škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Yeni Makyajlı Octavia Satışa başlandı

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Ali Emre Emiroğl

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;612484
Walla ben aracimi cok sevmeme ragmen yol tutusundan hic memnun degilim. Liftback olmasi ve torsiyon cubugun etkisiyle maalesef bana yetmiyor. Ha oyle surekli sert kullanan biri de degilim ama yeri gelip sikistirdigimda benim limitlerimin aracininkini astigini hissediyorum. Diger hic bir aracimda bu hissi yasamamaistim.

Diger konu malum dikiz aynalari tarafindan gelen ruzgar sesi.

Son olarak da camlarin inceligi ve yan camlarin destek tirnaklarinin az olmasi. Bu nedenle de camlar yarim acikken en ufak sarsintida kapi icinde lakir lakur oynayarak kalitesiz bir hava yaratmasi.

Bunlar gercekten duzeldi mi??? Ancak uzun sureli kullanimda belli olur. Cunku A7 yi ilk aldigimda bana ne ruzgar sesi geliodu, ne de yol tutusun negatifligi. Kullandikca, zaman gectikce anlasiliyor bu durumlar.

Çok yerinde tespitler. Tebrik ederim.

Çevrimdışı mahony

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: infragreen;612829
Merhaba arkadaşlar,

Eski Fabia (2011) kullanıcısıyım. Yeni Octavia makyajlı kasa 1.6 TDI DSG Style paket alarak aranıza tekrar katıldım. Bugün akşama doğru aracımı kısmetse teslim alacağım.:gaz:
Aracınız hayırlı olsun. Sakıcası yoksa, aracınızda ekstra donanım var mı ve kaça malettiniz acaba?

Çevrimdışı bluevelvet

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;612645
Evet bu opsiyon var fiyatı 5.000 TL ;)

Diğer markaları bilmiyorum, araştırmadım ama, Vw grup araçlarda ( Skoda, Vw, Seat ) Türkiye paketleri yurtdışı paketlerinden daha dolu. Yani boşuna sinirleniyorsunuz :D
Ayni şeyi bende söylemeliyim. Çek Cumhuriyeti Skoda sitesinden donanimlara bakin. Bizdeki ayni isimdeki donanimlar daha dolu. Hatta active olan en boş donanım bir cok skoda modelinde getirilmiyor. Superbde ise çeklerde Prestige diye bir donanım yok, belki paket olarak vardır. Opsiyon olarak ise tr opsiyon listeleri oldukca zengin. En bos araca 20 25 tane opsiyon eklenebiliyor. Tabi bu durumda fiyatlar cok artiyor ve 2 3ay gibi bekleme süreleri oluyor.

GT-N7100 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
yurt dışındaki paketler konfor ve teknoloji olarak bizden daha boşlar bunu kimse görmüyor nedense herkez burda o olsa bu olsa hep teknolojik elzem olmayan şeyler. 3 sayfa okudum şu konuyu kimse neden diz hava yastığı yok ön çarpışma önleyicisi yok ön cam silecek ısıtma gibi güvenlik hususlu bir eleştri getirmemiş.

buda bizim yurt dışındaki insanlar gibi düşünmediğimiz ortada sadece gösteriş odaklıyız. ama onlar güvenlik odaklı en boş paketi bile güvenlik dolu ama arka cam manueldir

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;612661
Adaptif şasi olduğunda arkalar da bağımsız oluyor tabi?

Hayır olmuyor :)
YAŞASIN PEUGEOT-SKODA KARDEŞLİĞİ...

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ender_atakan;612929
yurt dışındaki paketler konfor ve teknoloji olarak bizden daha boşlar bunu kimse görmüyor nedense herkez burda o olsa bu olsa hep teknolojik elzem olmayan şeyler. 3 sayfa okudum şu konuyu kimse neden diz hava yastığı yok ön çarpışma önleyicisi yok ön cam silecek ısıtma gibi güvenlik hususlu bir eleştri getirmemiş.

buda bizim yurt dışındaki insanlar gibi düşünmediğimiz ortada sadece gösteriş odaklıyız. ama onlar güvenlik odaklı en boş paketi bile güvenlik dolu ama arka cam manueldir

Güvenlik ekipmanlarıda aynı :) Ön çarpışma önleyicisi istisna bir kaç ülke hariç bir çok ülkede opsiyonel. Isıtmalı ön cam suyu püskürtücüleri ise Octavia Style paketlerde standart mesela ;)

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;612937
Hayır olmuyor :)

Torsiyona talim mi gene :)

Çevrimdışı ender_atakan

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;612939
Güvenlik ekipmanlarıda aynı :) Ön çarpışma önleyicisi istisna bir kaç ülke hariç bir çok ülkede opsiyonel. Isıtmalı ön cam suyu püskürtücüleri ise Octavia Style paketlerde standart mesela ;)

ben baktığımda diz hava yastığı ve ısıtmalı silecek göremiyorum bunlar opsiyonel standart değil

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: ender_atakan;612951
ben baktığımda diz hava yastığı ve ısıtmalı silecek göremiyorum bunlar opsiyonel standart değil

diz havayastığı standart diye bir şey yazdığımı göremiyorum ben. Ama ısıtmalı silecek suyu püskürtücüleri Octavia Style paketlerde standart. Buyrun bu da teklif formu...

Alıntı yapılan: viperking;612944
Torsiyona talim mi gene :)

Araç bence torsiyona göre iyi yol tutuyor. Ankara' daysanız buyrun birlikte test sürüşüne çıkalım. Aracın limitleri bence çok iyi. Makyajsız kasanında öyleydi. Defalarca test ettik. Siz memnun olmadığınızı söylediniz saygı duyuyorum, çünkü bu tamamen beklenti meselesi.

Çevrimdışı viperking

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;612964
Araç bence torsiyona göre iyi yol tutuyor. Ankara' daysanız buyrun birlikte test sürüşüne çıkalım. Aracın limitleri bence çok iyi. Makyajsız kasanında öyleydi. Defalarca test ettik. Siz memnun olmadığınızı söylediniz saygı duyuyorum, çünkü bu tamamen beklenti meselesi.

Davet için teşekkürler ama maalesef Ankara'da değilim.

Yazdıklarım lütfen yanlış anlaşılmasın. Octavia A7 yi en çok savunanlardan biriyim. Bu fiyat aralığında en maliyet etkin arabadır. Severek de kullanıyorum. Ancak bu postda da belirttiğim gibi bazı negatif yönleri de yok değil.

Bunlar arasında benim en çok takıldığım konu torsiyon. Maalesef VAG grubu dahil birçok firma giderleri kısmak için bu tür kısıtlamalara gidiyor.

A7 nin yol tutuşu çok mu kötü ??? Hayır tabii ki de değil. Ancak bana güven vermiyor. Tabii bu tamamen alışma meselesi, çünkü A7 den önceki araçlarım:

1- Astra H GTC Trubo
2- Hyundai Fx Coupe
3- Insignia 1.6 Turbo

Hem daha sportif karakterli hem de daha alçak konumlu araçlar idi. Bunlardan sonra A7 nin özellikle hızlı virajlarda arkadan kopacakmış hissine bir türlü alışamadım. Allah'a şükür bugüne kadar hiç de kopmadı ama sürekli " Bak daha fazla zorlamayalım, arakayı bırakıcam yoksa :) " hissiyatı yaşatıyor.

Gelişen ve pazar payını artıran markadan en azından bu kasanın 2. neslinde bağımsız süspansiyon bekliyordum.

Çevrimdışı Swift

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: crash;612962
diz havayastığı standart diye bir şey yazdığımı göremiyorum ben. Ama ısıtmalı silecek suyu püskürtücüleri Octavia Style paketlerde standart. Buyrun bu da teklif formu...

6 Haziran 2015 üretimli Style donanım aracımda da ısıtmalı silecek suyu püskürtücüleri var. ETKA üzerinden dökümünü edindiğimde 9T1 opsiyon kodu ile görünüyor.

XDS de aynı şekilde var görünüyor. Firmalar ya ihmalden ya da belli sebeplerle her donanımı belirtmiyor sanırım.

Bayi ETKA üzerinden döküm alıp ne var ne yok hepsini gösterebilir.

Çevrimdışı crash

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: viperking;612967
Davet için teşekkürler ama maalesef Ankara'da değilim.

Yazdıklarım lütfen yanlış anlaşılmasın. Octavia A7 yi en çok savunanlardan biriyim. Bu fiyat aralığında en maliyet etkin arabadır. Severek de kullanıyorum. Ancak bu postda da belirttiğim gibi bazı negatif yönleri de yok değil.

Bunlar arasında benim en çok takıldığım konu torsiyon. Maalesef VAG grubu dahil birçok firma giderleri kısmak için bu tür kısıtlamalara gidiyor.

A7 nin yol tutuşu çok mu kötü ??? Hayır tabii ki de değil. Ancak bana güven vermiyor. Tabii bu tamamen alışma meselesi, çünkü A7 den önceki araçlarım:

1- Astra H GTC Trubo
2- Hyundai Fx Coupe
3- Insignia 1.6 Turbo

Hem daha sportif karakterli hem de daha alçak konumlu araçlar idi. Bunlardan sonra A7 nin özellikle hızlı virajlarda arkadan kopacakmış hissine bir türlü alışamadım. Allah'a şükür bugüne kadar hiç de kopmadı ama sürekli " Bak daha fazla zorlamayalım, arakayı bırakıcam yoksa :) " hissiyatı yaşatıyor.

Gelişen ve pazar payını artıran markadan en azından bu kasanın 2. neslinde bağımsız süspansiyon bekliyordum.

Daha önce kullandığınız araçların sürüş karakteri sert olan araçlar. Dolaysıyla yol tutuş açısından da gayet başarılılar. Sanırım bu nedenle Octavia' ya alışamadınız. Tabi farklı beklentilere hizmet eden araçlar bunlar. Octavia ailelere daha uygun, bagajı ve iç hacmi geniş, konforlu, güvenli bir otomobil. Yol tutuş öncelikli olan bir model değil. Size hak veriyorum :ok:

Alıntı yapılan: Swift;612968
6 Haziran 2015 üretimli Style donanım aracımda da ısıtmalı silecek suyu püskürtücüleri var. ETKA üzerinden dökümünü edindiğimde 9T1 opsiyon kodu ile görünüyor.

XDS de aynı şekilde var görünüyor. Firmalar ya ihmalden ya da belli sebeplerle her donanımı belirtmiyor sanırım.

Bayi ETKA üzerinden döküm alıp ne var ne yok hepsini gösterebilir.

Aynen öyle :ok:

Çevrimdışı Mr.Mister

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Skoda bu fiyat politikasıyla devam ederse, bu sene çok pazar payı kaybeder. Zaten satışları da düşmeye başladı; 2016 Mart ayına göre %50 azalma var bu sene.

Çevrimdışı Ozan SARAÇ

• RSS 99
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Ben çok araştırıp, Jetta ile kıyaslayıp, kesinlikle üstün olduğunu fark ettikten sonra almaya karar vermiştim. Ancak yeterli araştırmamışım ki arkaların bağımsız olmadığını öğrenememişim. Şayet bilseydim kesinlikle almazdım. Benim için bu aracın önemli tek sorunu bu. Hem yol tutuşuna hem de konfora olumsuz etkisi oluyor maalesef.

Çevrimdışı MaÇaHeL

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Ozan SARAÇ;613055
Ben çok araştırıp, Jetta ile kıyaslayıp, kesinlikle üstün olduğunu fark ettikten sonra almaya karar vermiştim. Ancak yeterli araştırmamışım ki arkaların bağımsız olmadığını öğrenememişim. Şayet bilseydim kesinlikle almazdım. Benim için bu aracın önemli tek sorunu bu. Hem yol tutuşuna hem de konfora olumsuz etkisi oluyor maalesef.

Hayırlı uğurlu olsun çok iyi etmişsin jetta almamakla, bunu eski bir jetta kullanıcısı olarak söylüyorum. Octavia torsiyon arka süspansiyon olup konfor bakımından bir tık kötü olsada kullanım ergonomisi bakımın çok çok üstün. 7 yıl jetta kullandım çevremde de bi çok passat var ve bu 4. yılı octavia anın ve bu aracı passat a değişmem. Emin ol jetta sahipleri octavia olmadığına daha çok hayıflanıyorlardır.