azaliyorsa pencere yuvası toz dolmuş demektir. Ben artık sesler yüzünden arabamdan soğumuştum. Binmek istemiyordum. Her iki problemi halledince araba ilk günkü gibi oldu..
Rüzgar sesi için ise maalesef servisler bu problemi gidermiyorlar. Sadece Skoda değil hiçbir marka bu olayın üzerine düşmüyor.
Keyifli sürüşler.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garantisi devam edenler, bu fitiller için güncelleme geldi. Servisinize baskı yapın. Benim aracımda bayramdan sonra araçtaki tüm fitiller değişecek.

Çevrimdışı ahmettt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;622801
Garantisi devam edenler, bu fitiller için güncelleme geldi. Servisinize baskı yapın. Benim aracımda bayramdan sonra araçtaki tüm fitiller değişecek.

Gecen ay gittigimde emniyet kemeri guncellemesi var dediler yaptilar 2 gun once pacalik icin gittim is emri actilar ama fitilden bahseden olmadı. Guncelleme geldiyse mecbur yapmak zorunda degiller mi?

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmettt;622814
Gecen ay gittigimde emniyet kemeri guncellemesi var dediler yaptilar 2 gun once pacalik icin gittim is emri actilar ama fitilden bahseden olmadı. Guncelleme geldiyse mecbur yapmak zorunda degiller mi?

Ben biraz servis müdürü tarzı bir kadın vardı onun yanında tartıştım. Ne zaman gelsem onu görmemiz lazım bu normal vs diye geçiştirilmekten yakındım. O sırada kapı fitilleri probleminden de bahsettim o sırada dedi. Güncelleme geldi değişelim diye. Neyse güncelleme değilse de değiştirsinler en azından 10bin km rahat ederim.

Çevrimdışı ahmettt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: **SEMİH**;622816
Ben biraz servis müdürü tarzı bir kadın vardı onun yanında tartıştım. Ne zaman gelsem onu görmemiz lazım bu normal vs diye geçiştirilmekten yakındım. O sırada kapı fitilleri probleminden de bahsettim o sırada dedi. Güncelleme geldi değişelim diye. Neyse güncelleme değilse de değiştirsinler en azından 10bin km rahat ederim.

Fan ses yapiyordu onun icin gitmistim. iceri aldilar sonra fan siparis ettik gelince arayacagiz dediler. Baktim kemer yumusamis. Neyse bana oyle geldi heralde dedim. 1 hafta sonra fan geldi. Onu da garantiden degistiler, danisman abi gecen geldiginde kemer makarasini degistirdik ben demeyi unuttum bizim ekrana hemen cikiyor guncelleme oldugunda dedi.

Çevrimdışı **SEMİH**

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ahmettt;622833
Fan ses yapiyordu onun icin gitmistim. iceri aldilar sonra fan siparis ettik gelince arayacagiz dediler. Baktim kemer yumusamis. Neyse bana oyle geldi heralde dedim. 1 hafta sonra fan geldi. Onu da garantiden degistiler, danisman abi gecen geldiginde kemer makarasini degistirdik ben demeyi unuttum bizim ekrana hemen cikiyor guncelleme oldugunda dedi.

Bana da kemerle ilgili birşey söylemediler enteresan. Kemer problemi mi varmış? Benim garanti bitti yaparlar mı?

Çevrimdışı ahmettt

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle