škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni ledli ve mercekli far

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
:wax2: Merhaba arkadaşlar sizce yeni rapid de gelen mercekli ve gündüz ledli farlar bizim eski rapid lere olurmu ve çalışırmı ki acaba ilk fotoğrafını gördüğümden buyana düşünüyorum bir vakit bulup yazamadım konu farklı bir yerde var ise gözümden kaçmıştır kusura bakmayın

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yeni kasalarda dahil Style donanımda yine Türkiye'ye yazık edip, mercekli far getirmemişler. Ancak oturduğu yer ve şekli itibarıyla hiçbir değişiklik olmadığından fiziksel bir problem olmayacaktır. Sadece konfor beyni açısından uyumsuzluk olur mu bakmak lazım, bu da birisinin riske girip farları alıp denemeden öğrenemeyeceğimiz bir husus.

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Vag com'la ek özellik actırırken menülerde farlar için halojen, xenon, bixenon secenekleri vardı, muhtemelen beyin destekler, soketler uyumsuz olur  muhtemelen , o da halledilir sanırım. Aracım style tdi.
Yeni gelenlerin de xenonlarla gelmemesi kötü olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence bir şekilde hallede bilirsek daha iyibir görüntü elde etmiş oluruz diye düşünüyorum

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben normal halojen farları mercekli fara çevirmiştim (fara işlem yaparak). Güzelde oldu, sadece muayene zamanlarında xenonları söküp halojen takıyoruz. Yeni nesil farları takarsanız da aynısı geçerli olacaktır. Araçlar orjinal bi-xenon olarak gelmediği için beyin, yazılım falan oldukça maliyetli çıkar.

Çevrimdışı by_tncy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Anladım yani bu ilk çalıştırmadaki yükseklik alçaklık ayarını kendi yapmayacağı için muayeneden geçmeyecek araç sanırım

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Xenonların muayeneden geçmesi için far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı olması gerekiyor.
Daha önceki aracım poloya yedek far alıp bixenon mercek taktırmıştım, audi a4 gündüz farıyla birlikte, çok da keyifli olmuştu selektör vs. Buna da düşünüyorum ama aracı satma ihtimalinden dolayı hiç girmiyorum o işe.
 Muayene için de bizim araçlarda şu anda kullanılan h7 ampulu uygun sekilde kesip xenon ampul tutacağının tutacağı şekli verip geçici olarak tutturursanız, muayeneden hafif kusurla geçiyor.
Araçtan çıkacak h7 ampullere verilmesi gereken şekil.

Balast ve ampul için örnek ilan(fiyatlar için bilgi olsun)
hella D1S GEN 5 /valeo g6/ bosch gen 5 SET(ŞİMŞEK SELEKTÖR İÇİN)
İlan No: 344281650
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-hella-d1s-gen-5-valeo-g6-bosch-gen-5-set-simsek-selektor-icin-344281650/detay

Mercek için örnek ilan( bunun ampul tutucusu üzerinde olduğu için ekstradan tutucu almaya gerek yok, tutucunun nasıl bişey olduğu fotoğraflarda görülüyor
HELLA GEN 7 HELLA İNTEMO BİXENON MERCEK TAKIMI
İlan No: 435087492
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-hella-gen-7-hella-intemo-bixenon-mercek-takimi-435087492/detay

Bir de bunların üzerine merceği yedek far veya orjinal far tasına sabitleme işi var, ya kendiniz yapacaksınız , ya da iyi bir ustaya yaptırılacak, bu esnada far camı açılacak tabiki.
Sadece fara mercek takan yerler de var, örneğin istanbulda
VW SCIROCCO Bi-XENON FAR
İlan No: 400830138
http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-otomotiv-ekipmanlari-yedek-parca-vw-scirocco-bi-xenon-far-400830138/detay

Daha uygun yapan yer, usta bulunur tabi ki, örnek ankara, benim yaptırdığım usta oktay toker.yaptığı farlar https://www.youtube.com/channel/UC3aoZ9fxC4qfF0Xq_jPUu3A

Yukarıda verdiğim örnekler fiyatlar hakkında fikir oluşsun diyedir, satıcılarla bir ilişkim yoktur, reklam olduğu düşünülürse silinebilir düzenlenebilir.
Bir de bizim araçlarda farı sökmek için tamponu da sökmek gerekiyor sanırım, ilk aldığımda deneyip sökememiştim, bu da biraz daha uğraşmak demek.
Servisten monte carlo bir aracın şasi nosunu verip farlarının( bixenon değil sadece xenon)  fiyatına baktırmıştım, 1 yıl önce 3500 tl gibi fiyat aklımda kalmıştı, tekrar aynı yöntemle sorulabilir.

Çevrimdışı deathbomb

• Superb Tutkunu
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: by_tncy;621367
Anladım yani bu ilk çalıştırmadaki yükseklik alçaklık ayarını kendi yapmayacağı için muayeneden geçmeyecek araç sanırım

Aynen öyle.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: deathbomb;621478
Aynen öyle.

Arkadaşları yanlış bilgilendirmeyelim. Kimi araçlarda fabrika çıkışlı olan xenonlarda far yıkama mevcut değil.

Ben aracımın farlarını orjinal xenon far kutularıyla değiştirdim. Aracım desteklediği için, Tekirdağ Yüncüler serviste değişimlerini gerçekleştirdim. 2750 + 250 tampon indirme 3000 TL ye değişim yapıldı. Muayene içinde herhangi bir sorun olmayacağını söylediler.

Ama tabi şöyle bir şey var, fara işlem yapıldığında far yükseklik ve alçaklık motoru farı oynatamaz ise muayeneden geçilmiyor. Bende öyle bir durum yok. Bİrebir Rapid'in xenon'lu olan versiyonundaki far kutuları benim aracıma takıldı, serviste.

https://www.youtube.com/watch?v=VeobrG62fBQ

Çevrimdışı onurnisli

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bugün avekte xenon lu rapid Sedan gördüm satılmıştı  ara sıra yada siparişe göre geliyor sanırım

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: azafrak;626991
Arkadaşları yanlış bilgilendirmeyelim. Kimi araçlarda fabrika çıkışlı olan xenonlarda far yıkama mevcut değil.

Ben aracımın farlarını orjinal xenon far kutularıyla değiştirdim. Aracım desteklediği için, Tekirdağ Yüncüler serviste değişimlerini gerçekleştirdim. 2750 + 250 tampon indirme 3000 TL ye değişim yapıldı. Muayene içinde herhangi bir sorun olmayacağını söylediler.

Ama tabi şöyle bir şey var, fara işlem yapıldığında far yükseklik ve alçaklık motoru farı oynatamaz ise muayeneden geçilmiyor. Bende öyle bir durum yok. Bİrebir Rapid'in xenon'lu olan versiyonundaki far kutuları benim aracıma takıldı, serviste.

https://www.youtube.com/watch?v=VeobrG62fBQ

Güzel olmuş elinize sağlık, maliyet olarak da uyguna gelmiş, ben sorduğumda çifti için 5000 tl gibi bi fiyat söylüyorlardı, çıkan farları yüncüler mi aldı?
 Muayene için xenon(gaz deşarjlı ) ampul olduğunda far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı istiyor, manuel i kabul etmiyorlar diye biliyorum. Muayeneden gecmezse yukarıda paylaştığım h7 ampulu gecici olarak tutturup gecebilirsiniz.

Çevrimdışı azafrak

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dr.hsyn;627079
Güzel olmuş elinize sağlık, maliyet olarak da uyguna gelmiş, ben sorduğumda çifti için 5000 tl gibi bi fiyat söylüyorlardı, çıkan farları yüncüler mi aldı?
 Muayene için xenon(gaz deşarjlı ) ampul olduğunda far yıkama ve otomatik yükseklik ayarı istiyor, manuel i kabul etmiyorlar diye biliyorum. Muayeneden gecmezse yukarıda paylaştığım h7 ampulu gecici olarak tutturup gecebilirsiniz.

Merhaba,

Çıkan farları, bana geri verdiler. Bana bir sorun yaşanmayacağı söylendi servis tarafından. Far yıkama, her fabrika çıkışlı xenonlu araçta mevcut değil diye biliyorum. Ama yükseklik ayarını muayenede istediklerini biliyorum fakat bununda illa otomatik olması gerektiğini hatırlamıyorum? Aynı şekilde bu otomatik yükseklik ayarı da her xenon'lu araçta yok. Sonuçta serviste bu işlemi yaptırdığım için, bir sorun olmayacağını düşünüyorum.

Ama olursa da, xenon'un yerine H7 olmaz. Bir kere soketler farklı? Ben oraya orjinal rapid Xenon taktırdım, fara müdahale yaptırmadım ki. D5S soketiyle, H7 aynı değil.

Söylediklerinizle kafam karıştırdı:)
« Son Düzenleme: 30 Ekim 2017, 10:42:32 Gönderen: azafrak »

Çevrimdışı dr.hsyn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Ben yorumu sonradan müdahale edilmiş far gibi düşünüp yapmıştım , o konuda haklısınız. Ama muayene gerceğini değiştirmiyor d5s mercekli xenon un muayeneden geçmesi için otomatik yükseklik ayarı ve yıkama gerekiyor, bence farlarınızın keyfini çıkarın, muayene işini zamanı gelince gecmezse halledersiniz, en olmadı yüncülere gidip musyenede sorun olmayacağını söylediniz, muayeneden gecene kadar eski farlarımı tekrar takın dersiniz