škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Araç içi ses seviyesi testi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı geocy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar merhaba, daha önce dizel araç kullanmış birisi olarak bu aracın yalıtımının berbat olduğunu düşünenlerdenim. Motor sesi dışında herşey içerde. Asfalt zeminde giderken ses seviyelerini cep telefonunuza apple store veya android marketten desibel ölçer programı indirip belirli hızlardaki gürültü seviyesini paylaşabilir misiniz. Merak ediyorum herkeste aynı durum geçerli mi. Ben Decibel 10 diye bir program kurdum. 100 km hızla giderken araç içinde 78 desibelden aşağıya düşmedi ses seviyesi . Bu seviye bence yuksek, bununla ilgili bir Web sayfasında araçların belli hızlardaki gurultu seviye ölçümleri paylaşılmıştı. Octavia 63 civarı görünüyordu ama benim ölçümlerim böyle değil. Sizin ölçümlerinizi bekliyorum.

Çevrimdışı enoktakenokta

• Site Sorumlusu
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bir çok etken var da; en basitinden aynı yolda ve aynı lastikle yapılmamış testlerden sağlıklı bir sonuç elde edemezsiniz. Bu tarz testlerde tüm değişkenleri sabit tutmanız gerekir.
Hep bi F.D. kafasındaki kişi...

Çevrimdışı civilkaya

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bence o programa pek güvenmeyin derim. 78 dB ses çok ciddi bir gürültüdür. Gerçek bir ses ölçerle camlar açıkken ve trafikte ancak o ses seviyesine çıkarsınız. 63 dB mantıklı değer gibi görünüyor bence. Octavia standardında bir araç için yüksek olduğunu düşünmüyorum. Rüzgar sesi bilinen bir problem. Yol sesini de; lastik değiştirerek veya (sesi daha da azaltmak isterseniz)yalıtım operasyonuyla çözerek aracınızın keyfini çıkarabilirsiniz.

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
aşağıda kendi ölçüm yapan ve mercedesle kıyaslayan bir gönderi var.
onun altında da tüm araçların ses seviyeleri var.
bu yalıtım konuları yüzünden arabamdan da forumdan da soğudum artık. her gün bi yalıtım konusu açılıyor. yalıtımın nasıl olduğunu anlamak istiyorsanız corolla'ya binin arada. premiumları referans almayın lütfen.

https://forum.donanimhaber.com/yeni-skoda-octavia-ana-konu--66778227-780
http://www.auto-decibel-db.com/index.html

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Prem olmasina gerek yok,

2009 Opel.Insignia
2007 Astra H GTC
2008 Hyundai Fx Coupe
2013 Citroen DS 4

Bariz olarak octavia dan yalitim konusunda daha basarili olan araclar

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;614286
Prem olmasina gerek yok,

2009 Opel.Insignia
2007 Astra H GTC
2008 Hyundai Fx Coupe
2013 Citroen DS 4

Bariz olarak octavia dan yalitim konusunda daha basarili olan araclar

2008 Jetta da daha başarılı, hatta 2008 v50 de jetta'dan daha başarılı ama öyle şikayet edecek bi fark yok yani. Bindiğimiz araba skoda'nın c sınıfı sonuçta.

Verdiğiniz örneklerde astra hariç sınıf farkı var.

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Octavia daki yol gürültüsü abartılacak kadar yüksek değil.
Diğer forumdaki konu paylaşımı ve ölçümler bizzat bana ait.
Benim ölçümlerim dışında diğer forumda başka bir arkadaş da jetta ve octavia ses testi yapmış ve 1db gibi fark tespit etmiş.
Yüksek gürültü hisseden arkadaşlar, mutlaka aynı yolda, aynı lastik ve rüzgâr şartlarında aynı cihazla ölçüm yaparak
kıyaslama yapsınlar ve ona göre karar versinler ve isyan etsinler.
Merak eden olursa diğer forumdaki bilgileri bu foruma da yazarım ve ölçüm ekran görüntülerini paylaşırım.

Çevrimdışı geocy

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Levcho;614312
Octavia daki yol gürültüsü abartılacak kadar yüksek değil.
Diğer forumdaki konu paylaşımı ve ölçümler bizzat bana ait.
Benim ölçümlerim dışında diğer forumda başka bir arkadaş da jetta ve octavia ses testi yapmış ve 1db gibi fark tespit etmiş.
Yüksek gürültü hisseden arkadaşlar, mutlaka aynı yolda, aynı lastik ve rüzgâr şartlarında aynı cihazla ölçüm yaparak
kıyaslama yapsınlar ve ona göre karar versinler ve isyan etsinler.
Merak eden olursa diğer forumdaki bilgileri bu foruma da yazarım ve ölçüm ekran görüntülerini paylaşırım.

Ben premium araçlarla kıyaslama yapmak icin konuyu açmadım aslında sadece Octavia kullananların ölçümlerini merak ediyorum. Tabi aracın modeli de önemli dizel ile benzinli motor ses seviyesi farklıdır.
Bu bahsettiğiniz sitedeki ölçümlere göz attım daha önce. Zaten konuyu da bu nedenle açtım aslında, orada 64 desibel civarı gösteriyor ama ben bu değeri göremiyorum. Belki başka bir durum var ve bunu çözme yoluna gitmeliyim. lastiklerim michelin energy saver 16 jant ve aracım style 1.0 benzinli sunroof lu model. TEM otoyolu dahil şu ana kadar 78 db nin altında ölçüm yapmadım. Sunroof ta etkili olabilir bu konuda.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: geocy;614314
Ben premium araçlarla kıyaslama yapmak icin konuyu açmadım aslında sadece Octavia kullananların ölçümlerini merak ediyorum. Tabi aracın modeli de önemli dizel ile benzinli motor ses seviyesi farklıdır.
Bu bahsettiğiniz sitedeki ölçümlere göz attım daha önce. Zaten konuyu da bu nedenle açtım aslında, orada 64 desibel civarı gösteriyor ama ben bu değeri göremiyorum. Belki başka bir durum var ve bunu çözme yoluna gitmeliyim. lastiklerim michelin energy saver 16 jant ve aracım style 1.0 benzinli sunroof lu model. TEM otoyolu dahil şu ana kadar 78 db nin altında ölçüm yapmadım. Sunroof ta etkili olabilir bu konuda.
Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Başka bir değer ile kıyaslama yapılmaz ise objektif bir sonuç çıkmaz zaten, premium veya değil, bir şeyle karşılaştırma yapmak gerek.
Sizin cihaz kalibre edilmemiş olduğu için doğru değer göstermiyor olabilir. Ben benim telefonu profesyonel gürültü ölçü cihazı ile kalibre ettim ve ölçüm yaptım.
Michelin lastikleri efsaneleşmiş bir marka olmuş ancak aksine, benim arabada da bu lastikler var ve bu modeller aslinda gürültülü. Bir ay önce arkadaşın Yeti sindeki kışlık ts850 leri çıkarıp orjinal yazlık michelin leri taktik ve arada 2db kadar ses farki aldik, yazlık michelin daha gürültülü cıktı kışlık Continental den.
Siz içinizdeki kuruntuları silin atın bence. Arabanızı güle güle kullanın.
Bu konuda daha çok konuşur tartisabiliriz, ancak gerçekten anlamı olmaz. Sınıfındaki bazı arabalara göre octavia daha sesli olabilir, ama abartılacak bir durum yok ortada.