škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

VW Scirocco Detaylı Bakım , LLumar Cam Koruma Filmleri ve Nanolex Si3d Uygulamaları

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı d.berkay

  • DBY Detailing
  • Genel Moderatör
  • Tam Üye
  • *****
    • İleti: 145
    • Profili Görüntüle
    • http://www.dbydetailing.com
Merhabalar

Uygulama merkezimizin ilk haftalarında misafir ettiğimiz beyaz Volkswagen Scirocco aracın detaylı temizliğini ve Nanolex Si3d seramik kaplama uygulamalarını yaptık.

Aynı zamanda müşterimizin talepleri üzerine Llumar PPF Şeffaf koruma filmlerini aracın kaput ve çamurluklarına uyguladık.Aracın detaylı yıkamasını Valet Pro PH Neutral Snow Foam ile yaptık. Yüzeydeki demir tozlarını Valet Pro Dragon's Breath ile temizledik. Aracı kuruladıktan sonra,üzerinde var olan filmlerin sökümüne başladık.

Sıcak hava tabancası ile dikkatli bir şekilde kaplamayı tertemiz bir şekilde söktük.Aracın cam filmleri de Lluımar ATR35 ile yenilenmek üzere söküldü.
Filmlerin sökülmesinden sonra,Gyeon Q2M Clay ile kil temizliği yaptığımız aracın yüzey kontrollerini yaptık.

Yüzey durumu fotoğraflarda belli olan aracın çiziklerini gidermek üzere Dewalt DWP849x polisaj makinamız ile AutoDetox yün ped ve Menzerna HCC400 kullandık. Çizikleri giderdikten sonra Rupes LHR15 MarkII Dual Action polisaj makinamızda Rupes sarı ped ve Menzerna SFP3800 uygulayarak,hologramları gidererek final parlaklığa ulaştık.

Aracın polisaj işlemleri bittikten sonra,kaput ve çamurluklarına Llumar PPF şeffaf koruma filmlerini uyguladık. Bu film ile kaplanan yüzey,çizikleri az miktarda ısı ile kendi kendine tamir edecek ve ilk günkü parlaklığını uzun süre koruyacaktır.

Aracın 5 camına Llumar ATR35 cam filmi uyguladık.

Tüm işlemler tamamlandıktan sonra da, boyalı aksamı Nanolex Si3D ile koruma altına aldık.

Aracın jantlarını da Nanolex Paint&Alloy Sealer ile koruma altına aldık.
Detaylı iç temizliğini yaptığımız aracın koltuk ve taban halısını Valet Pro Carpet Cleaner ile temizledik. Plastik aksamları Valet Pro All Purpose Cleaner ile kirlerden arındırdıktan sonra,kuruması için ahtapot cihazı kullandık.

Tüm deri aksamları Gyeon Leather ile koruma altına aldık. Ayrıca aracın tüm camlarına Nanolex Glass Urban uygulayarak su iticilik kazandırdık.DBY Detailing Sundu
http://www.dbydetailing.com
Facebook.com/DBYDetailing
Twittter.com/dbydetailing
Instagram: dby_detailing
Foursquare: DBY Detailing Car Care