škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Çocuk Oto Koltuğu Seçimi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Oğlum 6.5 fakat biraz iri bir bebek, 9.8 kg şuan için,  boyu da 70 cm, 9-18 ler çocuğum rahat olmaz düşüncesi ile uzak  duruyorum. 9-25 ve 9-36 sanki daha iyi olacakmış gibi geldi.

Şuan için almayı düşündüğüm 3 model var ve size sormak istedim.

Grup 1/2/3 (9-36 kg) Lorelli Titan Sps İsofix Oto Koltuğu
http://www.lorelli.eu/t...oto-koltugu-1007102.html
 1000 TL fiyatlı

Heyner Capsula Multi Aero 9-36kg Oto Koltuğu
http://www.heynergerman...9-36-kg-oto-koltugu.html
 760 TL fiyatlı

Casual Kudofix 9 - 36 kg (2017 Collection)
http://www.casual.com.tr/kudofix.html
 920-1000 TL fiyatlı

Önerilerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hocam merhaba. Benim de 6.5 kg kızım var. Bakıyorum ben de yavaştan. Bu üç model arasında Heyner iyi bence. Ürünler ikinci el değilse link paylaşabilir misiniz?

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Açıkcası dün gece epey bir aratırma yaptım.

Heyner çinde üretiliyormuş.

Onun yerine recaro markasını gündeme aldım.

Yukardaki 3 modelinde sağlıklı ve güvenli olmadığını öğrendim.

Benim oğlum 6 aylık ve 10 kg,70 cm de boyu var, iri bir bebek. Çocukları iri olan bir kaç arkadaş da maxi cosi'ye çocuklarını oturttuklarını ve zar zor sığdıklarını yazmış.

Bu sebeple 9-36 ya yöneldim. Ama yanlış yapıyorsam lütfen uyarın.

Şuan gündemim de olan koltuklar ise

- Cybex aura fix
- Recaro Young Sport
- Recaro Monza Nova

En çok aklıma takılan ise cybex ve recaro monza novada olan güvenlik barının oğlumu sıkıp sıkmayacağı?
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 11:52:47 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: NafirKeyh;614690
Yukardaki 3 modelinde sağlıklı ve güvenli olmadığını öğrendim.

Benim oğlum 6 aylık ve 10 kg,70 cm de boyu var, iri bir bebek. Çocukları  iri olan bir kaç arkadaş da maxi cosi'ye çocuklarını oturttuklarını ve  zar zor sığdıklarını yazmış.  

Bu sebeple 9-36 ya yöneldim. Ama yanlış yapıyorsam lütfen uyarın.

Şuan gündemim de olan koltuklar ise

- Cybex aura fix
 - Recaro Young Sport
 - Recaro Monza Nova

En çok aklıma takılan ise cybex ve recaro monza novada olan güvenlik barının oğlumu sıkıp sıkmayacağı?

eğer oğlunuz oturmada sorun yaşamıyorsa recaro young sport iyidir. oğlum 6 yaşına geldi hala kullanıyoruz.
dezavantajı çok az yatıyor. yan korumaları çok iyi hala uyuduğunda kafasını oralara yaslıyor.
muhakkak deneyin ona göre alın.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı khalil

• Kahraman Üye
  • KAMIQ
    • Profili Görüntüle
https://www.e-bebek.com/baby-plus-master-isofix-oto-koltugu-p-byp-m-s/

Merhaba arkadaşlar. Konuya bende vakıfım. Bu koltuk nasıldır sizce? Fiyatı da uygun gibi. Alınır mı yani?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben paraya kıyıp Cybex alacağım sanırım, Recaro'da fena değilmiş.

ADAC testlerinden sonra kafam iyice karıştı :)

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;615307
eğer oğlunuz oturmada sorun yaşamıyorsa recaro young sport iyidir. oğlum 6 yaşına geldi hala kullanıyoruz.
dezavantajı çok az yatıyor. yan korumaları çok iyi hala uyuduğunda kafasını oralara yaslıyor.
muhakkak deneyin ona göre alın.
Siz çocuğunuza ne zaman aldiniz acaba? Dedigim gibi oglum 6.5 aylik ve recaro young sportun uzun olabileceginden ve cocuguma buyuk.geleceginden supeleniyorum.

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: NafirKeyh;615379
Siz çocuğunuza ne zaman aldiniz acaba? Dedigim gibi oglum 6.5 aylik ve recaro young sportun uzun olabileceginden ve cocuguma buyuk.geleceginden supeleniyorum.

PLK-L01 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sanırım 1 yaşındayken almıştım. Ancak yaştan ziyade kilo baz alındığından ve bu koltuk 9-36kg olduğu için sizin oğlunuza uygun olabilir. Daha küçük birşey alsanız bu sefer de 6 ay sonra yine bunu almak zorunda kalacaksınız. Eğer bebek arabasının araca bağlanan bir puseti vs varsa bi kaç ay daha idare edip buna geçin derim. Ben acele edip chicco 0-13kg'lık bi koltuk aldım 1 yaşına gelince küçük geldi bir de recaro almak zorunda kaldım.

Çevrimdışı SAHLVCV

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende 10 yaşındaki kızım için uzun yıllar çocuk koltuğu kullanmış birisi olarak başlığa katılayım.

Ben yıllar önce sanırım 350 TL gibi bir fiyata, Cybex Solution X-Fix koltuk almıştım. Bu koltuğu seçmemdeki tek sebep, firmanın internet sitesinde çocuk koltuğuyla yapılan kaza testlerindeki videolardı. Adamlar yaptıkları ürünü sadece üretip piyasaya sürmekle kalmıyor, aynı zamanda Euro-Ncap gibi kaza testlerine tâbi tutuyorlardı.

Çok şükür kullandığım dönemde herhangi bir kazamız olmadı. Ama kızım bu koltukta uzun süre seyahat etti ve hiç rahatsızlık duymadı.

Ayrıca koltuğun ergonomik bir yapısı ve rahatlıkla makinada yıkanabilen kılıfları da mevcuttu.

Ben o dönemde yaptığım uzun araştırmalarda en iyi 2 marka olarak Britax Römer ve Cybex'i görmüştüm. Britax Alman, Cybex ABD malı.

Ben Cybex öneriyorum.

Çevrimdışı night

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende uzun araştırmalar sonucunda maxi-cosi tobi aldım kızım henüz 6 aylık ve 9 kilo, aldığım koltuk 9-18 4 yaşına kadar diyo ancak o kadar kullanabilirmiyiz bilmiyorum, koltuk alırken adac testlerine mutlaka bakın tavsiyemdir youtube dan videoları izleyince en değerli varlıklarınızı kalitesiz güvensiz koltuklara emanet edemeyeceğinizi anlıyorsunuz.
Büyük koltuk almak tercih meselesidir ancak benim mantığım şudur, çocuklar sürekli gelişim içinde ve vücut ölçüleri değişiyor 9-36 koltuklar 9 ayla 12 yaş arasına hitap ediyor, bu kadar geniş bi aralıkta ne derece emniyetli olur bilemiyorum, büyüdüğü zaman bir koltuk daha alırız napalım :)

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
-Biz recaro optiafix 9-18kg kullanıyoruz. Taş gibi koltuk. Çok memnunuz.
https://www.e-bebek.com/recaro-optiafix-9-18-kg-oto-koltugu-p-rec-61372150966/?OM.zn=SpecialOffer-53-w61&OM.zpc=REC-61372150966&utm_campaign=VisilabsProductDetailLastViewedSingle

cybex aura fix ve recaro monza nova  modelleri isofix bağlantılı ama çocuk için 5 nokta bağlantılı emniyet kemeri yok. çocuğu koltuğun önündeki aparatla sabitliyorsunuz. Bu aparat çok kaba olduğu için çocuğun hareket alanını oldukça kısıtlıyor. Emin olun çocuğun koltukta rahat etmesi her şeyden önemli. En sağlam koltuğu da alsanız çocuk oturmadıktan sonra hiç bir anlamı yok. Ayrıca 5 nokta emniyet kemeri kadar güvenli olduğunu da düşünmüyorum. Özellikle çocuğunuz küçükse.

Recaro young sport ta ise isofix bağlantı yok. koltuğu arka kısmından aracınızın emniyet kemeri ile sabitliyorsunuz. Çocuğu da 5 nokta emniyet kemeri ile bağlıyorsunuz. Buraya kadar çok sıkıntı yok. Sadece isofix bağlantının pratikliği ve esnemezlik özelliklerinden mahrum kalmanız dışında:).  Asıl problem çocuğunuz 18 kg ı geçtiğinde artık 5 nokta emniyet kemerini iptal edip, koltuğun iç pedlerini söküp 18-36kg a dönüştürme vakti geldiğinde başlıyor. Artık çocuk koltuğunu arkadan bağladığınız kemeri söküyorsunuz. Koltuğu araca sabitleyen bir aparat kalmıyor. çocuğu koltuğa oturttuktan sonra aracın emniyet kemerini çocuğun önünden bir yetişkin gibi bağlıyorsunuz. Ani bir frende veya Allah korusun kaza durumunda koltukta çocukla beraber hareket ediyor.

9-36kg Çocuk koltuğu alacaksanız bilin ki bir şeylerden feragat edeceksiniz. 9-36kg koltuk 9-18kg ın sağladığı tüm özellikleri sağlasaydı zaten 9-18 kg diye bir koltuk grubu olmazdı sanırım.

Kişisel tavsiyem hangi modeli alırsanız alın  isofix bağlantılı olmasınına dikkat edin. Canlısını görmeden internetten ürün almayın. Gidip mağazada gözünüzle koltuğu görün. Mağazalarda çocuk koltuğunu denemek için otomobil koltukları oluyor. İlgilendiğiniz modeli orada koltuğa bağlatın. Kuvvetlice sağa sola öne arkaya sallamaya çalışın. Yeteri kadar sağlam sabitleniyor mu görün. İsofix ve kemer bağlantılının farkını en iyi bu şekilde görürsünüz. Ve son olarakta çocuğunuzu içine oturtup deneyin. İçinde rahat görünüyor mu, vücuduna uygun mu vs.

Öğrencilik dönemim de bir süre e-bebekte çalışmıştım. Bu yüzden bildiklerimi aktarmak istedim :) Umarım faydası olur. Birde ben koltuğu e-bebekten aldım ama baktım ki e-bebek benim çalıştığım zamandan çok farklı. eskiden müşteriye çok önem verilirdi ve çok bilgili satışçıları olurdu. Şimdikilerin dediğine pek inanmayın (pek bilgili değiller) gözünüz açık olsun derim :)

Kazasız belasız sürüşler dilerim.

Çevrimdışı NafirKeyh

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Tecrübelerinizi paylaştığınız için çok teşekkürler.

Şuan artkık almak üzereyim, karar vermemle beraber sipariş de vericem. Şu ikisi arasındayım.

Britax Römer King 2 9-18
Recaro Young Sport 9-36

Sizce son karar ne olur?

Çevrimdışı Ercan87

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
@NafırKeyh

Ikisi arasindaysaniz  recaro alinabilir. Ikiside kemer baglantili ve ikiside iyi markalar. Recaro 36 kiloya kadar kullaniliyor olusuyla bi adim onde.

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de  [MENTION=15294]Ercan87[/MENTION] beye katılıyorum. En önemli şeylerden biri isofix. Daha sonra güvenlik ve ergonomi. Çocuğun hareket edecek alanı ve terlememesi önemli. Recaro Young Sport modelinde kafalığı kaldırınca sırt kısmı boşta kalıyor gibi geldi bana ve isofix yok. Casual markaya da bakmanızı tavsiye ederim.
Ülkemizde sitelerde pek yorum yok, ancak yurtdışında önem veriyorlar bu konulara. Amazon'dan yorumlara bakmanızı da öneririm. Ve yerinde gidip bakmak, kalınlık kumaş bağlantı vs şeylere dikkat etmek gerek.
« Son Düzenleme: 10 Mayıs 2017, 23:14:20 Gönderen: Bilgic »