škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Sileceklerin gürültülü çalışması

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Cihangir Emre

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Silecekler nedense diğer araçlarıma göre gürültülü çalışıyor. Silecek sesi içeriye fazlaca geliyor. Birde su fışkırtıp silecekle sildinmi silecek camdaki suyu sürücü yan camına fırlatıp sürücü yan camını kirletiyor.

Çevrimdışı icarus

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Cihangir Emre;610905
Silecekler nedense diğer araçlarıma göre gürültülü çalışıyor. Silecek sesi içeriye fazlaca geliyor. Birde su fışkırtıp silecekle sildinmi silecek camdaki suyu sürücü yan camına fırlatıp sürücü yan camını kirletiyor.

Bende dünkü yağmurda farkettim. Silecekler geri dönerken gıcırtı benzeri bir ses yaparak dönmeye başladı.Sanırım lastikleri değiştirmek lazım

Çevrimdışı Rache

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Malesef bu butun superb araclarinda olan bir sorun 2004 model superb de bile ayni sorun vardi

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim araçta da durum aynı, sanırım Skoda bunun üzerine fazla çalışmamış,  önceki B sınıfı Nissan aracımda bu tarz bir aşırı ses yoktu bunda mekanik çalışma sesi duyuluyor.

Çevrimdışı Blue Rapid

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Würth silecek suyuna katılan  sıvı sabunu var onu denemenizi tavsiye ederim.

Çevrimdışı özdil

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
benim silecekler son derece sessiz. bayılıyorum sessizliğine. kardeşimin leonda sona geldiğinde ses yapıyor. ilk gününden beri.

Çevrimdışı kaan

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Aracimi sifir aldim, 3. ayinda yagmurlu havalarda camda yag lekesi gibi iz birakmaya ve cok az ses yapmaya basladi. Superb in ustunde gelen silecekler cok kotu, internetten arastirdim BOSCH AEROTWIN i buldum. sileceksepeti.com dan satin aldim. ne ses ne iz hic bir sey yapmiyor kesinlikle servisteki silecekleri takmayin BOSCH AEROTWIN den baskasi yalan

Çevrimdışı trblsl

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Bir de silecek otomatikteyken aracı stop edince sileceklerden bir ses geliyor bazen cok hafif bir kiprasma oluyor yerine oturuyormus gibi yasayan var mi boyle bir sey?
« Son Düzenleme: 16 Mart 2017, 19:38:54 Gönderen: trblsl »

Çevrimdışı namre3kutuk

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trblsl;611042
Bir de silecek otomatikteyken aracı stop edince sileceklerden bir ses geliyor bazen cok hafif bir kiprasma oluyor yerine oturuyormus gibi yasayan var mi boyle bir sey?

Silecekleri aşağıya alıyor, eğer yıkama vs. sebebiyle sileceği kaldırmak isterseniz, kontağı kapattıktan hemen sonra silecek kolunu bir kez aşağı çekmeniz yeterli .

Çevrimdışı haberci

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: trblsl;611042

Bunun sebebi klavuzda şöyle açıklanıyordu yanlış hatırlamıyorsam; sileceklerin sürekli aynı konumda kalmasına engel olarak tek yönlü yıpranma ve eskimenin önüne geçmek...

Çevrimdışı tunal06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Silecekler süpürme yaparken kontağı kapattığınızda, silecek o konumda kalıyor. bu sorun nasıl çözülür acaba?

Çevrimdışı Fikret_55

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: tunal06;611113
Silecekler süpürme yaparken kontağı kapattığınızda, silecek o konumda kalıyor. bu sorun nasıl çözülür acaba?

Bence bunun çözümü yok. Varsa bilen yazsın. Eski arabamda da böyleydi. Sileceğin en alta gelmesini bekliyor sonra stop ediyordum. Hangi marka araçlarda var acaba bu özellik

Çevrimdışı tunal06

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Fikret_55;611127
Bence bunun çözümü yok. Varsa bilen yazsın. Eski arabamda da böyleydi. Sileceğin en alta gelmesini bekliyor sonra stop ediyordum. Hangi marka araçlarda var acaba bu özellik

Eski aracım Peugoet 307 idi. O araçta bu  özellik vardı.