škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

0 araç alimi hakkinda yardim

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
MERHABA ARKADAŞLAR 0 KM ENGELLİ ARACI OLARAK ARAÇ ALMAYI PLANLIYORUM EN ÖNEMLİ TERCİH SEBEBİ YAKIT VE KALİTELİ SÜRÜŞ.
EN YAKIN OLDUĞUM ARAÇLAR SIRALIYORUM.

FORD FOCUS 1,6 DİZEL style MANUEL

RENAULT MEGANE 1.5 DİZEL İCON

SKODA OCTAVİA style DİZEL MANUEL

HANDA CİVİC ELEGANCE 1.6 LPG OTOMATİK

SEBEBİ RENAULT TEST SÜRÜŞÜ İÇİN MESAJ ATTIM 5 DAKİKA SONRA ARADI
FORD 1 SAAT SONRA ,SKODA VE HONDA KAÇ GÜN OLDU DAHA ARAYACAK.
2 ÇOCUK VAR ORTA HALLİ GENİŞLİK YETER BENİM İÇİN ARACIN RUHU ÖNEMLİ BANA GÜVEN VERECEK SORUN ÇIKARMAYACAK VE DÖNÜP TEKRAR TEKRAR BAKACAĞIM SİZCE HANGİSİ NEDEN. ŞİMDİ Kİ ARACIM 2012 RENAULT CLİO 1.5 DİZEL EXTREME

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bu araçların hepsini almadan önce teker teker inceledim seçimim octavia style dsg oldu. Honda civic işçilik kötü ve benzinli olmasından eledim. Ford hem dar hem basık içinde klostrofobik bir hava var. Megane ciddi anlamda beğendim ama kalite ve duruş olarak Octavia daha çok beğendiğim için seçtim ve 18 bin km oldu yakıtı performansı konforu beni çok mrmnun etti.

Ayrıca test için randevu falan almadan direk bayiye gittim ve hemen test çıktım herhangi bir aksama yaşamadım o konuda da
« Son Düzenleme: 05 Mayıs 2017, 17:01:54 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Megane ya da Octavia diyorum. Octavia Megane'a göre bir tık daha iyidir genel olarak.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Mr.Mister;614997
Megane ya da Octavia diyorum. Octavia Megane'a göre bir tık daha iyidir genel olarak.

Octavia  da iyi olan nedir yani artisi  veya artıları

Çevrimdışı erharp32

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia yeni guncellendi yani diger modellere göre gorsel olarak en yeni ve modern görüntü octi de. Octi sinifinin en genişi. Malzeme kalitesi de digerlerinden kesinlikle eksik değil fazladir.

LG-D855 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavıcnc;615007
Octavia  da iyi olan nedir yani artisi  veya artıları

Bende araba alırken yakın zamanda focus ile Octavia arasında kalmıştım .focus çok dinamik çok sportif fakat iç mekan ferah değil gibi geldi bana ve Octavia gerçekten çok geniş çok ferah 1.6 TDI dsg style paket aldım çok memnunum hem yakıtı hem konforu .focus un açık ara önde konu süspansiyon Octavia da tek eksik veya tam anlamıyla beklentiyi karşılamayan süspansiyon dur.megana konusunda araç çok güzel görünüyor ama yine De malzeme kalitesi ya harbiden çok kötü yada kafamızda kı malzeme kalitesi kötü algısı kırılmadigı için öyle düşünüyoruz .

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
2016 Ford Focus 1.6 tdcı style sahibiyim.Aklınızda ki her şeyi sorabilirsiniz.Siz sormadan da ben bir kaç şey yazayım.Tabi civic ve megane hakkında hiç bir bilgim yok, octavia-focus olarak düşünün.Focus octavia göre oldukça dar(-),kalite hissiyatı olarak daha zayıf(-),motor olarak daha tutumlu(+),servis olarak daha ucuz(+),sürüş keyfi yol tutuş çok daha keyifli ve baya iyi yol tutuyor(+),donanım olarak zayıf(-).Aklıma ilk gelen artı ve eksiler böyle.

Babam ikinci el octavia almak istemediğinden sıfır km focus almıştı kendine.Tabi özel bir durumdan dolayıda uyguna almıştık.Şu an focusun kampanyalı liste fiyatı 98,500 müş.Yapacak yorum bulamadım.Octavia da 105.000 falandır.Çok garip şeyler :)

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;615023
2016 Ford Focus 1.6 tdcı style sahibiyim.Aklınızda ki her şeyi sorabilirsiniz.Siz sormadan da ben bir kaç şey yazayım.Tabi civic ve megane hakkında hiç bir bilgim yok, octavia-focus olarak düşünün.Focus octavia göre oldukça dar(-),kalite hissiyatı olarak daha zayıf(-),motor olarak daha tutumlu(+),servis olarak daha ucuz(+),sürüş keyfi yol tutuş çok daha keyifli ve baya iyi yol tutuyor(+),donanım olarak zayıf(-).Aklıma ilk gelen artı ve eksiler böyle.

Babam ikinci el octavia almak istemediğinden sıfır km focus almıştı kendine.Tabi özel bir durumdan dolayıda uyguna almıştık.Şu an focusun kampanyalı liste fiyatı 98,500 müş.Yapacak yorum bulamadım.Octavia da 105.000 falandır.Çok garip şeyler :)

Aslında  focus  aklımda  hiç olmayan bir araç ti ta ki eniştem dizel  manuel  2013
Elegance  yeni kasa  octavia yi ihtiyaçtan  satıp ford  alana  kadar octavi dan sonra ford
  kullanirken kendimi  hiç   kasmadigimi hissettim  sanki raydan gider gibi yada bana öyle  geldi araç tan indiğim de hiç yorulmadigimi  ve biraz daha binmek için bahane aradığı mi hissettim

Skoda octavia ise insana  kendisini  bir  lüks  bir araçta hissediyor hele birde metalik  topaz kahve  renk olan ama hala kararsizim sürüş keyfi  mi gösteriş mi 10 mayısta  hepsini art arda deneyeceğim  ona göre  karar  veririm. Inşallah  pişman  olmam.

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavıcnc;615050
Skoda octavia ise insana  kendisini  bir  lüks  bir araçta hissediyor hele birde metalik  topaz kahve  renk olan ama hala kararsizim sürüş keyfi  mi gösteriş mi 10 mayısta  hepsini art arda deneyeceğim  ona göre  karar  veririm. Inşallah  pişman  olmam.

Octavia sırf bagajı için bile alınabilecek bir araba, bagaja ne koysanız taşır.
Makyajlı kasa da önden baya hoşuma gitmeye başladı, showroma gidince ön cepheden iyice bakın. Ben olsam dizel alırdım.
« Son Düzenleme: 06 Mayıs 2017, 20:12:27 Gönderen: Mr.Mister »

Çevrimdışı keyifci

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;615023

Focus dizel motoru denemedim ama 1.6 TDI dsg Octavia dikkatli kullanılırsa (gaza basma vs anlamında ) çok alt seviyelerde yakıt değerleri elde etmek cok rahat.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: keyifci;615064
Focus dizel motoru denemedim ama 1.6 TDI dsg Octavia dikkatli kullanılırsa (gaza basma vs anlamında ) çok alt seviyelerde yakıt değerleri elde etmek cok rahat.

Kendi arabam 110hp tdı dsg golf7 evin diğer aracıda focus olunca aradaki farkı çok rahat gözlemleyebiliyorum.Her anlamda TDCI daha ekonomik.Yüksek süratli otoban sürüşleri olsun şehir içi olsun tdcı şaşırtıyor.Bende beklemiyordum.100kmde yarım litreye yakın fark ediyor.

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;615080
Kendi arabam 110hp tdı dsg golf7 evin diğer aracıda focus olunca aradaki farkı çok rahat gözlemleyebiliyorum.Her anlamda TDCI daha ekonomik.Yüksek süratli otoban sürüşleri olsun şehir içi olsun tdcı şaşırtıyor.Bende beklemiyordum.100kmde yarım litreye yakın fark ediyor.

golf 7 dsg mi yoksa manuel mi

Çevrimdışı FabiaElegance

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavıcnc;614977
MERHABA ARKADAŞLAR 0 KM ENGELLİ ARACI OLARAK ARAÇ ALMAYI PLANLIYORUM EN ÖNEMLİ TERCİH SEBEBİ YAKIT VE KALİTELİ SÜRÜŞ.

2 ÇOCUK VAR ORTA HALLİ GENİŞLİK YETER BENİM İÇİN ARACIN RUHU ÖNEMLİ BANA GÜVEN VERECEK SORUN ÇIKARMAYACAK VE DÖNÜP TEKRAR TEKRAR BAKACAĞIM SİZCE HANGİSİ NEDEN. ŞİMDİ Kİ ARACIM 2012 RENAULT CLİO 1.5 DİZEL EXTREME

Skoda test drive olayında cidden uyuz And oto'dan test drive randevusu almıştım. 15 dk gecikmeli gittim; geç kalmışsınız ama vs. trip atıyolar... Satış kısmını geçersek Octavia sizi memnun edecektir; Bu araçlar arasından Megane da güzel, karar sizin.

Çevrimdışı adnanh

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mavıcnc;614977

Merhaba,
Şu an bende Octavia 1.2 TSI var. Arkadaşımın Octavia 1.6 TDI var. Arkadaşımın aracını uzun yolda kullanıp beğendiğim için 1.2 TSI aldım. Daha sonra iş için Elazığa gittim. 1 hafta kiralık ford focus 1.6 kullandım. Yakın zamanda da çalıştığım şirket araçları yeniledi ve yeni megan 1.5 sedan geldi. Geçen hafta uzun ve bozuk yolda megan'ı test etme şansım oldu.
Görüşüm:
Motor performansı olarak kesinlikle ford ve megan derim. Kullanım keyfi bana ford daha iyi geldi.
Bozuk yolda da meganı çok kullandım. Kesinlikle octavia'ya göre daha konforlu.
İç tasarım olarak octavia güzel.

Size tavsiyem 4 arabayı da kiralayıp kendinizin test etmesi. Yorumlara göre alım kararı vermeyin (ki ben 1.2 TSI için öyle yaptım ve memnun değilim)

Çevrimdışı mavıcnc

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: adnanh;615143
Merhaba,
Şu an bende Octavia 1.2 TSI var. Arkadaşımın Octavia 1.6 TDI var. Arkadaşımın aracını uzun yolda kullanıp beğendiğim için 1.2 TSI aldım. Daha sonra iş için Elazığa gittim. 1 hafta kiralık ford focus 1.6 kullandım. Yakın zamanda da çalıştığım şirket araçları yeniledi ve yeni megan 1.5 sedan geldi. Geçen hafta uzun ve bozuk yolda megan'ı test etme şansım oldu.
Görüşüm:
Motor performansı olarak kesinlikle ford ve megan derim. Kullanım keyfi bana ford daha iyi geldi.
Bozuk yolda da meganı çok kullandım. Kesinlikle octavia'ya göre daha konforlu.
İç tasarım olarak octavia güzel.

Size tavsiyem 4 arabayı da kiralayıp kendinizin test etmesi. Yorumlara göre alım kararı vermeyin (ki ben 1.2 TSI için öyle yaptım ve memnun değilim)

Memnun olmadığınız konu yada konular nelerdir yakıt çekiş mi neler yazabilirseniz sevinirim. Sebebi alacağım araç dizel olacağı için objektif karşılaştırmak isterim. Teşekkürler