škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

DSG sorunu

Erkki · 13 · 10467

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Erkki

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Merhabalar,

TDI DSG aracıma yavaşlama ve durma esnasında vites küçültürken tak-tak şeklinde vites küçültmenin sesi geliyor, fakat bunu her duruş/yavaşlama esnasında yapmıyor.
 seyir halinde D1/D2 ve üzeri vites yükseltmelerinde herhangi bir ses veya titreme gözlemlemedim.

yoğun dur/kalk esnasında mümkün mertebe manuel kullanmaya gayret ediyorum uzun süreli beklemelerde 'N' konumuna alıyorum.

DSG'nin sorunları herkes tarafından biliniyor buna karşılık kendisine oldukça nazik davranmama rağmen bir şey çıkaracak diye endişeliyim.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende öyle bir şey olmuyor. Vites değiştirdiğini konsoldan fark ediyorum.

Çevrimdışı BugraKaan28

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende de tdi dsg var . Benim ufak bi sıkıntım var . Mesala yolda gidiyorum 4. Vites 1200 devirde normalde 3. Vitese düşürmesi lazım . Bu düşük devirde çıkan motor sesi beni çok rahatsız ediyor .

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
S moduna alarak vites devir aralıklarını artırabilirsiniz. Böylece eko (D) modda olduğundan daha yüksek devirlerde vites büyütecektir. Sürekli gerekmiyorsa manuele alıp vites düşürebilirsiniz.

Çevrimdışı Tehinoglu

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Servise soyledim sesin normal oldugu söylendi içinde hareketli parçalar var genelde 2den 1 düşerken stabilize veya engebeli yolda yapıyor bu sesi

Çevrimdışı imusab63

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Merhabalar
benim araçta da çıkıyor o sesler.
Sürekli vites yükseltme eğiliminde olduğu için sollamalarda ve ani hızlanmam gereken kavşaklarda S moduna alıyorum.
2. vitesten 3 e geçişte ciddi ses ve titreme yapıyor.
Sizin araçlarda da var mı benzer sorunlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Bende önceki sahibi kavrama ve mekatroniği değiştirdiğinden herhangi bir sorun yok. Biraz da tepkisine alışınca (gerektiğinde mesela yokuşta ikiden bire geçmesi için biraz zorlanması gerekiyor ya ben o arada D den sağa-manuele çekince hemen bire geçiyor) kaymak gibi maşallah.:gaz:

Çevrimdışı imusab63

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: rsimsek;628974
Bende önceki sahibi kavrama ve mekatroniği değiştirdiğinden herhangi bir sorun yok. Biraz da tepkisine alışınca (gerektiğinde mesela yokuşta ikiden bire geçmesi için biraz zorlanması gerekiyor ya ben o arada D den sağa-manuele çekince hemen bire geçiyor) kaymak gibi maşallah.:gaz:

Kazasız belasız binin inşallah.
Siz nerede oturuyorsunuz?
Bende de aynı renk yeti var.İlk defa çamlıca civarında görmüştüm ondan.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Amin cümlemiz inşallah. Ümraniye'deyim, muhtemelen benim arabadır. Çünkü bu civarda aynı renge rastlamadım.

Çevrimdışı imusab63

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Bende Ümraniye Esenevlerde oturuyorum.İlk defa kısıklı şazelinin orada gördüm.
Muhtemelen sizi gördüm.Arabayı Ankaradan almıştım.
1 yılı aşkın süredir kullanıyorum.

Çevrimiçi rsimsek

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ben de Atatürk mahallesinde, çarşıya yakın oturuyorum. Ocakta 2 yılı dolacak bendeki keçinin;)

Çevrimdışı sarican52

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
slm benimde 1.2 benzinli 2012 model yetim de ekim ayında aynı sorundan bende skoda erelden randevu alıp gittim fakat teste çıkan usta arabada bişey yok deyip yolladı ertesi hafta yine randevu alıp gittim bu kez teste usta ile beraber gittik tabikide ben kullandım ve arabanın sarsılmalarını gösterdim pc ye bağlıycaz dedi bağladılar kavrama değişmesi gerekiyor dediler eyvallah dedik yaptırdık ama problemim geçmemişti haftaya yeniden erel in yolunu tuttum bu kez mekatronikbeyin değişecek dediler onada tamam dedim ama arabayı aldım ilk bir kaçgün iyi ama bu arada araba eskisi gib çekmiyor telefonda ilettim pek kale almadılar şimdi arabamdan çok soğudum sırf erel de ki usta yüzünden tamam işleriniz yoğun olabilir ama bu kadar da baştan savma iş yapılmaz ki ha bu arada arabanın garantiside bitmişti yüzde 80 i erel yüzde 20 yide ben karşıladım tabii yapım aşamasında tesadüf doğuş da çalışan arkadaşımı gördüm şikayetimi ilettim ve ikinci işçilik ücretini aldırmadı sağolsun

Çevrimdışı octavia_171

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: Erkki;610071
Merhabalar,

TDI DSG aracıma yavaşlama ve durma esnasında vites küçültürken tak-tak şeklinde vites küçültmenin sesi geliyor, fakat bunu her duruş/yavaşlama esnasında yapmıyor.
 seyir halinde D1/D2 ve üzeri vites yükseltmelerinde herhangi bir ses veya titreme gözlemlemedim.

yoğun dur/kalk esnasında mümkün mertebe manuel kullanmaya gayret ediyorum uzun süreli beklemelerde 'N' konumuna alıyorum.

DSG'nin sorunları herkes tarafından biliniyor buna karşılık kendisine oldukça nazik davranmama rağmen bir şey çıkaracak diye endişeliyim.

hocam bu vites küçültürken gelen sesle alakalı bir gelişme var mı?