škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bolero Ekran Uzun Vadeli Sürüş Bilgilerinin Kendiliğinden Sıfırlanması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı blueshadow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Herkese merhaba,

2016 rapid spaceback aracımda uzun vadeli sürüş bilgilerim kendi kendine sıfırlandı. Bu daha öncede olmuştu yanlış bir tuşa bastığımı düşündüm o zaman. araç 5500 km' de. Neden sıfırlandığı hakkında bir bilgisi olan var mıdır?

Teşekkürler, İyi forumlar

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı dawn

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Belirli bir kurala göre sıfırlanıyormuş gibi gelmiyor bana. Çünkü bazen 1000 küsür km'de, bazen 5-6 bim km'de, bazen 30-40 saatte, bazen 60-70 saatte sıfırlanıyor. İlgili veriler kalıcı bir bellekte tutulmuyorsa hafif bir voltaj düşüklüğü silinmesine neden oluyor olabilir. Bir kaç kere olduktan sonra ilgilenmemeye başladım.

Çevrimdışı mojaverock

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Araç 2 - 3 gün kullanılmadığında sıfırlıyor olabilir mi ? Daha öncekilere dikkat etmedim ama sonuncusu öyle oldu .

Çevrimdışı mcbtr

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Normalde araçlarda, aracı 100 saat kullandıktan sonra bu veri sıfırlanıyor. Kalıcı bir bellekte tutuluyordur, aksi takdirde bu bellekler her açılıp kapanmada sıfırlanır. Bunun yanısıra biz 100 saatlik veriyi görsek de, muhtemelen servis için, sıfırlama öncesindeki veriler de bir yerlere kaydediliyordur.

Gelelim sizin durumunuza, problem yazılımsal gibi durmuyor (Tüm cihazlara aynı yazılım yükleniyor sonuçta). Boleronuzda bir problem olabilir. Bu durumda size doğru yakıt verisini de vermiyor olabilir bu yüzden. Tabi yazılım atılırken sorun olmuş da olabilir, yanlış yazılım yüklendi ise, sorun yazılımsal da olabilir.

Çevrimdışı blueshadow

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Cevaplar için teşekkürler,

bazı forumlarda da vw grubundaki çoğu araçta 99 saatte bir uzun vadeli verilerin sıfırlandığını okudum. durumun normal olduğunu söylüyorlar. ben yine de servise bu durumu bi danışacağım. ayrıca aracı ilk kullanımdan itibaren sürüş verilerini bu durumda görmem imkansız görünüyor.
Araç 2-3 gün kullanılmadığında sıfırlıyor olamaz (benim için) çünkü aracı hergün kullanıyorum, üstelik dün aracı kullanırken sıfırladı kendini.