škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Roomster 1.2 TSİ

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba

Cek cumhuriyetinde yasiyorum.
Bende 2012 model 1.2 TSİ roomster satin aldim, skoda yetkili saticisinda kullanilmis bir arabaymis. Bu nedenle 200.000 km yapmis.
Her 10.000 km de bakimlari yapilmis ve temiz kullanilmis.
Gayet rahat bir araba cok memnunum ve tavsiye ederim.

Eger parca arayan arkadaslar olursa yardimci olmaya calisirim. Burasi bir skoda ulkesi ve tonlarca yedek cikma parca bulunmakta :)

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Hoşgeldiniz. :)

200k iyi bir km 1.2 tsı için.İyi bakılmış belli.

zibidi gonzales

• Ziyaretçi

Çevrimdışı kadir_

• Kısa Bir Ara..
  • Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle

Çevrimdışı SKODAFABİA2

• Fabia Mareşali
  • Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Hoş geldiniz. Şimdi Çek Cumhuriyetinde olmayı ve arabamı ağzına kadar doldurmayı istedim ama nerdeee ... :)

Parça fiyatları ne durumda hocam?

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Hosbulduk arkadaslar, benim ilk arabam oldugu icin kullanma kilavuzunu bastan sona okudum. 1.2 kucuk motor oldugu soyleniyor ama saniyorumki TSI sayesinde hic cekis sorunu yasamiyorum. 4. vitesde iken egimli yollarda vites kucultmeden hiz yukseltebiliyorum.

Sizede kullanma kilavuzunda okudugum bir tavsiyede de bulunmak isterim. Yasadigim yer kislari ankara-erzurum gibi soguk biryer ve arabayi calistirinca en dogru olani beklemeden surmekmis, motor boylece rolantide beklemekten daha hizli isinirmis, bu sebeple motora daha az zarar verip daha az yakit yakarmis arac. Belki bunu hepimiz tam tersi bilirdik. Soguk gunlerde motoru isitmak icin rolantide 2-3 dakka beklerdik.

Parca fiyatlarini soran arkadas; arastirma yapmadim ama cok cuzzi fiyatlara bulabilecegimi dusunuyorum. Dedigim gibi skoda cenneti ve cikma parca miktari inanilmaz durumda.

Eger yedek parca yada cikma parca ihtiyaci olan arkadaslara yardimci olmak isterim.

Çevrimdışı Ertan59

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Alppiah;611435
Hosbulduk arkadaslar, benim ilk arabam oldugu icin kullanma kilavuzunu bastan sona okudum. 1.2 kucuk motor oldugu soyleniyor ama saniyorumki TSI sayesinde hic cekis sorunu yasamiyorum. 4. vitesde iken egimli yollarda vites kucultmeden hiz yukseltebiliyorum.

Sizede kullanma kilavuzunda okudugum bir tavsiyede de bulunmak isterim. Yasadigim yer kislari ankara-erzurum gibi soguk biryer ve arabayi calistirinca en dogru olani beklemeden surmekmis, motor boylece rolantide beklemekten daha hizli isinirmis, bu sebeple motora daha az zarar verip daha az yakit yakarmis arac. Belki bunu hepimiz tam tersi bilirdik. Soguk gunlerde motoru isitmak icin rolantide 2-3 dakka beklerdik.

Parca fiyatlarini soran arkadas; arastirma yapmadim ama cok cuzzi fiyatlara bulabilecegimi dusunuyorum. Dedigim gibi skoda cenneti ve cikma parca miktari inanilmaz durumda.

Eger yedek parca yada cikma parca ihtiyaci olan arkadaslara yardimci olmak isterim.

Merhaba benimde arkadaşım iş nedeniyle çek cumhuriyetine geliyor gittiği şehir hradec kralove yedek parça aksesuar bulabilirmi orda ?

Çevrimdışı Alppiah

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhaba, Hradec kralove, buyuk sehirler arasinda geciyor, kesinlikle yedek parca ve aksesuar bulur. Eger orjinal parcalar bakiyorsaniz, hradec kralove sehri skoda fabrikasina 1 saatlik uzaklikta (Mlada Boleslav).