škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Superb mi kodiaq mı almalıyım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı muathalit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar 2015 superb prestige 1.6 tdi dsg araca sahibim Aracım şuanda 90 bin km civarına ulaştı yenilemek istiyorum fakat kodiaq 1.4tsi prestige 4*4 aklımı çeldi kararsız kaldım sizce ne yapmalıyım?

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14894]muathalit[/MENTION]

2015 aracla 90.000km yaptiysaniz demekki cok yol yapiyorsunuz. Sirf yakit farkindan dolayi benzinli arac dusunmezdim ben olsam(2 kati yakar). Bunun disinda ikiside guzel araclar. Superb yol tutus ve yuksek hizlarda daha oturakli olur. Kodiaqin da arazidr artisi olur ama yuksek oldugu icin superb kadar yola oturmaz.

Ozetle yakit problem olmayacaksa ve icinizde birazda jipe bineyim istegi varsa kodiaq alinir. Ama araziyle isini yoksa superb iyidir. Yani mantik superb diyor. Kodiaq tamamen duygusal:)
« Son Düzenleme: 07 Mayıs 2017, 13:21:30 Gönderen: Ercan87 »

Çevrimdışı muathalit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Artık işim dolasıyla daha az yol yapıcam fakat tabii 1.4 tsi motoru hakkında bilgim yok artı kodiaq yeni bir araç olduğu için nedir nasıldır bir sıkıntı olur mu emin olamıyorum?

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14894]muathalit[/MENTION]

1.4 tsi motorla kodiaq mevcut aracinizdan daha performansli ve sessiz olacaktir. Tek handikapi dizele gore fazla yakmasi olur. Onun haricinde kodiaq yeni bi arac olmasina ragmen aslinda motor sanziman ve mqb platform daha oncede kullanilan kendini kanitlamis kompenentler. Kodiaqin aslinda sadece elbisesi yeni. Alt yapi bilindik. Oyuzden o konuda cok problem olacak bir durum yok diye dusunuyorum.

Çevrimdışı muathalit

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Şuan için yakın zamanda 7 koltuklu siyah panaromik prestige paket gelirse eğer almayı iaterim ama tarihler muamma işin açıkcası

Çevrimdışı EnginT

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Gecen ay 2004 model Superb 1.9 TDI Tiptronik Elegance'imi degistirme karari verdim. Full, 95.000'de ve hala temiz gorunen arabamda, son donemde, ozellikle hem motor, hem de donanimda sikinti yaratan konular ortaya cikmaya baslamisti (sarj dinamosu rulmani, kapi kilitleri, sun roof, su tahliye borulari, vs.). Zaten 2 gunde istedigim fiyata sattim...
Superb III mu, yoksa Kodiaq mi diye epey dusundum... Kodiaq 1.4 full 5 kisilik versiyonunu inceledim... Oncelikle bu arac icin 1.4 motorun kucuk oldugunu dusunuyorum. Ancak, Q7'ye yaklasan hacim ve donanimi ile fiyat mukayesesi yapinca, insan etkileniyor. Ancak, Turkiye'deki renk ve motor secenekleri su an sinirli ve simdi yazilsan en az Kasim'a kadar beklemen gerekiyor... Sonrasinda, uzun zamandir inceledigim Superb III'u denedim. Ancak, sonunda Style 1.6 TDI DSG donanimini aldim... Aslinda, bu donanimda da sinirli renk ve doseme secenekleri mevcut... Benim gibi, cok km yapmayan, devamli arac degistirmeyen biri icin iyi bir secenek olduguna inaniyorum. Cok memnun oldugumu da soyleyebilirim.
Neden Prestige paket almadigima gelince:
1. Prestige paketteki tum araclar Sun roof'lu... Sun Roof uzun donemde sikinti yaratiyor (bunu yasadim). Sun Rroof ic raylari ve su tahliye borulari, tavan-doseme arasinda sicaktan zamanla catliyor ve raylar kirilip ses yapiyor. Su tahliye borusu tozun camulasmasi ile tikaniyor... Burada sizan sular, tavan ic dosemesi ve arka camurluk icine birikiyor. Ben zaten sun roof'u belki yilda bir kullanmisimdir.
2. Prestige paket icindeki pek cok detayin devamli kullanim olanaginin benim icin sinirli oldugunu goruyorum: Deri döşeme, elektrikli bagaj kapağı, GPS, yorgunluk algilama, vs...
Yanimizda zaten iyi bir akilli telefon varsa, bluetooth ile her tur programla istedigin muzigi dinleme imkani mevcut... 2 yerine tek 64GB'lik SD kart (class 10) zaten yeterli...
Aracini yenileyecekler icin, herkesin kullanim zevki farkli olsa da, birkac kucuk tavsiyede bulunmaya calistim.
Tum Skodaseverlere saglikli, huzurlu surusler dilerim.
Engin Tunçay

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Benzinli araç düşünüyorsanız Superb'in benzinlisi de olabilir. Araç şehirler arası 5.5 civarı yakıyor sanırım.

Çevrimdışı kirmiziaraba

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Eğer 90 bin km yol yaptıysan çok fazla yol yapıyorsun demektir. İkiside çok güzel araçlar ama Superb ile daha çok rahat edersin. Hem yol tutuşu olsun hem konfor olsun sürüşü çok daha kaliteli hissettiriyor. Sırf bu yüzden Superb tercih etmeni öneririm.