škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Temiz ve kaliteli ses sistemi önerisi?

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Şu an hemen düşünmüyorum ama ilk fırsatta halledeceğim.

Yani orjinal teybe dokunmadan, kapılardakiler componentle değişecek tabiki.Arka kapıyada komponent olabilir.Gizli bir subwoofer veya amfili subwoofer ufak boyutta olursa iyi olabilir.

Yani görünüşte belli olması ama orjinalinden subwoofer'lı otomobillerin ki bir sistem olsun istyorum.Temiz biz ses, ve güzel bir akustik olsun istiyorum.Görünürde hoparlör, amfi olmasa iyi olur.Olursa çok küçük olmalı, koltuk altına falan konabilmeli..

Çok kaliteli BOSE gibi markaların çıkma hoparlörleride olabilir..

Çok şey istedim biliyorum :D
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP
2007 Skoda Roomster 1.2 HTP
2011 Skoda Fabia II 1.2 HTP  
2012 Fiat Doblo Cargo maxi 1.3 Mjet
2015 Ford Courier Van 1.5 TDCI

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: lrfan;59402
Hımmmm  :)

Olmaz yok öyle bişey diyorsun yani abi :kiki:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Gökhan abi bence dobloya takdır ses sistemini hep onla geziyosun:++:

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: dgn;59414
Gökhan abi bence dobloya takdır ses sistemini hep onla geziyosun:++:

Oda doğru :hanz::hanz:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
AHmet abinin sistemi bence çok güzel onun gibi bir şey yapabilirsin romiye subwoofer ıda çok güzel yere gizlemişler tek sakat noktası ıslanmaması lazım bagajın bi aksilik olupta anfiyide daha ilginç bir yere gizlendi mi çok daha güzel olur..

Biz o kadar hoperlör değiştirdik anfisiz bence pek bir işe yaramıyor temizlik konusunda..

hakanerdogan

• Ziyaretçi
Bence abart. Bende bi işe dalarken malûm öğrencilik vaziyetlerine mukabil abartmıyım işimi görsün şeklinde giriyorum. Mesela arkaya 2 tane pioneer taktım, tamam hoş oldu ama keşke abartabilsem :D

Yada abartamıyorsam hiç başlamayayım diyorum artık bir işe.

Ben zamanını bekliyorum biraz param olsun komple ama komple her şeyi "harman kardon" olan parçaları (müzik çalar, anfi, hoparlör(hatta arabaya 10 hoparlör bile olabilir, 4 pandizot, 4 ön, 2 de arka kapılar))

ama yok biraz temiz kalite falan olsun dersen, yada dersem zaten 6 hoparlörle şu an Grundig CD çalarım(symphony) oldukça yeterli :D :D :D

biraz tuzluya çıkar ama o sistemi döşeyip Fabia gibi mini bir araçta şunu dinlemek....paha biçilemez olur kanımca, roomidede tabi :D yada hiç yapmamak...

http://video.google.com/videoplay?docid=6324408911753684371&ei=sus9S7iWIoS62wKmr5CtBQ&q=reincarnation+of+benjamin+breeg&hl=tr#

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bence arabada harman yerine bose daha iyi olur nede olsa mıtsubıshı nin sistemlerini vs o kuruyor genelde hi-fi üzerine işleri harman daha çok ev kullanıcıları gibi stand sistemleri üzerine

Ama bayağı pahalıye gelir anfiler bayağı tuzlu çünkü :D

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hakanerdogan;59452
Bence abart. Bende bi işe dalarken malûm öğrencilik vaziyetlerine mukabil abartmıyım işimi görsün şeklinde giriyorum. Mesela arkaya 2 tane pioneer taktım, tamam hoş oldu ama keşke abartabilsem :D

Yada abartamıyorsam hiç başlamayayım diyorum artık bir işe.

Ben zamanını bekliyorum biraz param olsun komple ama komple her şeyi "harman kardon" olan parçaları (müzik çalar, anfi, hoparlör(hatta arabaya 10 hoparlör bile olabilir, 4 pandizot, 4 ön, 2 de arka kapılar))

ama yok biraz temiz kalite falan olsun dersen, yada dersem zaten 6 hoparlörle şu an Grundig CD çalarım(symphony) oldukça yeterli :D :D :D

biraz tuzluya çıkar ama o sistemi döşeyip Fabia gibi mini bir araçta şunu dinlemek....paha biçilemez olur kanımca, roomidede tabi :D yada hiç yapmamak...

http://video.google.com/videoplay?docid=6324408911753684371&ei=sus9S7iWIoS62wKmr5CtBQ&q=reincarnation+of+benjamin+breeg&hl=tr#

Harman kardon yada BOSE, bulabilsem keşke :)

Zaten benim amacımda o şekilde kaliteli hoparlör alıp, altın kaplamalı jack , oksijensiz bakır kablolu tesisatı.Ama bazende düşünüyorda değer mi bu sınıftaki otomobil için..Ama dur kafama yattı BOSE işi..Bir bakınayım bakalım..:)
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bagaja şöyle bişeyde konabilir..

Yada şöyle ufak bişey..

Please wait
Image not available

Mercedes için

Please wait
Image not available

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı AhmetH

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
hiç  ellemeni tavsiye  etmem  zira   işin  sonunda  bişey  olduğu  yok  arabanın  orijinalliği gidiyor.

güzel  bir  sennheiser kulaklık alın  mp3 playerden on kat  daha  kaliteli  ses  duyarsınız  oda  yeter  :)

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: AhmetH;59505
hiç  ellemeni tavsiye  etmem  zira   işin  sonunda  bişey  olduğu  yok  arabanın  orijinalliği gidiyor.

güzel  bir  sennheiser kulaklık alın  mp3 playerden on kat  daha  kaliteli  ses  duyarsınız  oda  yeter  :)

Bende orjinalciyim zaten ama audinin orjinal BOSE hoparlörünü takarız :) Ses çıkışında ciddi fark olduğunu düşünüyorum.Şu BOSE'nin minicik masa üstü hoparlörüne ipod bağlamıştım.Çıkan sese kulaklarım inanmadı :)

Birde gizli subwoofer oluyor audi, merso vs.'de..O woofer'ı bende bir yere gizlersem dipten gelen bass'lar oldukça tatmin edeceğini düşünüyorum.Zaten  kapıdakilerinin aynı ölçüsünde hoparlör düşünüyorum.Ama markası BOSE, B&O, Magnat, Onkyo, Marantz, vs.. falan olmalı ..

Kulaklık var zaten KOSS marka..Ciddi iyi ses veriyor..:ok:
2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı mygokhan

• ŠKODA
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Audi'nin orjinal hoparlörlerini buldum..
Sanıyorum benim ön kapılara olur..59 dolarcık...BOSE hoparlörün kalitesi tartışılmaz..

Ve tabiiki BOSE :)

2004 Skoda Fabia 1.2 HTP

Çevrimdışı bugraGT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
iyi bir ana ünite şart

hatta component kaliteli ses için olmassa olmaz

2 takım comp kullanırsanız basslar kaybolur bu durumda woofer sart woofer için mono amfi tavsiye edilir bu iş uzuyo

bassları kaybetmemmek için benim gibide yapabilirsiniz önler comp. arkalar çok yollu

benim kullandıgım set pioneer 2920 ana ünite önler jbl component arkalar pioneer 92s oval 5 yollu    birde jbl 604 amfi

yapım aşamasında olan sistemim ise car pc çıkısına 7.1 usb ses kartı üzerinden suan elimdeki jbl 604 e amfiye ve mono amfiye baglantı

ihtiyacım olan bir mono amfi ve 30cm lik bir bass:)

ayrıca:
component hoparlörler amfisiiz kullanılmaz dedi aldıgım yer bana amfi satmak için sölemedi zaten elimde oldugunu biliyordu

nettede okudum ustalar amfisiz olmaz diyo teyp yanar diyen var hoparlör yanar diyen var

kullanıcıların bir kısmıda ben denedim birsey olmadı diyor

Çevrimdışı selchuk

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
LBL de olabilir.bose ve ikisi arasında tercih yapabilirsin
2010 SKODA SUPERB 2.0 TDI 170 HP CR DSG ELEGANCE SİYAH
2011 SKODA YETI EXPERIENCE 140 HP DSG GUMUS