škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Teslime az kaldı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Selamlar,

Mayıs başında siparişini verdiğim “1.4 TSI 150 PS DSG ACT  - Prestige” model Superb’imin 26 hafta yani geçen hafta üretim aşamasının tamamlanmış olduğu teyidi geldi. Kısmetse Temmuz ayının son haftası teslim gözüküyor.
Daha önce yaklaşık 25 mesaj yazdım ama kendimi tanıtmayı unutmuşum ;
1958 doğumluyum. İstanbul Göztepe’de yaşıyorum. Bir inşaat şirketinde yönetici olarak çalışıyorum.
Halen 2008 model 2.0 TDI 140 HP Octavia kullanıyorum. O tarihte de yaklaşık 3 aya yakın beklemiş ve Octavia’yı ilave donanım olarak sunroof, elektrikli hafızalı ısıtmalı deri koltuklar ve xenon farları opsiyonları ile satın almıştım. Şimdi yaklaşık 105.000 km’de satıyorum.

Son 1 sene boyunca Superb mi yoksa Passat mı kararsızlığından sonra Superb’e terfi etmeye karar verdim.

Siparişim Kapuçino Bej rengi ve aynı şekilde bej deri koltuklarla birlikte ekteki opsiyonları içeriyor (22.ci hafta güncellemesi dahil olarak) :
•   Karartılmış Arka Camlar
•   Isıtmalı Ön Cam Suyu Püskürtücüleri
•   Panoramik Sunroof
•   Havalandırmalı Tam Deri Koltuklar
•   Isıtmalı Ön Camlar
•   Adaptif Hız Sabitleyici (160 km/s sürate kadar) ve Ön Bölge Frenleme Asistanı
•   Akıllı Park Asistanı 3.0
•   Şerit Takip Asistanı & Kör Nokta Bilgi Asistanı & Akıllı Far Asistanı
•   Arka Bölümde USB ve 230 V Priz
•   CANTON 610W 12 Hoparlörlü Müzik Sistemi
•   Columbus 9.2" Ekranlı Naviqasyon Sistemi (DVD Oynatma Fonksiyonu ile)

Herhalde Türkiye'de ilk 9.2" Colombus bana nasip olacak :)

Arabayı teslim aldıktan hemen sonra, basit ama sonuç verecek bir “oto boya ölçüm cihazı” ile arabanın bana teslim edilmeden önce bir hasarı olup olmadığını kontrol etme konusunda tereddütteyim. Tabii bunu bayiide yapmak biraz abes kaçacaktır herhalde ama forumda birkaç kişinin bu konudaki problemlerini okuyunca sanki azda olsa bu ihtimali düşünüp bu kontrolü yapmak gerekiyor.

Bunun dışında teslim alırken nelere özellikle bakmak lazım olacak. Tavsiyelerinizi bekliyorum.

Saygılar

Çevrimdışı Gökhan_55

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
şimdidden hayırlı olsun güzel donanımlar eklemişssiniz. var mı bilmem ama keşke böyle bir araca adaptif süspansiyonda ekleseydiniz:)

Çevrimdışı alpers

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Güle güle binin.

Çok güzel bir renk ve iç döşeme. Opsiyonlar da süper. Isıtmalı ön cam almadığıma çok pişmanım.

Daha önce park etmiş, aynı renk bir L&K görmüştüm. Çok güzel renk, çok sıcak olur korkusuyla ben cesaret edememiştim bu renge eşim çok istemesine rağmen :)

Opsiyonlarda eksik olan var mı diye bakabilirsiniz. Düşük olasılık ama siparişinden eksik olarak gelen araçlar olduğunu duymuştum. O sırada unutabileceğizi düşünüp bir "checklist" yapıp hızlıca kontrol edebilirsiniz. (Bagajdaki bir stickerda da opsiyonların kodu yazıyor galiba.)

Aksesuarlar tam mı diye bakabilirsiniz: 2x şemsiye, buz kazıyıcı, bagaj için cırt cırtlar, vs. Kauçuk paspasları birçok bayii hediye ediyor sanırım. Ben istememiştim birle, bagajda duruyordu.
« Son Düzenleme: 04 Temmuz 2017, 17:24:11 Gönderen: alpers »

Çevrimdışı utkub

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
alırken ilk yardım cantasını kontrol etmeyi unutmayın bize vermemişler nasıl bir akılsa

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Boya ölçüm cihazı için tavsiye edebileceğiniz 150 TL cıvarı bir marka / model varmı ?

Çevrimdışı Toygar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;619186
Boya ölçüm cihazı için tavsiye edebileceğiniz 150 TL cıvarı bir marka / model varmı ?

Boya ölçüm cihazı satın almak yerine teslimata usta ve ehil bir kaportacıyla birlikte gidin. Böylece usta hem boyayı hem de kaportayı kontrol eder ;)

Ayrıca: * Öncelikle gün ışığında aracı rahatça inceleyebilmek için teslimata erken bir saatte gidin * Satıcı ödemeyi taahhüt ettiyse MTV taksidinin makbuzunu istemeyi ve ruhsattaki motor ve şasi no'larının tutarlılığını (yanlışlıkla V yerine W, 0 rakamı yerine O harfi yazılabiliyor) incelemeyi unutmayın * Tüm donanımı (klima, kapılar ve bagajın açılıp kapanması, sunroof, farlar, Cd çalar-radyo, elektrikli koltuk ayarı, merkezi kilit, direksiyon derinlik ayarı, vs...) bizzat çalıştırarak kontrol edin ve lastiklerin üretim tarihine bakın. Hayırlısıyla... :gaz:

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Toygar;619224
Boya ölçüm cihazı satın almak yerine teslimata usta ve ehil bir kaportacıyla birlikte gidin. Böylece usta hem boyayı hem de kaportayı kontrol eder ;)

Ayrıca: * Öncelikle gün ışığında aracı rahatça inceleyebilmek için teslimata erken bir saatte gidin * Satıcı ödemeyi taahhüt ettiyse MTV taksidinin makbuzunu istemeyi ve ruhsattaki motor ve şasi no'larının tutarlılığını (yanlışlıkla V yerine W, 0 rakamı yerine O harfi yazılabiliyor) incelemeyi unutmayın * Tüm donanımı (klima, kapılar ve bagajın açılıp kapanması, sunroof, farlar, Cd çalar-radyo, elektrikli koltuk ayarı, merkezi kilit, direksiyon derinlik ayarı, vs...) bizzat çalıştırarak kontrol edin ve lastiklerin üretim tarihine bakın. Hayırlısıyla... :gaz:

Teşekkürler tavsiyeler için.

Anlaşılan uzun bir checklist ile gitmem gerek :):)

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Sayın arkadaşlar,
Sonunda bugün aracımı teslim aldım ve Superb ailesine katıldım

Tüm Skoda sahiplerine kazasız belasız ve cezasız kullanmayı nasip etsin.

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;620072
Sayın arkadaşlar,

Hayirli olsun kazasiz belasiz binin aracin fotograflarini atarsaniz seviniriz

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;620072
Sayın arkadaşlar,

hayırlı olsun. güzel günlerde kullanın

Çevrimdışı Sultan.Baybars

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=15235]imotro[/MENTION] hayırlı uğurlu olsun güle güle kullanın maşaALLAH çok dolu bir araç olmuş Rabbim nazarlardan sakındırsın

Çevrimdışı creed

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Hayırlı olsun.Kazasız belasız kullanın inşallah

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
güle güle kullanın. yalnız acele ile satmak isterseniz o eklenen opsiyonlara kimse değerini vermiyor. uzun süre kullanacaksanız sorun yok.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Tüm arkadaşların iyi dilekleri için teşekkür ederim.

Şimdilik aracı öğrenmeye çalışıyorum. Özellikle asistan uygulamalarını...
Kısa süre içinde resim çekip yükleyeceğim.
Bu arada bayiinin yüksek ısrarı ile Williams marka seramik koruma yaptırdım teslim öncesi. Umarım sonuçları iyi çıkar. Bu markayı kullanan var mı acaba ?

Sayın Özdil, amacım uzun süre kullanmak. Bundan önce nerdeyse 10 sene Octavia kullandım. Hiçbir sıkıntım olmadı. Bu sebeple almış iken olabilecek opsiyonları da eklemek istedim.

Yakın zamanda izlenimlerimi yazacağım.

İyi Akşamlar

Çevrimdışı ecz.taha

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;620136
Tüm arkadaşların iyi dilekleri için teşekkür ederim.

Şimdilik aracı öğrenmeye çalışıyorum. Özellikle asistan uygulamalarını...
Kısa süre içinde resim çekip yükleyeceğim.
Bu arada bayiinin yüksek ısrarı ile Williams marka seramik koruma yaptırdım teslim öncesi. Umarım sonuçları iyi çıkar. Bu markayı kullanan var mı acaba ?

Sayın Özdil, amacım uzun süre kullanmak. Bundan önce nerdeyse 10 sene Octavia kullandım. Hiçbir sıkıntım olmadı. Bu sebeple almış iken olabilecek opsiyonları da eklemek istedim.

Yakın zamanda izlenimlerimi yazacağım.

İyi Akşamlar

asistanlar ile ilgili fotoğraf video atabildiniz mi