škodaturkey.com
Biz bir aileyiz...

Fan Üfleme Sorunu

Arai · 12 · 2862

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Arkadaşlar aynı şey sizde de var mı bilmiyorum ama araçta şöyle bir sorun yaşıyorum. Mesela biniyorum klima kapalı vaziyette çalıştırıp gidiyorum fakat üstteki fanlar hava üflüyor. Misal havalar soğukken buz gibi hava geliyor ordan böyle aşırı üfür üfür değil ama belirgin şekilde geliyor oradan hava. sonra klimayı açıp 2-3 saniye sonra kapatınca hava kesiliyor. Böyle bir sorun yaşayan var mı ya da bu bir sorun mu? Bu sadece soğuk ile alakalı değil, mesela bugün de aracı servise götürürken oradan sürekli sıcak hava geliyordu. yani o fan kısımlarından sürekli hava geliyor. Eski aracımda klima kapalıyken ordan kesinlikle hava falan gelmiyordu bu araçta neden geliyor anlamış değilim.

Çevrimdışı m.cepoglu

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
Aynı sorun ben de ve bir tanıdık ta var( araba aynı). Hatta bazen uzun yolda klima kapalı olsa dahi motorun sıcaklığını da vurduğunu farkettim. 15.000 bakımında bu ve bunun gibi bir kaç noktadaki sorularımı servise danışacağım. Bir de bendeki klimada söyle bir durum var ön cama ve ön konsol kısımına birden hava verince ön taraftan nerdeyse hiç hava gelmiyor.yani cama hava düzgün geliyor ama ön konsoldan yüzüme doğru nerdeyse hiç gelmiyor. Siz de de öyle mi?

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Klima kapalıyken iç sirkülasyon tuşuna basarsanız hava gelmez ;)

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İç sirkülasyon tuşu hangisi oluyor acaba?

Çevrimdışı snopy

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Yuvarlak OK işareti olacak o aktif olunca dışarıdan hava almayı keser.

Çevrimdışı hsnkrmn

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: OctiCan;609170
Klima kapalıyken iç sirkülasyon tuşuna basarsanız hava gelmez ;)

bende de iç sirkülasyon tuşuna bastığım zaman klimayı açıyor otomatik olarak ama ben klimayı açmak istemediğimden tekrar ac ye basarak klimayı kapatmak zorunda kalıyorum

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
bende bi araba işaret var C gibi bir ok işareti var içinde iç sirkülasyon dediğiniz o olsa gerek ama ona basıncada araba içindeki sıcak havayı hafifden verir gibi oldu. her türlü ordan bi hava verdi gibi :)

Çevrimdışı ugurcan_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Kenardaki hava kanallarından sürekli hava geliyor buğu yapmaması için

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
İyide hocam, rahatsız ediyor bu buğu yapmasını istemediğimiz zaman kendimiz açarız istersek zaten?

Çevrimdışı ugurcan_61

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
Onun için hava kanalını kapatmamız gerekiyor sanırım.

Çevrimdışı Arai

• Bahtsız
  • Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
Bence oradaki durum bir arıza. çünkü 2 saniye klimayı açıp kapatınca hava gelmeyi kesiyor. Buğu amacıyla yapılan bilinçli birşey olsa yine hava gelmeye devam etmesi lazım. Ayrıca yine dediğim gibi 4 tane hava kanalını kapatmaya uğraşmak mı mantıklı yoksa buğulanmayı engellemek isteyenin onu çalıştırması mı mantıklı. Eğer cidden buğu için bilinçli yaptılarsa onu cidden o mühendisi alkol muayenesine sokmaları lazım

Çevrimdışı OctiCan

• Kıdemli Üye
    • Profili Görüntüle
Alıntı yapılan: hsnkrmn;609203
bende de iç sirkülasyon tuşuna bastığım zaman klimayı açıyor otomatik olarak ama ben klimayı açmak istemediğimden tekrar ac ye basarak klimayı kapatmak zorunda kalıyorum
Fan devrede iken evet o durum tüm yeni nesil vag araçları için geçerli,benim dediğim fan kapalı iken de o tuş aktif ve pasif edilebiliyor