škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

İstanbul'da firtana sonrası oluşan hasarlar

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar,
27/7/2017 de yaşanan doğal afet sonrası aracımda çatılardan düşen kiremit ve izalosyon malzemeleri ve dolu nedeni ile hasar oluştu.

aracım garanti kapsamında değil, sigorta şirketi sürekli anlaşmalı olduğu özel servislere yönlendiriyor fakat bir çok kişi arabana yazık olur yetkili servise götür diyor.

yetkili servislerde sıra almak zor, 1 ay sonraya gün veriyorlar.

Edit: Fotoğraf ekledim izin vermiyor, bellek aşılıyormuş o ne demekse.

Motor kapunda kiremitlerden ve doludan oluşan eziklik ve çukurlar var. öndeki ızgıra kırıldı, bağaj kapağında göüklük ve çukurlar var. tavan yumru yumru. tavan ve motor kaputunda boya çatlakları mevcut, yer yer boya kalkmış. paslanma belirtileri başladı zaten sarı sarı. ön cam çatlak, onun dışında her baktığımda yeni gördüğüm ufak tefek hasarlar mevcut ( sol aynanın ufak bi yerinde boya kazınmış mesela, sağ arka çamurlukta kapıya doğru ağaç dalının yapmış olduğu çizik var.

sanırım arabanın komple boyanması gerekecek.

tecrübe ve tavsiyelerinizden faydalanmak isterim
« Son Düzenleme: 01 Ağustos 2017, 15:52:21 Gönderen: Octavia_Ghost »

Çevrimdışı adnan58

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Doğrudur yetkili servislerde aşırı kalabalık var.Özel servislerden de güzel işçilik yapan var araştırın soruşturnu gidin servisi yaptığı araçları görün ve aracınızı yaptırın ayrıca yetkili servis hasarı çok şişirir özel servisler ve eksperlerle iletişim sonucu bazı değişimleri onarım olarak yapabilirsiniz hasarınız daha düşebilir

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnan58;620738
Doğrudur yetkili servislerde aşırı kalabalık var.Özel servislerden de güzel işçilik yapan var araştırın soruşturnu gidin servisi yaptığı araçları görün ve aracınızı yaptırın ayrıca yetkili servis hasarı çok şişirir özel servisler ve eksperlerle iletişim sonucu bazı değişimleri onarım olarak yapabilirsiniz hasarınız daha düşebilir

yanıtınız için teşekkür ederim. iş yoğunluğundan sebep özel servislerin araçlarını inceleyecek kadar vaktim yok maalesef. akşam eve zor gidiyorum desem yeridir :(

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maslakta bir yerin adresini verebilirim özeldir işçilikleri gayet güzeldir özelden iletişim bilgilerini  verebilirim

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;620746
Maslakta bir yerin adresini verebilirim özeldir işçilikleri gayet güzeldir özelden iletişim bilgilerini  verebilirim

Seyrani Bey,

iletişim bilgilerini verebilirseniz sevinirim.

Çevrimdışı resul_100

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia_Ghost;620763
Seyrani Bey,

Kardeşim geçmiş olsun. Aracını sakın komple boyatma. Biraz bekle. Çok güzel boya atmadan göçük düzelten yerler var. Yerinde olsam Ankara'ya getirirdim izin alıp. Hem sıra yok hemde çok güzel işçiliği olan bi yer var. Adamlar benim hasarı öyle düzeltti ki şok oldum boyandı sandım

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: resul_100;620765
Kardeşim geçmiş olsun. Aracını sakın komple boyatma. Biraz bekle. Çok güzel boya atmadan göçük düzelten yerler var. Yerinde olsam Ankara'ya getirirdim izin alıp. Hem sıra yok hemde çok güzel işçiliği olan bi yer var. Adamlar benim hasarı öyle düzeltti ki şok oldum boyandı sandım

Bende sadece göçük yok. düşen kiremitlerden ve çatı izolasyon mazlemelerinden sebep oluşan boya hasarları var. yer yer boya kalktıkları ve çizikler var ( arabanın üstüne düşen tahtardaki çivilerden sanırım )

tabii birde benim arabanın kaputu ve bagaj kapağında lokal boyalar mevcut. boya yapılan yerlere vakum uygulanamıyormuş, sonradan boyanan boyayı söküp atıyormuş bu işlem

yani boyadan başka seçenek gözükmüyor maalesef

Çevrimdışı durma

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Öncelikle çok geçmiş olsun.
Arabanizi ileride satmayı dusunuyor ve hasar kaydı az görünsün isitoyrsaniz özel servise verebilirsiniz. Ancak işçilik kalitesi yetkili servisi tutmaz. Kaskonuzda yetkili servis anlaşması varsa kasko şirketiniz isteyeceği evrakları hazır Edip ne zamana olursa olsun yetkili servisten randevu almanızı tavsiye ederim. Dolu hasarı aracın öyle yerlerinde oluşuyor ki ister istemez bazı yerleri boyamak zorundalar. Boyasız düzeltmeyi autoking gibi firmalar yapar. Yetkili servis parça değişimi ve boyama ile iş yapıyor. Zaten belirttiğiniz gibi hasar boyasız duzeltilemeyecek gibi ve daha önce boyanmış parça ise zaten yine boya olması gerek. O nedenle yetkili servisi tekrar tavsiye ederim

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Octavia_Ghost;620763
Seyrani Bey,

Firma sahibi İsmail Güman 0532 4620 88 28 siz iletişime geçin gerekli bilgi alışverişini yaparsınız  Maslakta yeri yapamasa bile size bilgi verir

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Sultan.Baybars;620779
Firma sahibi İsmail Güman 0532 4620 88 28 siz iletişime geçin gerekli bilgi alışverişini yaparsınız  Maslakta yeri yapamasa bile size bilgi verir

Tamamdır çok teşekkürler

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Doğuş oto maslak bir firma ile anlaşmış bu dolu göçükleri için.yetkili servise gelip orada çalışacaklarmış 20-30 kişilik bir ekipten bahsediliyor

Çevrimdışı Octavia_Ghost

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese selamlar. aracımın doludan oluşan hasarları sonunda giderildi. bir kısmı ( ön kaput, ön tampon ve bagaj kapağı) yetkili serviste ( boya ve parça değişimi ile ), tavan da ve aracın muhtelif yerlerinde oluşan dolu göçükleri ise RS hasar onarım merkezinin Kartal şubesinde boyasız çekiçleme ile giderildi. RS ekiplerini Brezilya ve Arjantinden getirmiş. araca baktığınızda dolu hasarına maruz kaldığı belli bile olmuyor. sadece tavanda iki notada ufak boya kalkıkları olmuştu, rutuş boya gereiyor fakat yaptırmadım.

gözük hasarı olan varsa ve boyasız kurtarmak istiyorlarsa RS i şiddetle tavsiye ederim