škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

kayış sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar aracımda uzun zamandır ilk çalıştırdığımda ve uzun süre bekleyip çalıştırdıgımda kayış sesi gibi garip bir ses geliyor araç ısındıktan sonra geçiyor..bu konuda fikri olan varmı..

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Videodaki kendi aracım.Aynı veya benzer bir ses ise benim garantiden triger kayışını ve makaralarını değiştirerek sesi kestik.Sorun kayışlardanmış.

https://www.youtube.com/watch?v=ArR9Mmc12GU

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
evet aynı ses şu an çözüldümü sorun.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: kapadokya50;610568
evet aynı ses şu an çözüldümü sorun.

Evet çözüldü.Şu an 0 ses.

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
teşekkür ederim ilginizden dolayı..sabah yine dinledim aynı ses servise gidecem garanti bitmeden göstermek lazım.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;610733
benım devirpompası bozulmus su eksıltıyor daha dogrusu oldugu gibi antifiriz alta ınıyor bu arada trıger de yaptırıcam ama devirdaim pompası 1100 tl dedıler ızmırden kafayı yemek uzereyım

İki ay önce 30 bin km bende İzmir Vosmer de devirdaim'i değiştirdim benim araç benzinli olduğu için toplam 380 tl tuttu. Eğer tekrar aynı arızayı yaşamak istemiyorsanız antifrizi sulandırarak koydurun sırf antifriz koymasınlar arızanın nedeni bu.
Devirdaim'i değiştirmek istemeyenler bakım zamanı gelince serviste antifrizi biraz boşalttırıp su koydursunlar benden söylemesi.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: classi;610789
Bugün izmir bursa ve istanbul skoda servislerini aradım zaten octavia a7 'de devirdaim komple yan sanayi bulamadım.
Devirdaim motoru komple =925 tl
Triger bölümü:
Kayış=225 tl
Saptırma makarası(kayısı) 2 adet=75+98 tl
Gergi Makarası=145 tl
Toplam=1468+işçilik tutuyor bildiğin asgari ücret vw grubundan sogudum resmen parca bulmak ayrı bir dert zaten birde pahalı

Denizli' ye  sorsaydınız bir de denizli için  herkes olumlu şeyler konuşuyor

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracım henüz 18000 de bu kadar kısa zamanda böyle sıkıntılar açması çok tuhaf..bu kronik bir sorunmu acaba..birde bu sıkıntı için servisten randevu aldım garantimin bitmesine 4 ay var geçiştirmezler  inşallah ..

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
benim aracım 18000 de böyle kısa bir zamanda bunun gibi sorunlar üzüyor insanı..bu kronik bir sorunmu acaba.birde bu sorun için servisten randevu aldım garantinin bitmesine 4 ay kaldı umarım geçiştirmezler.

Çevrimdışı izmirli öğretmen

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Maalesef öyle . Ama bende daha şimdilik sıkıntı yok .2014  benimki İnş. olmazda .Olursa ben fazla bakmam satarım diye düşünüyorum, çok arıza yapan araç ile uğraşamam.Ama şu an severek bindiğim bir araç .45.000 bakımına gireceğim önümüzdeki ay.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Garanti sürecindeki böyle sorunları pek takmamak lazım.Araçlarımız güzel, keyfini sürmek en güzeli :)

Çevrimdışı kapadokya50

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
arkadaşlar bugün sesin kaynağını tespit etmek için Kayseri incar servise gittim .sabahları her gün yaşadığım sorun oraya gidince geçti sanki. tabiki 80 km bir yoldan sonra araç ısınınca ses  çıkmadı. dolayısıyla uzun bir süre soğumasını bekledik ama nafile sonuç alamadık .tabi yani usta sesi duyamadı ve aracın orda kalmasını istediler fakat yerine ödünç araba da alamadık yani yokmuş ellerinde maalesef sonraki bir zamana erteledik.servis bulunduğunuz şehirde olmayınca sıkıntı işte...bakalım sonra tekrar gidecem o zaman ne olur bilemiyorum..galiba aracı bırakıp otobüsle dönecez artık...çok garip..sen 100 bin lira ver araç al servise bırak otobüsle geri dön..açıkçası bu işler markaya bakış açımı değiştirmeye başladı sanırım..koskoca Skoda servisinde bir adet emanet araç varmış onu da beklersek 4 ay kadar beklermiş iz..bilemiyorum bu konuda sizler ne düşünüyorsunuz..

Çevrimdışı Listeriatros

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Aynı ses bende de vardı. Pek umursamıyordum. Forumda burayı görünce hemen servise gittim. Haliyle ısınınca geçtiği için perşembe günü aracı serviste bıraktım. Baştan duyamamışlar ama malum Ankara'nın soğuğu sesi ortaya çıkarmış ve cumartesi günü triger kayışı ve makarasını değiştirmişler. Aracı teslim aldım şimdilik bir ses yok. Bu arada aracım 2014 TDI DSG Elegance. 48000 km de daha. Bu ses belki de 8000 km dir var. Uzun süredir duyuyordum. Garanti plus (+3 Yıl) uzatmam olduğundan ücret vermeden işim halloldu. Garanti uzatma farz. Hala yaptırmayanlar varsa hiç düşünmesinler. Araç 2 yılı doldurduktan sonra garanti uzatmadan değişenlerim:
1) Vites mekanizması (2500 TL)
2) Bagaj amortisörleri (Tam hatırlamıyorum ama 300-500 TL gibi bir şeydi)
3) Triger kayışı ve makarası (500 TL)
Ne kadarı iyi niyetten olurdu bilemiyorum ama kabaca baştan verdiğim 2200 TL yi çıkardı diyebiliriz. Sevinsem mi üzülsem mi bilemiyorum.

Çevrimdışı dgn

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende geceden arabayı servise bırakmıştım.Arabanın 8-10 saat bekleyip motorunun iyice soğuması lazım.Motor biraz ısınsın sesi kesiyor çünkü.Bu sorunu bizim forum dahil çoğu yerde okumaya başladım.Çözümü de belli triger kayışı ve makarası.
 [MENTION=12221]kapadokya50[/MENTION] Soner bey sizin içinde şanssızlık olmuş.Servislerde ikame araba pek olmuyor ne yazıkki.Bir an önce sorunu halledersiniz umarım.

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
kayışa neskafe 3ü bir arada döktüm kesilmişti.