škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia 2 ilk ağır bakım

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Kürşad

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Merhaba arkadaşlar,

Araç sıfırından beri bende. 2011 model (Ambiente) ve 50 bin Km. Trigger seti, balatalar vs değişmeli artık dedim ve yaklaşık iki hafta önce Pendik Lider Oto'da (Musa Usta) fabişin ilk ağır bakımını yaptırdım. Ne zamandır forumda vs görüyordum Musa Usta'nın methini, hakikaten muhabbetşinas birisiymiş. Detaylı olarak araca baktı ve gerekli olmayan işlemleri yapmadı. Detaylar aşağıda. Lütfen yorum yapın. :)

- Trigger setini ve devirdaim su pompasını değiştirdi.
- Balatalar 10 bin Km daha gider dedi. Arka frenlerin ayarını yapıp balata spreyi sıktı.
- Geçen bakım yakıt filtresi değiştirmiştim. Yine de söktü, kontrol etti. Kullanmaya devam...
- Takoz, salıncak burçları vs gibi parçaları kontrol etti, değiştirmedi.

Yapılan işlemler detay:
1. Yağ (Castrol Magnatec 5w30) ..... 100 TL
2. Yağ filtresi (Mann) ..... 20 TL
3. Hava filtresi (Mann) ..... 45 TL
4. Polen filtresi (Mann) ..... 35 TL
5. Buji (4 adet Bosch) ..... 60 TL
6. Antifiriz kırmızı (2 x 1,5 lt) ..... 50 TL
7. Trigger seti (Gates) ..... 350 TL
8. V kayışı (Gates) ..... 30 TL
9. Devirdaim pompası ..... 150 TL
10. Balata spreyi ..... 10 TL
11. İşçilik toplam ..... 200 TL
------------- Toplam ..... 1050 TL

Bunlar dışında can sıkıcı harici bir detay. Rot ihtiyacım vardı. Garage 54 diye bir yere götürdü Musa Usta. Hafif sağ lastikten sağa çeken aracım artık iki lastikten birden çekiyor ve direksiyon çok hafif sağa düştü. Otobanda fark ettim. Burada bir rotçuda düzelttiricem ilk fırsatta.

İşlemler ve fiyatlar için yorum yazmayı ihmal etmeyin. :ok:

Teşekkürler.

Çevrimdışı ZaHiR

• No! Gıybet
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
    • @pump_upp - best crypto pumps on telegram !
50 bin de değilde 90 bin civarı hatta daha ileri bir km'de triggerin  değişmesi gerekir diye biliyordum.

Diğer normal bakım fiyatları uygun.  Yaklaşık bir ay kadar önce 30 bin bakımı için; Yağ 4lt (Mobil 5/30) , "Mann" marka yağ, hava  ve polen ile antifiriz de dahil işçilikle 260 lira verdim.
« Son Düzenleme: 09 Mayıs 2017, 01:51:56 Gönderen: ZaHiR »

Çevrimdışı radnuf

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
triger seti 350 derken galiba sadece v kayışından bahsediyorsunuz.. benimde triger bakımı geldi ama yaptırmaya yanaşamıyorum.. 1200 Tl masraf çıkartıyorlar.

Çevrimdışı ebay

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
2010 octavia mpi sahibiyiz, 2 yil once arac 50.000'deydi ve 5 yil dolmustu arastirdik servise sorduk ve yetkili servisin kayia koparsa 7-8 Bin Tl masrafiniz olur demesiyle degistirmis olduk ancak cikan kayista herhangi bir problem yoktu piril pirildi.Değiştirdiginiz fiyatlar makul gibi gule gule kullanin.

Çevrimdışı hunter

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ustamdan alinti:servislerin 5 yil demesinin sebebi, o zaman zarfinda kopan bir triger kayisi bile olsa guvenlik amacli setleri 5 yilda degistiriyorlar. Yani 5 yilini doldurmus 100bin de bir aracta triger kayisi kopmussa sureyi 5 yilla sinirliyorlar.