škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Forumun genel işleyişi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı skodiaq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar forumda uzun süredir pasif, kısa süredir aktifim. Genel olarak diğer forumlar ile karşılaştırıldığında bazı eksikler gördüm, bunları yazacağım, katılıp katılmamak, düzenlemek size kalmış.

1- En büyük sorun sayfalardaki fotoğrafların dengesizliği mesela bu sayfada fotoğrafların boyutları farklı farklı, sayfaya girince çok dengesiz bir hal alıyor. Sitenin kendi fotoğraf sunucusu yok, olsa güzel olur fakat yeniden boyutlama olması gerekiyor. Yani yüksek boyutlu fotoğraflar sayfadan taşmamalı. Bu dengesizliği başka hiçbir forumda görmedim. Bu güzelim forumu oldukça ilkel görünmesine sebep oluyor.

2- Bildirim kısmının çalışma mantığını tam anlamadım. bazen bildirim görünmüyor, bazen görünüp bakamadan kayboluyor. Eski bildirime ulaşılamıyor zaten. Bildirim sisteminin gözden geçirilse yerinde olur.

3- Forumda karşılama sayfasında son açılan konular, son cevaplanan mesajların doğrudan görünmesi güzel olur. Bu sistem detailturkey de güzel çalışıyor mesela.

4- Sitenin kendine ait fotoğraf sunucusu olsa fotoğraf yükleme, takip etme, kalıcılığı daha kolay olur. Bu konuda focusclubtr güzel çalışıyor.

Konuları buradan tartışabiliriz. Ama fotoğraf boyut dengesizliğinin bence ciddi bir durum, o dengeziz sayfalar oldukça itici duruyor, müdahele edilmeli.

edit:
5-Aracım seçeneklerinde "kodiaq" eklenmemiş.
« Son Düzenleme: 02 Temmuz 2017, 12:21:24 Gönderen: skodiaq »

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
1. Belki eksiklik, belki duzensizlik. Ancak forumdaslarda yukleme yapiktan sonra acaba nasil gorunuyor diye az dikkat etseler sorun bir nebze asilacak.
2. Bazen gorunup gorunmemeyi tam anlamadim, ancak alintilama yapildiginda kisiye bildirim gidiyor. Ve aslinda ilgili ilgisiz bir sekilde alinti yapma hastaligida mevcut. Konuyu takip etsin arkadas, mesela sorunu var konu acmis, alinti yapmasalar verilen cevaplardan haberi bile yok cunku konuyu takip etmiyor.
3. Yeni konular ve son yorum yapilan konular en altta siralanmis durumda zaten. detailturkeyde sayfa basinda tek fark.
4. Birinci maddeyle birlikte ele alinmali.
5. Kodiak basligi aylardir mevcut zaten. Siz neyi kastetmistiniz.http://www.skodaturkey.com/forumdisplay.php?f=109

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Her zaman elestiriye, istek ve öneriye açığız; ancak eleştiride bulunmadan önce keşke eleştirileriniz haklı mı haksız mı diye bir kontrol etseydiniz. Belli ki bazı konularda emin de değilsiniz, önce özel mesajla bize sorsaydınız...

Forumda fotoların nasıl yüklenmesi gerektiği hususunda bir konu mevcut zaten, sanırım görmediniz, orada anlatıldığı şekilde yüklenirse hiçbir sorun olmuyor: http://www.skodaturkey.com/showthread.php?t=32245
Bu noktada yönetimle alakalı bir durum göremiyorum, eklenen her fotoyu boyutlandırmayla uğraşacak kadar boş vaktimiz yok açıkçası. Fotolar yüklenirken üyeler fotoğrafları doğru şekilde yüklemeli öncelikle.

Bildirimlerle ilgili bir sorun yok. Biri sizi alıntılarsa ya da sizden bahsederse size bildirim gelir. Geçmiş bildirimler için profilinizdeki "mentions" kısmına bakınız. Gözden geçirilecek bir durum göremiyorum.

Ana sayfada en altta "skodaturkey.com istatistikleri" kısmında mesaj yazılan son konular vb. bilgiler mevcut zaten. Yine sayfanın en üstünde "yeni mesajlar" kısmında son ziyaretinizden sonraki bütün mesajlar mevcut. Kısacası burada da bir sorun göremiyorum.

Dediğiniz gibi bir fotoğraf sunucumuz yok, yakın gelecekte böyle bir planımız da yok.

Kodiaq'ı araç seçeneklerine ekledim.

Açıklamalar yeterli olmuştur umarım.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı skodiaq

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Istek ve önerye açığız dediğiniz kadar geniş karınlı olsaydınız keşke, internet ortamında dünkü çocuk değilim, farklı forumlarda 11 yıla varan üyeligim var. İlk defa bir forumun istek öneri kısmına mesaj yazdım, hatta genel öneri yazılacak bir başlık bulamayınca başlık açarak yazdım.

Fotoğraf yüklemeyi gayet iyi biliyorum. Başka forumda sayfadan taşacak derecede büyük olan fotoğraf sayfa boyutuna scale edilir. Istenirse aynı sayfada fotoğraf büyür veya farklı sayfada açılır. Bunu sizin mekanizma yap(a)mıyor. Herkes bunu nizami şekilde bilmek zorunda değil, insanlar buradan birşeyler öğrenmeye, muhabbet etmeye geliyor. Fotoğraf gerekli olduğunda kişinin fotoğrafı yükleyebildiğine şükrediyoruz.

Bildirimde ana sayfada tek tıkla açılır sekme olsa güzel olur diye düşünüyorum.
Son mesajlar alttaymış, onu yeni gördüm.

Velhasıl söylediklerim öneri zaten, keyif sizin, mal sizin.