škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Skoda OneApp

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;620021
Arkadaşlar dün akşam üzeri Skoda'dan Andrej ve Hejný ile görüştüm. Eğer telefonunuz Mirrorlink özellikte değilse Skoda One App'de tüm özellikleri açamıyormuşuz. Sabah bana hangi telefonların uygun olduğu ile ilgili e-posta göndermiş. Linki paylaşıyorum. Buradan önce araç, sonra aracın üretim tarihi, daha sonra araçtaki multimedya ekran tipini seçip sonuçlara ulaşabiliyorsunuz.

http://compatibilitylist.skoda-auto.com/
Eline, emeğini sağlık süper fakat smartlink uygulamasının aktif olması gerekiyor anladığım kadarıyla.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
« Son Düzenleme: 19 Temmuz 2017, 10:08:50 Gönderen: skaymaz »

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: skaymaz;620022
Eline, emeğini sağlık süper fakat smartlink uygulamasının aktif olması gerekiyor anladığım kadarıyla.

SM-G920F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Evet Smartlink'in de aktif olması lazım. Fabia Style modellerde aktif olunca atladım ben o adımı. Rapid'ler de bildiğim kadarıyla ekstra ücretle satın alınıyor. Ocativa ve Superb'i bilmiyorum.

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Bilgic;620033
Evet Smartlink'in de aktif olması lazım. Fabia Style modellerde aktif olunca atladım ben o adımı. Rapid'ler de bildiğim kadarıyla ekstra ücretle satın alınıyor. Ocativa ve Superb'i bilmiyorum.

2016 son ayları ve 2017 model üretimlerde Smartlink+ mevcut zaten.

"With the SmartLink+ system (ŠKODA Connectivity bundle supporting MirrorLink®, Apple CarPlay and Android Auto"

Yani diyor ki Artık smartlink dediğimiz olayın içinde Mirrorlink, Apple Carplay ve Android Auto var.

Skoda İngiltere sitesinde sıkça sorulan sorularda şöyle bir şey var;

Are iPhones compatible with MirrorLink?

Unfortunately not, iPhones are only compatible with SmartLink. SmartLink includes within it MirrorLink, Apple CarPlay (compatible with iPhones 5, 5c, 5s, 6 and 6 Plus) and Android Auto.

Burda da diyor ki iPhone'lar zaten mirrorlink tabirini kullanmıyor. iphone da sadece apple car play var. Android cihazlar için iki seçenek kullanabilirsiniz onlar da android auto veya mirrorlink.

Ben iphone kullanıyorum. Yukarıda yazılanların dediği gibi sadece apple carplay opsiyonu çıkıyor bağlayınca. Geçen arkadaşın android telefonunu bağladım ve iki seçeneği de sundu bana (android auto ve mirrorlink) ikisi de çalıştı. Oneapp uygulması yoktu android telefonda onu deneyemedim maalesef.

"OneApp and the SmartLink interface are fully compatible in ŠKODA Fabia made after calendar week 22/2016."

Skoda internet sayfasında yazdığı üzere Smarlink ve Oneapp 22.haftadan sonra üretilen fabialarda kullanılabilir. Fakat "usb ya da wifi ile bağlanın" uyarı alıyoruz apple carplay açıkken bile. Bunu çözemedim. Tr ile ilgili izin yetki problemi olabilir muhtemelen kablo ile bağlanırken.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Firzen;620050
2016 son ayları ve 2017 model üretimlerde Smartlink+ mevcut zaten.

"With the SmartLink+ system (ŠKODA Connectivity bundle supporting MirrorLink®, Apple CarPlay and Android Auto"

Yani diyor ki Artık smartlink dediğimiz olayın içinde Mirrorlink, Apple Carplay ve Android Auto var.

Skoda İngiltere sitesinde sıkça sorulan sorularda şöyle bir şey var;

Are iPhones compatible with MirrorLink?

Unfortunately not, iPhones are only compatible with SmartLink. SmartLink includes within it MirrorLink, Apple CarPlay (compatible with iPhones 5, 5c, 5s, 6 and 6 Plus) and Android Auto.

Burda da diyor ki iPhone'lar zaten mirrorlink tabirini kullanmıyor. iphone da sadece apple car play var. Android cihazlar için iki seçenek kullanabilirsiniz onlar da android auto veya mirrorlink.

Ben iphone kullanıyorum. Yukarıda yazılanların dediği gibi sadece apple carplay opsiyonu çıkıyor bağlayınca. Geçen arkadaşın android telefonunu bağladım ve iki seçeneği de sundu bana (android auto ve mirrorlink) ikisi de çalıştı. Oneapp uygulması yoktu android telefonda onu deneyemedim maalesef.

"OneApp and the SmartLink interface are fully compatible in ŠKODA Fabia made after calendar week 22/2016."

Skoda internet sayfasında yazdığı üzere Smarlink ve Oneapp 22.haftadan sonra üretilen fabialarda kullanılabilir. Fakat "usb ya da wifi ile bağlanın" uyarı alıyoruz apple carplay açıkken bile. Bunu çözemedim. Tr ile ilgili izin yetki problemi olabilir muhtemelen kablo ile bağlanırken.

Swing radyoya sahip Skoda'larda Smartlink mevcut değil, Kodiaq'lar hariç. Smartlink Bolero, Amundsen, Columbus medya sistemleri ile birlikte geliyor. Skoda'nın kendi sitesinde yazan bu, ona bakarak söylüyorum bunu.

Mirrorlink ile bağlantı için sitesinde markalar mevcut zaten. Fujitsu, HTC, Huawei, Sony, Samsung, LG harici telefonların Mirrorlink özelliği bulunmuyor gösteriyor.

One App'i Smartgate'e gerek kalmadığı için istiyordum. Ancak olmazsa olmaz değil :)

Çevrimdışı Firzen

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12348]Bilgic[/MENTION]

Yok zaten swing i kastetmedim. Yazdıklarım direkt style donanım bolero üzerinden :) Android tele yükleyip deniyeceğim en yakın zamanda.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
artik ekrandada cikarttim ama 5km sonra app surus sirasinda hizmet disi diyip kapatiyor

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bilalduzenli

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
bende de öyle oluyor yani sürüş sırasında kullanılamaz diyor,

bunu çözebilen var mı?

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Yazışmalarından sonra Skodanın da mail yanıtlarının program hakkında fikri olmadığı kanısına vardım. Genellikle Türkiye Skoda da olurdu ama anlaşılan merkez de bilmiyor. Anladığım kadarıyla bu program Apple Carplay sertifikasyonuna sahip değil zira sadece uygulama açıksa CarPlay'de görünüyor. Apple bu tür bir fonksiyonlara resmî izin vermemiş olabilir. Zira ODB fonksiyonlarını bu şekilde gösterme kesinlikle Apple için de ilginç bir fonksiyon. Öyle görünüyor ki henüz program gelişme aşamasında zamanla oturacak. Zamanla onaylanacağını düşünüyorum yine de. Programı telefonda her seferinde çalıştırma zorunluğu programın tıpkı Smartgate de olduğu gibi en büyük dezavantajı. Yani telefonu bağlar bağlamaz araca otomatik bağlantı ve takip başlaması gerekiyor. Bu da seyahat bilgilerinin eksiksiz kayıt edilebilmesini zorlaştırıyor. Bakalım nolacak.

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=3886]sudege[/MENTION] ve [MENTION=11510]bilalduzenli[/MENTION] arkadşlarım. Öncelikle telefonlarınızın marka modelini yazarmısınız ? Daha önce mirrorlink i kullandınız mı ve hareket halinde başka bir uygulama çalıştırdınız mı ?

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2 SAAT 10 dakikalık sürüş yaptık hiç kapanmadı. s7 edge android 7 nougat. 2015 superb prestij bolero ünite ile. usb kablo ile bağlantı yaptım. üniteden bağlantı şeklini mirrorlinke çevirdim. ilk önce android auto launcher olarak devreye giriyor ve açılıyor. onu kapatıp menü den mirrorlink simgesine tıklıyorum.

Çevrimdışı sudege

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Baysun;620159
[MENTION=3886]sudege[/MENTION] ve [MENTION=11510]bilalduzenli[/MENTION] arkadşlarım. Öncelikle telefonlarınızın marka modelini yazarmısınız ? Daha önce mirrorlink i kullandınız mı ve hareket halinde başka bir uygulama çalıştırdınız mı ?
tel.samsung note 5  normalde yalniz hareket halinde columbus un dvd sini aktif ettirdim

Çevrimdışı Baysun

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sudege;620177
tel.samsung note 5  normalde yalniz hareket halinde columbus un dvd sini aktif ettirdim

Hocam bence önce çözmen gereken mirrolink in hareket halinde de çalışması. Ondan sonra buda hareket halinde çalışır. Şuan forumda bunu çalıştırmanın yöntemini paylaşan bir arkadaş var ( hareket halinde ) bence önce ona bir göz at.

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;619021
Hayır Columbus wi-fi dağıtımı yapabiliyor araç içinde sim kartı olmasa bile. Türkiye'de sim kart takılabilen columbus satılmıyor malesef. Zaten wi-fi şart değil kabloyla bağlarsanız ve apple carplay, android auto bağlantısı kurarsanız yine çalışıyor, Bolero Amundsen farketmez.  Columbus'la kablosuz çalışma avantajı var sadece.

Sayın rumiexile,

Çarşamba günü teslim aldığım Superb'deki 9.2" Colombus'ta wlan özelliği yok. Kullanım kitapçığında detaylı olarak anlatılmış olmasına rağmen Menu - Ayarlar altında bu seçenek konulmamış.
Bugün satın aldığım bayii'de ilgili arkadaşla detaylı olarak kontrol ettik. Kodiaq'ta eski versiyon 8" Colombus'ta olduğunu söyledi ama son güncelleme ile yenilenen Superb Colombus'ta yok.
Unutulmuş olabilir mi ? Yoksa bilerek mi bu özelliği hariç tuttular. Anlamadım..

Çevrimdışı rumiexile

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: imotro;620242
Sayın rumiexile,

Çarşamba günü teslim aldığım Superb'deki 9.2" Colombus'ta wlan özelliği yok. Kullanım kitapçığında detaylı olarak anlatılmış olmasına rağmen Menu - Ayarlar altında bu seçenek konulmamış.
Bugün satın aldığım bayii'de ilgili arkadaşla detaylı olarak kontrol ettik. Kodiaq'ta eski versiyon 8" Colombus'ta olduğunu söyledi ama son güncelleme ile yenilenen Superb Colombus'ta yok.
Unutulmuş olabilir mi ? Yoksa bilerek mi bu özelliği hariç tuttular. Anlamadım..

Merhaba Türkiye paketlerinde wlan ve 4g olmayabiliyor. Ancak vcds ile karıştırmak lazım wifi modül muhtemelen adaptasyonla açılabiliyordur. Bende de hotspot özelliği yoktu vcds ile açtım 1/2016 üretim aracım.

Bu arada online servisleriniz çalışıyor mu bizi de bilgilendirir misiniz. Hayırlı olsun.
« Son Düzenleme: 23 Temmuz 2017, 12:30:13 Gönderen: rumiexile »

Çevrimdışı imotro

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rumiexile;620267
Merhaba Türkiye paketlerinde wlan ve 4g olmayabiliyor. Ancak vcds ile karıştırmak lazım wifi modül muhtemelen adaptasyonla açılabiliyordur. Bende de hotspot özelliği yoktu vcds ile açtım 1/2016 üretim aracım.

Bu arada online servisleriniz çalışıyor mu bizi de bilgilendirir misiniz. Hayırlı olsun.

Teşekkürler cevabınız için,
Bu hafta içinde hareket halindeki kısıtlamaları kaldırtacağım. Dolayısı ile wifi modül devreye girecek mi ?

Online servisler için nereye bakmam lazım ? Şu anda cihazın hiçbir internet bağlantısı yok....