škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

P tipi kapı fitili uygulaması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabian;621190
Arkadaşlar ses yalıtımı konusunda ciddi bir faydası var mı P tipi fitillerin?

Çookk hem de

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;621192
Çookk hem de

Sipariş geçtim ben de :)

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabian;621190
Arkadaşlar ses yalıtımı konusunda ciddi bir faydası var mı P tipi fitillerin?
Açıkçası rüzgar sesine etkisi çok fazla yok. Fabialarda rüzgar sesi genel olarak ön cam kenarları ve çoğunlukla aynaların çevresindeki sirkulasyon kaynaklı. Bu noktalara izolasyon gerekli. Bu fitiller kapı tokluğu ve az da olsa yol sesine faydası var bana göre. Rüzgar sesine faydası olsa da ayna ve cam tarafından gelen 110 km sonrası ses kapıdan gelecek olan sesi bastırmakta.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Halilpdr;621211
Açıkçası rüzgar sesine etkisi çok fazla yok. Fabialarda rüzgar sesi genel olarak ön cam kenarları ve çoğunlukla aynaların çevresindeki sirkulasyon kaynaklı. Bu noktalara izolasyon gerekli. Bu fitiller kapı tokluğu ve az da olsa yol sesine faydası var bana göre. Rüzgar sesine faydası olsa da ayna ve cam tarafından gelen 110 km sonrası ses kapıdan gelecek olan sesi bastırmakta.

Rüzgar sesine faydası 0 zaten. Ama yol sesi olarak D fitili ile birlikte B Pillar sutun fitili cok etkili. 2017 Golf aldi arkadasim onda baktim bizim bu taktigimiz fitilleri adamlar boydan boya hic bosluk birakmadan orjinaline takmişlar. Ruzgar sesi benim aracta 100km de once hafif hafif yan aynalardan, 120-130 sonrasi da cam yan fitillerinden gelmeye basliyor. Ama ayni grupta İbiza Leon Golf Octovia kiralayip kullandim isim geregi cok arac kiraliyorum ve her seferinde araclari denemek icin degistiriyorum. Kesinlikle Fabia nin bu grupta digerlerinden eksigi yok ruzgar sesinde. Hatta 2016 octovia benim aractan cok daha fecaat bir yol sesi mevcut bunda fitillerim ne kadar etkili onu öngoremiyorum tabiki. İbiza kullanan var mi bilmiyorum ama Fred çakmaktaşı Taş mobili gibi sanarsin jant üzerinde gidiyor araba

Çevrimdışı Halilpdr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;621212
Rüzgar sesine faydası 0 zaten. Ama yol sesi olarak D fitili ile birlikte B Pillar sutun fitili cok etkili. 2017 Golf aldi arkadasim onda baktim bizim bu taktigimiz fitilleri adamlar boydan boya hic bosluk birakmadan orjinaline takmişlar. Ruzgar sesi benim aracta 100km de once hafif hafif yan aynalardan, 120-130 sonrasi da cam yan fitillerinden gelmeye basliyor. Ama ayni grupta İbiza Leon Golf Octovia kiralayip kullandim isim geregi cok arac kiraliyorum ve her seferinde araclari denemek icin degistiriyorum. Kesinlikle Fabia nin bu grupta digerlerinden eksigi yok ruzgar sesinde. Hatta 2016 octovia benim aractan cok daha fecaat bir yol sesi mevcut bunda fitillerim ne kadar etkili onu öngoremiyorum tabiki. İbiza kullanan var mi bilmiyorum ama Fred çakmaktaşı Taş mobili gibi sanarsin jant üzerinde gidiyor araba
Kıyas yapacak olursak kendi segmentindeki araçlardan daha iyi tabiki.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Rüzgar sesi için kapıyla ön çamurluk arasındaki boşluğa Z fitil aldım ama yapıştıramadım. Alixpress rüzgar sesi için gerekli yalıtımın oraya yapılacağı yazıyodu bende ona göre verdim siparişi ama uygulama kısmı sıkıntı çünkü kapı menteşeeleri var orda zor oluyor.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: smtcglr;621226
Rüzgar sesi için kapıyla ön çamurluk arasındaki boşluğa Z fitil aldım ama yapıştıramadım. Alixpress rüzgar sesi için gerekli yalıtımın oraya yapılacağı yazıyodu bende ona göre verdim siparişi ama uygulama kısmı sıkıntı çünkü kapı menteşeeleri var orda zor oluyor.

Valla ben cok etkili olacagini dusunmuyorum cunku ruzgar sesinin %70-75 i 100-120 km civarinda yan aynalardan sonra da ön camdan giriyor. O fitiller ne kadarini kesecektir tartişmali tabiki.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;621229
Valla ben cok etkili olacagini dusunmuyorum cunku ruzgar sesinin %70-75 i 100-120 km civarinda yan aynalardan sonra da ön camdan giriyor. O fitiller ne kadarini kesecektir tartişmali tabiki.

Kapının altına, arkasına fitil koyuyoruz ama asıl rüzgar çarpan yer önü oraya koymuyoruz rüzgar da ordan geliyor daha çok bence.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bugün C3 incelerken bir baktım bizim  p  b  d  ve z fitillerin hepsi var o araçta . Hayret bir şey c sınıfında bile yok o kadar. Şimdi iyice emin oldum bu fitilleri elimden geldiğince takacağım

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aliexpress'ten satın aldım ama 11 Ağustos'tan beri havayoluna teslim edildi gozukuyor takip edince. Ucak dolmuş hesabı dolunca mi kalkiyor? :)

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fabian;621946
Aliexpress'ten satın aldım ama 11 Ağustos'tan beri havayoluna teslim edildi gozukuyor takip edince. Ucak dolmuş hesabı dolunca mi kalkiyor? :)

Çin'den daha çıkış yapmadı diye gösterirken postacının telefonu geldi kargonuz var diye o yüzden takip her zaman sağlıklı çalışmıyor.

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar bugün aracıma Z tip ve P tip fitil uyguladım . Bir sorun var şöyle ki p fitil ile kaporta arasında boşluk kalıyor . Bir p fitil daha üstüne yapıştırınca tam olarak bastığını görüyorum. Bunları fotoğraflamak çok zor belli olmuyor o yüzden kusuruma bakmayın . Şimdi ne yapmam gerekir bir kat daha fitil çeksem mi yoksa boşluklu da olsa işe yarıyor mu ?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ilkerol;623493
Merhaba arkadaşlar bugün aracıma Z tip ve P tip fitil uyguladım . Bir sorun var şöyle ki p fitil ile kaporta arasında boşluk kalıyor . Bir p fitil daha üstüne yapıştırınca tam olarak bastığını görüyorum. Bunları fotoğraflamak çok zor belli olmuyor o yüzden kusuruma bakmayın . Şimdi ne yapmam gerekir bir kat daha fitil çeksem mi yoksa boşluklu da olsa işe yarıyor mu ?

P fitili kapının altına uygulamadın mı nasıl boşluk kalıyor anlamadım.

Z fitili nereye uyguladın ? :confused:

Çevrimdışı ilkerol

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Z Fitil A sütunu için uyguladım. O güzel oldu sorun yok .
P fitilde ise kapı kısmına yapıştırdım kapattığımda karşıladığı yere tam basmadığını görüyorum . Arka kapıdan bakınca ışık sızması oluyor .

Konu ile ilgili video var orada daha açıklayıcı olur diye düşünüyorum.

[YOUTUBE]http://youtu.be/JNe4BzzuyYg[/YOUTUBE]
https://youtu.be/JNe4BzzuyYg
« Son Düzenleme: 11 Eylül 2017, 14:20:54 Gönderen: ilkerol »

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende Z aldım alixpres den ön kapının ön tarafı ( senin yapıştırdığın taraf ) yapıştıramadım zor oldu bıraktım duruyor. yanlış görmedim demi Z fitili kapının ön tarafına yapıştırdın

P fitil ise kapının altında bi çıkıntı varya arka kapıda yakından çekmişsin, ben onun üstüne yaptım çok güzel oldu ne su sızıyor ne çamur.