škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Bir yerlerden gelen "patpat" sesi

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaslar selam,

Bugun aracta hicbir sorun yokken, bir su birikintisinden gectim. Oyle ahim sahim yuksek bir su da degil. Yol kenari bir bolgede yigilmis su iste, trafigin aktigi yer.

Neyse, gectikten sonra farkettim ki gaza bastikca asagilardan bir yerlerden patpat ses geliyor. Hani lastik patlar, disardan izleyenler bir ses duyar ya onun gibi bir sey.

Dusuk suratlerde yok ancak gaza basinca beliriyor ve arac icinde ince bir titremeyle birlikte hissediliyor.

Ankrada servis cok sorunlu oldugundan oncelikle fikrinizi almak istedim, onemli bir sey mi yoksa gecici midir fikriniz nedir?

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
valla sarı çizmeli mehmet ağa gibi olmuş ancak fren disklerinizde problem oluşmuş olabilir. çünkü aynı durum uzun zamandır bendede var sıcak disklerle suya girince eğrilme oluyor. hız arttıkçada balatalar ile diskin tam oturmamasından balans yapıyor.

ben diskleri söktürüp tornaya vericem torna kurtarmaz ise yenisi ile değişicem.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: mdindas;610430
valla sarı çizmeli mehmet ağa gibi olmuş ancak fren disklerinizde problem oluşmuş olabilir. çünkü aynı durum uzun zamandır bendede var sıcak disklerle suya girince eğrilme oluyor. hız arttıkçada balatalar ile diskin tam oturmamasından balans yapıyor.

ben diskleri söktürüp tornaya vericem torna kurtarmaz ise yenisi ile değişicem.

Teşekkür ederim yanıtınız için. Aracı 1-2 saatlik parktan sonra yine kullandım, düşük süratlerde yapmıyor ancak 40 km'yi bulduğunda yine başlıyor. Normal dışı bir durum olduğu ortada. Yaşadığım bölgede yollar rezalet, çukurlara bata çıka hareket ediyoruz. Belki de su ile ilgili değildir, birikmiş bir durumun açığa çıkmasıdır.

Gelen sesle ilgili daha güzel bir benzetme buldum bu arada. Yol şeritlerinin üstünden geçerken lastiklerden bir ses gelir ya. Şu anda aracımdan gelen ses ve titreşim aynen bu şekilde :D

Çevrimdışı mdindas

• hürgeneral
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
disklerde problem oluşmuş o zaman kontrol ettirmenizde fayda var.

Çevrimdışı mşah

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Sudan geçince davlumbaz yada karter korumanın bir köşesi yerinden çıkmış olabilir, hız arttıkça rüzgardan dolayı bir yere çarparak ses yapıyordur.

Çevrimdışı nedemeklazım

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
sabah kalktığımda sağ ön lastiğin yere yapışmış olduğunu görünce sorun çözüldü :)

çivi girmiş, yama yaptılar ses kesildi. Ancak tuhaf olan iki şey var. Biri çivi bir şekilde çıkmış yerinden, yani delik var çivi yok. Bütün gün boyunca lastikten ses geldi ama eve park edince havası indi?

Hadi çivi ses yaptı ve hava çıkışını bir miktar engelledi diyelim. Hiç mi basınç değişimi olmadı lastikte? Uyarı da vermedi ki ben lastikte çivi vs. olsa uyarı verirdi diye düşünüp, o seçeneği elemiştim :)

Çevrimdışı rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Benim de başıma geldiğinden tam söyleyecektim ki farkedip sorunu çözmüşsünüz. Geçmiş olsun. Bende de aynı durum olmuş, kocaman kafalı bir vida çekiçle çakılmış gibi olorta arka lastiğe saplanmıştı. Bir kaç gün o şekilde kullanıp nedir ne değildir anlamaya çalışırken park ettiğimde kontrolde fark edip içten yama ile tamir ettirmiştim.