škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fabia Süspansiyon Rahatsızlığı

teachtr · 56 · 11026

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı teachtr

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] o parçayı değiştirmelerinin sebebi ön taraftan gelen seslerdi. Kasislerden geçerken veya rampa tırmanırken metal sesleri geliyordu ön taraftan.

Çevrimdışı Onur22

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı lastikler bende de var, hatta konu da açmıştım bununla ilgili 215/45/16 harika yol tutuşu ama sıfır konfor sunuyor. Bazı arkadaşlar süspansiyon iyi demiş hatta Bilgiç passatla karşılaştırmış ama babamın 2006 cliosu ile aynı çukura girdiğimde farkı çok net görüyorum. Aracımızın belki de tek kötü yanı bu konfor olayı, lastik değiştirmek bana çok mantıklı gelmedi acaba sizin lastikler de dunlop mu onu merak ettim ?

Çevrimdışı Bilgic

• Nová Fabia III Combi
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Onur22;613940
Aynı lastikler bende de var, hatta konu da açmıştım bununla ilgili 215/45/16 harika yol tutuşu ama sıfır konfor sunuyor. Bazı arkadaşlar süspansiyon iyi demiş hatta Bilgiç passatla karşılaştırmış ama babamın 2006 cliosu ile aynı çukura girdiğimde farkı çok net görüyorum. Aracımızın belki de tek kötü yanı bu konfor olayı, lastik değiştirmek bana çok mantıklı gelmedi acaba sizin lastikler de dunlop mu onu merak ettim ?

Benim Combi'de 15" lastik var. 16" verseler de almazdım, çünkü 16" 17" 18" Türkiye şartlarında bir ebat değil. Yollarımız çok bozuk, hatta kış sonrası berbat. Yamalı bohça gibi her yer. Mesela babama Spaceback aldığımızda 16" jantı istemiyoruz, bize 15" verin demiştik :D

Benim aracımda 185/60 R15 Kumho Ecowing var. İnanılmaz memnunum. Hatta arabamı teslim almadan o kadar olumsuz yorum okumuştum ki tüh vah filan demiştim. Ancak kullandığımda hiç bir sıkıntı görmedim. Üzerine yol tutuşu ve yakıt tüketimi de baya iyi.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Ben arabayı almak istediğim zaman 16" jant opsiyonlu modelleri ellerinde yoktu. Zaten ellerinde hazır araba da yoktu. Eğer 16" jant istersem 3-3.5 ay bekleyeceğimi söylemişlerdi. Ben de bir jant için bu kadar beklenmez dedim, gemiye yeni yüklenenlerden almıştım. İçimde 16" siyah jant ve siyah renk konsepti ile beyaz Fabia uktesi kalmıştı. Belirli bir zaman sonra buradaki ve başka yerlerdeki 16" jant konforu ve lastik ebat sorununu okuyunca iyi kide böyle olmuş dedim. Kış lastiğinin az ve tanesinin 400-500 TL arasında olmasına yanarsınız yoksa konfor anlamında zaten sert bir mizaca sahip olan arabanın daha da sertleştiğine mi yanarsanız bilemiyorum. Avrupa'daki yollar ile buradakiler karşılaştırılamaz. İşe gelip giderken her gün onlarca çukur, tümsek, kasis geçiyoruz. Çok dikkat etmeme rağmen içim acıyor geçerken. Konfor için ekstra ne yaptım derseniz anlatayım. Üzerinde dandik Nexenleri elden çıkardım. Henüz 2000 km yapmıştım. Kış lastiği Nokidan WRD4 aldım. arabanın sesi soluğu kesildi. Yaz için de geçen ay Continental Contipremium Contact5 (2017 Şubat üretimli) aldım. Önler 31 PSI, arkalar 30 PSI yaptım. Şu an çok memnunum. Sağ sütündan (emniyet kemerinin oradan) gelen tıkırtı sesi hariç herhangi bir şikayet çok şükür yok.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14176]adviser[/MENTION] o tıkırtı için internette satılan silikon spreyler var ondan sıkın geçiyor.

Çevrimdışı jackalcarlos_18

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=12472]teachtr[/MENTION] hocam Nexen lastik değil Fred Çakmaktaşın aracinda da ayni taş tekerlerden vardi ordan biliyorum. Ben kişlik Nokian wr d4 almistim, 3 ay kullandim 185/65/15, gectigimiz hafta yazlik Nexenlerime döndum. Allah seni inandirsin sandim ki lastikci unuttu degistirmeyi jant üzerinde gidiyorum indim baktim eksik varmi diye. Ben hayatimda boyle lastik musvettesi kullanmadim. Yipransin aninda cikaracam ve sana tavsiyem yeni lastik setin 185/60/15 olmasin 185/65/15 iyi bir lastik efsane konfor sagliyor. Fabianin ilk bindigimde bana da suspansiyonu biraz sert gelmisti ama sonra Nokianlari takinca lastikten oldgunu anladim Nokianlar uzerindeyken o sinifta en iyisi, Polo Allstar a da bindim hicbir farklari yok.

Alıntı yapılan: smtcglr;613956
[MENTION=14176]adviser[/MENTION] o tıkırtı için internette satılan silikon spreyler var ondan sıkın geçiyor.

Hocam marka model ismi biliyormusun?

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13909]jackalcarlos_18[/MENTION]
Erdinç ben bundan aldım http://urun.n11.com/ic-cephe/winkel-silikon-spreyi-P13924896

Kapı fitilleri içinde leoncu bi arkadaştan öğrendim fitilleri güzelce temizledikten sonra vazelin süreceğim. Havalar ısınsın diye bekliyorum.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=14289]smtcglr[/MENTION] tesekkurler hocam ben de gicirti bolgelerine uygulayacagim bundan.

Çevrimdışı smtcglr

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;614021
@smtcglr tesekkurler hocam ben de gicirti bolgelerine uygulayacagim bundan.

Şöyle bi tavsiyede bulunayım. bunu direk püskürtme iyice çalkaladıktan sonra hızlı yapıştırının soğutucusu var ya onun ince bi borusu oluyor (lolipop çubuğu gibi bişey) ondan bulabilirsen onunla yap. Öbür türlü her yere dağılıyor ve geldiği yer epey kaygan oluyor :D

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
NEXEN hakkaten berbat bir lastik. 90-100 ile bi dönemece girdim 1. şeritten 2. şerite kaydırdı arabayı daha hızlı girsem bariyere yapışmıştım.

Yazlık yada 4 mevsim ne lastik öneriliyor fabia da ? Kışlık nokianı geri taktırasım var o derece !! Hemen pat pat ABS devreye giriyor en ufak yokuş aşağı durmada bile bu şekilde.

Çevrimdışı adviser

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
[MENTION=13958]SinirliSürücü[/MENTION] aynı sorunu ben aracı ilk aldığımda hissetmiştim. Bir önceki sayfada hikayem var. şimdi Continental ContiPremium Conctact 5 ile mutlu mesutum. Yol tutuş çok fark etti. Özellikle frenlemesi bayağı hoşuma gidiyor. Tavsiye ederim.

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Contx3 5 gayet iyi lastik. Şamrelli eski model Lassa tak Nexenden iyi. Ben kişliklari taktirmayi dusundum ama lastige yazik 40 derecede fallafoş olur yapişir artik yere.

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: jackalcarlos_18;614773
Contx3 5 gayet iyi lastik. Şamrelli eski model Lassa tak Nexenden iyi. Ben kişliklari taktirmayi dusundum ama lastige yazik 40 derecede fallafoş olur yapişir artik yere.

Haklısın nokiana yazık olur valla. Fren yapıyorsun bariz çok geç duruyor. NEXENLER sıkıntı kaza yaptırır adama valla allah korusun.

Çevrimdışı Feyzun

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
16 jantta lastik ebadı değiştirdim, konfor %40 arttı denile bilir bu konuda fayda sağladığını söyleye bilirim yeni lastıkler 195 55 16

Çevrimdışı SinirliSürücü

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Beyler NEXEN lastik değil değil diyorduk ama idareten kullanıyorduk. Kullanmamak lazımmış çok az bir hızla araç durmadı kırmızı ışıklarda öndeki Ford Focusa arka tampondan vurdum. Allahtan 2 araçda yerinden oynadı ve çok hasar olmadı. NEXENLERi değiştirip nokian taksam yazın rezil olur yakıt tüketimi artar. Değiştirmezsemde sanırım ilerde çok daha büyük olaylara sebep vericek bu lastikler.

Kaza hasarı :

https://hizliresim.com/O0plJ5">https://i.hizliresim.com/O0plJ5.jpg">