škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Rapid dizel manuel kullananlar (içeri)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı callofduty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Selam millet, şu an octavia 1.6 dsg kullanıyorum.fakat dsg nin huyu galiba kalkışlarda seri değil malesef.onun dışında kafama takılan bir olay yok.aklıımda dsg yi satıp manule rapid yada octavia almayı düşünüyorum.yıllık 12-14 bin arasında yol yapıyorum.rapidin 1.6 olan motorununda çok daha atak olduğunu biliyorum.
      ek olarak octavia ile yakıt tüketimim makul kullanımda 4,5-5 ile 7,5-8 lt (yol bilgisayarı) litre civarında tabi şu an kış mevsimi onuda biliyorum.ev iş arası 4+4 günlük 8 km.
     sonuş olarak kalkışlarda ve yakıt tüketiminde verim alacaksam rapid manuel (style) almayı düşünüyorum.özellikle kullanan arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
1.6 TDI manuel kullanıyorum arabamdan çok memnunum hem yakıt hem performans olarak beni hiç üzmüyor ışıklarda bazen önde kalkmak istiyorum hakkını veriyor şuan hiç geride kalmadım 3-4 boy fark attım 2. Viteste 90 gören bir araç zaten skodanın 1300 kg bir araca  1.6 dizel motoru gayet yetiyor tabi manuelse

ALE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Çevrimdışı callofduty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gorkem5934;609523
1.6 TDI manuel kullanıyorum arabamdan çok memnunum hem yakıt hem performans olarak beni hiç üzmüyor ışıklarda bazen önde kalkmak istiyorum hakkını veriyor şuan hiç geride kalmadım 3-4 boy fark attım 2. Viteste 90 gören bir araç zaten skodanın 1300 kg bir araca  1.6 dizel motoru gayet yetiyor tabi manuelse

cevabınız için teşekkürler.:ok: şehir içi, şehir dışı yakıt tüketimiz nasıldır? bende şu an octavia 110 ps dsg dizel var. şehir içi 6-8 lt arsı uzun yolda ise 120 km hız ile 4.8 ile 5.1 arası oynuyor.  5 yıldır otomatik araba kullanıyorum. sanki biraz sıkıldım otomatikten:D

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: callofduty;609567
cevabınız için teşekkürler.:ok: şehir içi, şehir dışı yakıt tüketimiz nasıldır? bende şu an octavia 110 ps dsg dizel var. şehir içi 6-8 lt arsı uzun yolda ise 120 km hız ile 4.8 ile 5.1 arası oynuyor.  5 yıldır otomatik araba kullanıyorum. sanki biraz sıkıldım otomatikten:D
Şehir içi 5.8-6.5 arası değişiyor trafiğe bağlı ama uzun yolda hız sabitleyici ile gittiğimde 4.0-4.2 arası gidiyorum 120 ile tabi tek başıma arabada 5 kişi ve bagaj full dolu olursa artıyor . Rapid ve Octavia ağırlık olarak farklı fakat aynı motoru kullanıyor buda rapidin daha az yakmasına sebep oluyor . Ve manueldeki zevk hiç biseyde yok

Çevrimdışı callofduty

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: gorkem5934;609568
Şehir içi 5.8-6.5 arası değişiyor trafiğe bağlı ama uzun yolda hız sabitleyici ile gittiğimde 4.0-4.2 arası gidiyorum 120 ile tabi tek başıma arabada 5 kişi ve bagaj full dolu olursa artıyor . Rapid ve Octavia ağırlık olarak farklı fakat aynı motoru kullanıyor buda rapidin daha az yakmasına sebep oluyor . Ve manueldeki zevk hiç biseyde yok

cevabınız için teşekkürler.:ok:

Çevrimdışı elliyedi

• Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
dizellerde birinci vites hep zayıftır. farklı 1.6dizellere bindim hepsi aynı. 1. vites yok gibi. sandığınızın aksine dsg bu yokluğu daha az hissettiriyor, seri bir şekilde 2'ye atıp hızlanmanızı sağlıyor. manuelde siz dsg kadar seri olamazsınız. özellikle S modunda çok başarılı.
anladığım kadarıyla bu yüzden araç değiştiriyorsunuz, pişman olursunuz.

Çevrimdışı gorkem5934

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: elliyedi;609571
dizellerde birinci vites hep zayıftır. farklı 1.6dizellere bindim hepsi aynı. 1. vites yok gibi. sandığınızın aksine dsg bu yokluğu daha az hissettiriyor, seri bir şekilde 2'ye atıp hızlanmanızı sağlıyor. manuelde siz dsg kadar seri olamazsınız. özellikle S modunda çok başarılı.
anladığım kadarıyla bu yüzden araç değiştiriyorsunuz, pişman olursunuz.
Jetta 1.6 TDI dsg arcacim vardı onu satıp rapid manuel aldığımda arasındaki farkı hissettim manuel daha seri tabi bu benim görüşüm ikisinide kullandığım için söylüyorum .