škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda OneApp

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;619414
Merhaba Özdil bey bilgi paylaşımınız için teşekkürler. Size bir sorum olacak aracınızın multimedyasında smartlink uygulaması etkinleştirilmişmi acaba, benim aracım 2016 octavia optimal ve smartlink uygulamasını açtırmadım acaba ondan mı kaynaklanıyor birde mirrorlink`e nasıl geçiş yaptınız ayarlardan. Cevabınız için şimdiden teşekkür ederim.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

superbde boleroda smartlink aktif zaten. aracım prestij paket. cep telefonumda da mirrorlinki açtım.

Alıntı yapılan: bilalduzenli;619433
mirrorlink te hareket halinde çalışıyor mu

evet çalıştı. hareket halinde sadece hava durumu için şehir seçtirmiyor. bir de settings / ayarlar kısmı grileşip kapanıyor.
diğer her şeyi kullandırıyor.
bende  yağ değişimi ve bakım kmsi göstergesi 30.000kmde sabit kaldı. 157 km yapmama rağmen.
bir de anlık bg ve tork gösteren ekranda maksimum tork göstergesi 210nm de sınırlı. bg gücü göstergesi 148bg ki norm farkından dolayı araçlarımızı ingilterede 148bg diye satıyorlar zaten onu anlıyorum
aracın durum bilgisi kısmında aracın kmsi ve bg doğru. (110kw olarak geçiyor)
bir de navigasyon/google maps içinde entegre tam olacak.

Çevrimdışı schumici

• Turbo Benzinli
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
    • http://www.schumici.simplesite.com
Konuyu takip ediyorum ama bir türlü yoğunluktan fırsat bulup deneyemedim. Bugün nasip olursa bi deneyeyim bende

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;619474
superbde boleroda smartlink aktif zaten. aracım prestij paket. cep telefonumda da mirrorlinki açtım.

evet çalıştı. hareket halinde sadece hava durumu için şehir seçtirmiyor. bir de settings / ayarlar kısmı grileşip kapanıyor.
diğer her şeyi kullandırıyor.
bende  yağ değişimi ve bakım kmsi göstergesi 30.000kmde sabit kaldı. 157 km yapmama rağmen.
bir de anlık bg ve tork gösteren ekranda maksimum tork göstergesi 210nm de sınırlı. bg gücü göstergesi 148bg ki norm farkından dolayı araçlarımızı ingilterede 148bg diye satıyorlar zaten onu anlıyorum
aracın durum bilgisi kısmında aracın kmsi ve bg doğru. (110kw olarak geçiyor)
bir de navigasyon/google maps içinde entegre tam olacak.
evet benim 1.6 tdi de 119 bg ve 210 tork gosteriyor.gercek degerler bunlar demekki

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
sanmam. 210 nm ile o güçleri elde etmek zor.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;619484
sanmam. 210 nm ile o güçleri elde etmek zor.

Zor değil TDİ da o newtonu alirsin o beygirle ama TSİ da zorlar

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bugun Fabia III Haziran 2016 çikisli aracimda Skoda Oneapp uygulamasini denedim, SmArtgate saçmaligi yuzuden kullanamadigim ne kadar widget varsa hepsine izin veriyor. Yag basinci, 0-100, g force, break/acc performans, map, sicaklik, yag sicakligi, su sicakligi, turbo basinci, drive efficiency vs gibi bayagi bir ozellik mevcut. Iphone 7 cihazima çek cumhuriyetinden aldigim account ile indirdim uygulamayi. Mirrorlink ile bagladim kablo ile, ekrana verdi goruntuyu ve App simgesini de koydu. Yani Smartgate ile Applecarplay birleşmiş gibi oldu bir nevi çok hosuma gitti. Carplayin Diger tum ozellikleri de aktif bi de bu uygulama geldi yanlarina. Ama Bolero ekranimda sadece servis yaklasan sureleri ve benzin deposu doluluk orani gostergeleri aplikasyonda olmasina ragmen deger gostermediler 0 da kaldilar. Bolero ekranim da guncelleme istiyor şasiden arattim guncelleme var CD ile yapin diyor o isi anlamadim servise sordum bilmiyoruz abi dediler herzamanki gibi. Bolerosunu guncelleyen nasil yapti acaba?

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Mirrorlink açılıyor apple uygulamarı çıkıyor, oneapp uygulamasının simgesi de var ama tıklayınca wifi ya da usb ile bağlanın diyor bi terslik var ama ne anlamadım. Aracı özel sipraişle ekim 2016 da aldım. Iphone ve uygulama son sürüm yüklü. Garip :/

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;619555
Mirrorlink açılıyor apple uygulamarı çıkıyor, oneapp uygulamasının simgesi de var ama tıklayınca wifi ya da usb ile bağlanın diyor bi terslik var ama ne anlamadım. Aracı özel sipraişle ekim 2016 da aldım. Iphone ve uygulama son sürüm yüklü. Garip :/

aynı derteyiz

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;619508
Zor değil TDİ da o newtonu alirsin o beygirle ama TSİ da zorlar

Bu bir fizik hesabıdır. dizel ya da benzinli olması ile alakası yok.

Moment (N.m) = 9.5488 x Güç (kW) / Hız(RPM).

aracın verdiği tork grafiğini eline alırsın hangi devirde hangi torku veriyor onu oradan okursun, bu formüle değerleri oturttuğunda o devirdeki gücü de hesaplamış olursun.
 motor üst devirlerde torkunu kaybeder ama gücü gittikçe artar
 tork ile devir çarpılıp sabit olan sayıya bölünür çünkü.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;619558
aynı derteyiz

Acaba uygulamayı UK App Store dan indirdiğim için mi böyle oldu. Kullanan arkadaşların hepsi Çek App Store dan mı indirdi acaba. Belki ingilterede izin ile alakalı bi durum söz konusudur?

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bilmiyorum valla.register aşamasında biraz uğraştırdı zaten.Tekrar uğraşmak istemiyorum yani

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: özdil;619559
Bu bir fizik hesabıdır. dizel ya da benzinli olması ile alakası yok.

Moment (N.m) = 9.5488 x Güç (kW) / Hız(RPM).

aracın verdiği tork grafiğini eline alırsın hangi devirde hangi torku veriyor onu oradan okursun, bu formüle değerleri oturttuğunda o devirdeki gücü de hesaplamış olursun.
 motor üst devirlerde torkunu kaybeder ama gücü gittikçe artar
 tork ile devir çarpılıp sabit olan sayıya bölünür çünkü.

Dizel veya Benzinli araçların aynı beygir gücünde Tork değerleri farklıdır, yukarıdaki hesaplamayı biliyorum zaten mühendisim anlaması zor değil ama bilmiyorum aynı ileti için mi konuşuyoruz ama 119-122bg aralığındaki bir Dizel aracın 210nm tork üretmesi çok olağan ki bunun örnekleri Audi a3-Jetta-Passat-Golf türevlerinde mevcut. Aynı beygirlerde benzinli araçların tork newtonmetre değerleri farklılık gösterir. Misal;

Passat 1.6 TDI 120 PS DSG 250nm tork üretirken
Passat 1.4 TSI 125 PS DSG  yani 5bg daha güçlü TSI motor 200nm tork üretir. Hem de ortalama aynı devir aralıklarında. Ama TSI motor daha atik olduğu için 0-100 ve son hızı daha iyidir. TORK dediğin şey halk ağzıyla seni koltuğa yapıştırma hissiyatıdır ve dizel araçlar kalkışta seni koltuğa gömer ama realitede TSI kadar hızlanması iyi değildir.

Çevrimdışı oztrk

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;619560
Acaba uygulamayı UK App Store dan indirdiğim için mi böyle oldu. Kullanan arkadaşların hepsi Çek App Store dan mı indirdi acaba. Belki ingilterede izin ile alakalı bi durum söz konusudur?

Benimki Çek ve sorunsuz. İlk kablo ile bağlayın diyor, sonra algılayıp devam ediyor

Çevrimdışı Fabian

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;619555

Bende de durum bu yönde. 6s ile de, 7 ile de bağlantı kuramadım.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar dün akşam üzeri Skoda'dan Andrej ve Hejný ile görüştüm. Eğer telefonunuz Mirrorlink özellikte değilse Skoda One App'de tüm özellikleri açamıyormuşuz. Sabah bana hangi telefonların uygun olduğu ile ilgili e-posta göndermiş. Linki paylaşıyorum. Buradan önce araç, sonra aracın üretim tarihi, daha sonra araçtaki multimedya ekran tipini seçip sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

http://compatibilitylist.skoda-auto.com/