škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

süspansiyon sertliği!

sedatty · 49 · 13326

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

Aracımı geçen hafta teslim aldım.

Octavia (2016) 1.4 Tsi Style DSG 150 hp

Önceki aracım Renault Clio idi ve aynı çukur tümsek v.s. lerden gecerken bu kadar ses yapmıyordu.

Arkası bağımsız süspansiyon değil anladık ama önden "küüüüüüttt" diye ses gelecek kadar sert olması normal mi?

Servis biraz zaman verin falan dedi, sonra aynısını yazdım ama cevap yok!

Süspansiyonunuzdan memnun musunuz? :gaz:

Çevrimdışı Levcho

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Araç sıfır mı?
Aracınızın lastik havalarını kontrol etmenizde fayda var. Bir çok bayi, sıfır araçların lastik havasını ayarlamadan teslim ediyor. Fabrikasyon 39-40 oluyor arabaların lastik havaları. Siz 32-33 cıvarı ayarlamanız gerekiyor.

Çevrimdışı skaymaz

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Öncelikle hayırlı olsun aracınız Allah kaza bela vermesin. Lastik havalarını kontrol ediniz çünkü servis kontrol etmediği için genelde yüksek oluyor. 32 olarak ayarlayınız (bu değer araç boş ve şehir içi kullanımı içindir)

Çevrimdışı octavix

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben ilk sıfır aldığımda aynı duyguyu hissettim lastiklerde 40 basınç vardı :) 32 ye çekince dört dörtlük oldu.

Çevrimdışı 53AK53

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Merhaba, hangi forumda okuduğumu hatırlayamadım fakat araç vw golf mk7 kasa sıfır araçta aynı sorun yaşayan biri kendi ustasına götürmüş ve sıfır araçlara takılan takozlar varmış onların çıkaraılmamış olduğunu belirtmişti. Belki onun gibi bir sorun olabilir. Servise veya var ise ustanıza göstermenizde fayda var derim.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Cevaplarınız için teşekkürler...
lastik basınçlarını 32 ye getirdim. Ama hala devam ediyor. Bakalım, biraz daha takip edip servise giderim 1 ay içinde.

Bir de araç kapılarının içindeki uyarı lambası full donanım olmasına rağmen yanmıyor. Sadece reflektör! Enteresan... Kitapçıkta kapı açıldığında yanar ama bazı araçlarda sadece reflektör vardır yazıyor. En full ünde reflektör varsa yanan lamba hangisinde olacak?!

Servisten yarın sabaha randevu aldım bakalım.

Süspansiyon için amortisördeki takozu unutmuş olamayız, fark ederdik diyor, yarın göreceğiz.

Ama inşallah vardır ve unutmuşlardır da sökülür ve çözülür. Yoksa normal bu birşey yok diyecekler ve geçecekler...

Kapı içindeki uyarı lambası için de bakalım dedi.

Sonuçları sizle de paylaşırım. İnşallah müsbet bir sonuç alırız.
« Son Düzenleme: 13 Nisan 2017, 12:48:22 Gönderen: enoktakenokta »

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Kapı iç  uyarı lambaları 2016 modellerin belli bir ayından​ sonra reflektöre döndü. 2013 Octavia aracımda yanıyor mesela;)

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı bluebird64

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kapı içi lambalar 2017 modellerde de yanıyor, bizimle dalga geçiliyor gibi

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
üretilen araçlarda belirli standartlar yok bazı araçlarda kapıdaki reflektörler yanmıyor bazı araçlarda dönerken sis farları yanmıyor veya geri vitese takınca sağ ayna aşağıya inmiyor bazılarında ise tam tersi hepsi normal çalışıyor anlamadım bu durumdan bişey

Çevrimdışı vahitce

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Ben de aracımda aynı sorunu yaşadım. 3ay önce 1.6 TDİ style paket octavia aldım bir önceki aracıma göre özellikle sağ ön teker çukurda tümsekte ve çakıldan geçince lak luk diye ses yapıyordu. Servise gittim baktılar. Süspansiyonun serte dönük ve amartisörlerin sert olmasından dolayı normal dediler. 3 ayı geçmesine rağmen bu sese halen alışamadım.

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet servisten geldim.
8 e randevu verip 8.45 e kadar beklettiler..
Bi ukala geldi, daha önce skoda kullandınız mı aracaı biliyor musunuz? falan filan saçmaladı... süspansiyon tabii ki normal dedi!
kapı içi aydınlatma için "senin donanımında yok!" gibi bişey saçmaladı. Style da yoksa neyde var?!
onun suçu olmayabilir tabii ama yaklaşım ukalaca! Bir fırçalamadığı kaldı beni. biraz daha uzasa dalacaktım hırboya. Çıktım geldim.
Düşün karartmalı ayna ile ilgili soru soruyorum, senin araç karartmalı değil ki diyo!
Bu kadar bilmiyor arabayı yani!
Neyse, Avek e gitmeyeceğim herhalde bakım v.s. için...

Çevrimdışı Leca

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;613427
evet servisten geldim.
Bi ukala geldi, daha önce skoda kullandınız mı aracaı biliyor musunuz? falan filan saçmaladı... süspansiyon tabii ki normal dedi!
kapı içi aydınlatma için "senin donanımında yok!" gibi bişey saçmaladı. Style da yoksa neyde var?!
onun suçu olmayabilir tabii ama yaklaşım ukalaca! Bir fırçalamadığı kaldı beni. biraz daha uzasa dalacaktım hırboya. Çıktım geldim.
Düşün karartmalı ayna ile ilgili soru soruyorum, senin araç karartmalı değil ki diyo!

Benim yolum birkere avek e düştü. ( Servis güncellemesi için orası müsaitti mecburen gittim ) Gitmişken sürücü camı inerken ses yapıyordu onu göstereyim dedim; demez olaydım. Arabanın içini wd40 a bulamışlar. Heryer yağ içindeydi. Saatlerce temizlemekle uğraştım sağa sola bulaşan yağı :mad:

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;613427
evet servisten geldim.

araçta problem olduğunu düşünüyorsanız uygun bir vakitte buluşabiliriz 2016 octavia 1.6 tdi aracım var birde benim aracımda bakarız aynı mı değil mi diye

Çevrimdışı sedatty

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: By_Carizma;613464
araçta problem olduğunu düşünüyorsanız uygun bir vakitte buluşabiliriz 2016 octavia 1.6 tdi aracım var birde benim aracımda bakarız aynı mı değil mi diye

Çok teşekkür ederim. Zamanla alışacağız herhalde... Siz istanbul un neresindesiniz?

Çevrimdışı By_Carizma

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: sedatty;613606
Çok teşekkür ederim. Zamanla alışacağız herhalde... Siz istanbul un neresindesiniz?

küçükçekmece halkalı dayım :)